W G2A Arena w Jasionce rozpoczęły się XIII Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon i Europejskie Targi Pracy WorkExpo

Beata Terczyńska
fot. archiwalna
fot. archiwalna K.Łokaj
Udostępnij:
Około 100 wystawców z regionu, Polski i zagranicy weźmie udział w rozpoczętych dziś XIII Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon. Kilkudziesięciu wystawców przedstawi swoją ofertę podczas odbywających się równolegle w tym samym budynku X Europejskich Targach Pracy WorkExpo.

XIII Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon adresowane są do uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności do tegorocznych maturzystów, Rozpoczynają się dziś o godzinie 9 w G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowym Województwa Podkarpackiego.

Setka wystawców

W targach weźmie udział prawie 100 wystawców. Będą to publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy, m. in. z Anglii, Danii, Holandii, Szwecji, szkoły policealne i doradcy zawodowi. Będą i.in. Akademia Górniczno - Hutnicza w Krakowie, Akademia Wojsk Lądowych, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Politechnika Krakowska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Rzeszowski, WSPiA, WSIiZ, Wojskowa Akademia Techniczna.

Odwiedzający EduSalon będą mogli skorzystać z porad psychologów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie. Doradcy tej placówki pomogą wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu.

Atrakcyjne warsztaty

Będą też warsztaty dla uczniów „Lekcje inne niż zwykle”. I tak, we wtorek: godz. 9.20-10.05 - Druk 3d (Politechnika Rzeszowska), 10.10-10.50 - Dziennikarz w nowych mediach (WSIiZ w Rzeszowie), 10.55-11.35 - Lekcja współczesnej kryminalistyki, czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw (WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa), 11.40-12.50 - Lekcja gastronomii „kuchnia staropolska” (Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomi w Poznaniu), 12.55-13.30 - Studia w Anglii - kluczem do kariery!” (Connect UK Study).

Z kolei w środę będą to warsztaty: 9.20-10 - Lekcja Architektury i Urbanistyki (PRz), 10.10-10.50 - Lekcja Ekonomii (UR), 10.55-11.35 - Bezpłatne studia w Danii - kluczem do kariery? (SimpleOutsourcing.pl), 11.40-12.25 - I love radio - jak wygląda praca dziennikarza radiowego? (współpracownik Radia Rzeszów), 12.30-13 - Lekcja kariery międzynarodowej: Studia w Anglii? (Yes You Can (OXFORDON).

Wśród atrakcji także kiermasz starych książek organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Książki będzie można kupić już od złotówki.
Szczegółowe informacje na: edukacja.targirzeszowskie.pl

Międzynarodowe Targi Rzeszowskie we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy zapraszają też do G2A Arena w Jasionce na jubileuszowe X Europejskie Targi Pracy WorkExpo.
Udział w targach zapowiedziało około 40-50 wystawców, z różnych branż, m.in. przemysłowej, lotniczej (duże firmy z Doliny Lotniczej), motoryzacyjnej, informatycznej, logistycznej, spożywczej.

Oprócz bezpośredniego kontaktu z pracodawcami uczestnicy wydarzenia mają również okazję uczestniczyć w warsztatach, treningach czy konsultacjach z zakresu rynku pracy oraz sposobów poszukiwania zatrudnienia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie