Zamknij

Nowiny

W fabryce w Bolechowie powstają nowe autobusy dla Rzeszowa. Mamy ich pierwsze zdjęcia [FOTO]

W fabryce w Bolechowie koło Poznania dobiega końca produkcja pierwszych z 30 przegubowych autobusów dla Rzeszowa. Do miasta przyjadą już w kwietniu.-

Solaris

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/18] Następne

W fabryce w Bolechowie koło Poznania dobiega końca produkcja pierwszych z 30 przegubowych autobusów dla Rzeszowa. Do miasta przyjadą już w kwietniu.

- A dokładnie w jego drugiej połowie. Część z nich jest już na ostatnim etapie produkcji. To model Solaris Urbino 18 nowej generacji - mówi Mateusz Figaszewski z fabryki Solarisa.

Podpisana przez miasto umowa zakłada zakup 50 autobusów komunikacji miejskiej. Jej wartość to prawie 95 mln zł. Kontrakty zakładają dostawę dla miasta 40 pojazdów z silnikami diesla i 10 elektrycznych wraz z infrastrukturą do ich ładowania. Obok sanockiego Autosanu dostawcą pojazdów będzie Solaris z Bolechowa koło Poznania. W kwietniu dostarczy on pierwsze z 30 18-metrowych autobusów przegubowych.

Na 10 pojazdów z napędem elektrycznym pasażerowie muszą zaczekać do jesieni. Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy, że najpierw trzeba będzie zbudować infrastrukturę ich ładowania, a następnie przetestować, czy wszystko działa jak należy. Dopiero po odbiorach, najwcześniej w październiku te pojazdy wyjadą na ulice.

- Będą obsługiwać linię „0”. Z kolei przegubowce zostaną skierowane do obsługi najpopularniejszych linii, dla których tradycyjne autobusy są zbyt ciasne. 12-metrowe autosany, które już docierają do miasta uzupełnią z kolei rozkład jazdy pozostałych linii - mówi Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

zobacz też: Bank Mleka w szpitalu Profamilia w Rzeszowie

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy