SPRAWDŹ
  POPULARNE

  Popularne w marcu

  Rozwiń
  SPRAWDŹ
  Zwiń

  Popularne w marcu

  • Psie piękności na wystawie w Jarosławiu [FOTO, WIDEO]
  • Wiosenne trendy "Styl, moda i uroda". Akcja w galerii w Przemyślu [FOTO]
  • 10 najpopularniejszych rzeszowskich osiedli. Tu przybywa mieszkańców

  W czym ci pomoże agent kariery

  W czym ci pomoże agent kariery

  aszenborn

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  O zarządzaniu zmianą rozmawiamy z Łukaszem Gajewskim - agentem kariery z firmy Lookus, który na co dzień pomaga ludziom zmieniać pracę na lepszą
  W czym ci pomoże agent kariery
  - Jak istotne jest "zarządzanie zmianą" w sytuacji, kiedy planujemy zmienić pracę?

  - Zmiana pracy może stać się krokiem milowym w osiągnięciu szczytu kariery. Jeśli świadomie buduje się ścieżkę kariery, "zarządzanie zmianą" jest bardzo ważne. Co jednak najważniejsze: tą zmianą musi zarządzać pracownik, czyli nie może ona wynikać z przymusu, np.: być następstwem zwolnienia. Pracownik posiadający wyznaczoną ścieżkę kariery wie jaki: etat, pracodawca czy branża, umożliwiają mu osiągnięcie zaplanowanego celu. Istnieją dwie odmiany "zarządzania zmianą": gdy sami decydujemy o zmianie i gdy to inni decydują za nas.

  - Z sondażu Portalu Praca.pl wynika, że prawie połowa Polaków boi się zmienić pracę. Czy takiej osobie może pomóc agent kariery?

  - Praca agenta jest jak praca trenera ze skoczkiem narciarskim.
  Agent pracuje nie tylko nad techniką, ale również nad postawą i wiarą kandydata we własne siły. Podobnie było z Adamem Małyszem. Zna doskonale zadania do wykonania i staje niejednokrotnie na podium, a mimo to cały czas potrzebne są mu wskazówki trenera. Sztuką jest nie tylko zarządzać zmianą pracy na poziomie technicznym, ale dostrzegać możliwości i okoliczności zbliżające nas do osiągnięcia sukcesu.
  - A sukces to m.in. takie zarządzanie zmianą, aby zbliżała ona nas do satysfakcji i robienia tego, co kochamy…

  - By lepiej zrozumieć na czym polega praca agenta kariery posłużę się przypadkiem zaczerpniętym z mojej książki: "Pracuj z pasją! Znajdź posadę, która da Ci satysfakcję, radość i pieniądze" wydaną przez Grupę Helion. Jedna z moich klientek od czterech lat pracowała jako przedstawiciel handlowy. Sprzedawała artykuły biurowe dla firm. Pragnęła zmiany. Usiedliśmy i zaczęliśmy wspólnie precyzować problemy i szukaliśmy odpowiedzi na następujące pytania: Co lubi robić? W czym jest dobra? Za co chwalą ją inni? Co potrafi robić? Co sprawia jej radość? itd. Z odpowiedzi wynikało, że świetnie gotuje i ma pomysły na przygotowywanie różnych dań. Uwielbia gotować i cieszy się, gdy innym jej dania smakują. Doszła do wniosku, że chciałaby prowadzić restaurację. Moja propozycja była następująca: po pierwsze była przez cztery lata przedstawicielem handlowym. Zaproponowałem jej, abyśmy wykorzystali te doświadczenia. Wyselekcjonowaliśmy pracodawców, którzy szukali przedstawicieli handlowych i byli związani z gastronomią. Odwiedziła różne restauracje, poznała ich problemy i ich lokalizacje. Miała możliwość poznać ludzi, z którymi łatwo nawiązała kontakt, łączyła ich bowiem ta sama pasja - serwowanie posiłków, degustacje. Szybko zatrudniono ją jako przedstawiciela w firmie zaopatrującej restauracje w półprodukty. Po siedmiu miesiącach miała świetne wyniki, lojalnych klientów i propozycje nowego etatu w jednej z restauracji jako szef do spraw zaopatrzenia. Jednym słowem zmierza w wyznaczonym przez siebie kierunku i jest szczęśliwa.

  - Dlaczego decydujemy się na zmianę pracy?

  - Podejmujemy decyzję o zmianie pracy głównie z dwóch przyczyn. Po pierwsze: praca, czy stanowisko jakie piastujemy już nam nie odpowiada. Taka zmiana nie jest konstruktywna. Po drugie, zmieniamy pracę świadomie, w celu osiągnięcia kolejnego przystanku, w efekcie zwiększamy własne możliwości, przybliżając się do wyznaczonego celu. Takich zmian dokonują osoby, które mają jasno wytyczony dla siebie cel zawodowy. Zdecydowanie lepiej ze zmianą radzą sobie osoby zdystansowane emocjonalnie do takiej sytuacji.

  Źródło

  www.praca.pl

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo