Zamknij

Nowiny

W Birczy bus przewożący Ukraińców zderzył się z ciężarówką. Dwie osoby zginęły [ZDJĘCIA, WIDEO]

Do wypadku doszło w czwartek przed godz. 7, na drodze krajowej nr 28 w Birczy w pow. przemyskim.- Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący fordem transitem,

Łukasz Solski

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [3/16] Poprzednie Następne

Do wypadku doszło w czwartek przed godz. 7, na drodze krajowej nr 28 w Birczy w pow. przemyskim.

- Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący fordem transitem, jadąc w kierunku Przemyśla, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym z naczepą. W chwili wypadku panowały trudne warunki na drodze - było bardzo ślisko i mgliście - mówi asp. sztab. Magdalena Stecura z KMP w Przemyślu.

Busem podróżowało w sumie sześciu mężczyzn. Kierowca i pasażer zginęli na miejscu. Pozostali czterej pasażerowi zostali przewiezieni do szpitali w Przemyślu i Sanoku. Jednego z nich, najbardziej rannego, do przemyskiego szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowcy ciężarówki, 42-letniemu mieszkańcowi pow. przemyskiego nic się nie stało. Był trzeźwy.

Busem z pobliskiej Starej Birczy jechali obywatele Ukrainy. To pracownicy budowy w Birczy, gdzie trwa remont mostu. Byli zatrudnieni przed jedną z rzeszowskich firm. Do celu zabrakło im około 500 metrów.

Na miejscu wypadku pracują policjanci pod nadzorem prokuratora z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Do Birczy zadysponowano 5 zastępów strażaków. Pierwszy na miejscu był zastęp OSP Bircza później dojechali ratownicy z OPS Sufczyna, OSP Krasiczyn, PSP Przemyśl i JRG Rzeszów (posterunek w Dynowie).

DK nr 28 jest zablokowana w obu kierunkach. Policjanci kierują samochody na objazdy - od strony Przemyśla przez Nienadową, a od strony Sanoka przez Lipę i Jawornik Ruski na Nienadową. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy