W Jarosławiu otworzyli ogólnopolskie contact center Polskiej Spółki Gazownictwa. Jest tu ponad 80 miejsc pracy [ZDJĘCIA]

Kamil Jaworski
Pracownicy telefonicznej obsługi klienta Polskiej Spółki Gazownictwa, odbierają telefony od odbiorców gazu z całego kraju. W Jarosławiu otworzono ogólnopolską centralę contact center, tej państwowej spółki.

W trakcie oficjalnego otwarcia placówki PSG, w której docelowo będzie pracować ponad 80 osób, podkreślano, że decyzja o zlokalizowaniu contact center w Jarosławiu, to duże wyróżnienie dla miasta.

Początkowo PSG miała inne plany względem Jarosławia. Miał tu zostać wybudowany zakład wytwarzania urządzeń stosowanych w budowie stacji regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego.

Miesiącami trwały ustalenia, co do lokalizacji fabryki. O tym, że inwestycja będzie realizowana zapewniał Marian Żołyniak, który jest prezesem Polskiej Spółki Gazownictwa, a w poprzedniej kadencji był radnym miejskim PiS w Jarosławiu. Ostatecznie w lipcu 2018 roku zrezygnowano z budowy zakładu. Żołyniak wyjaśniał wtedy Nowinom, że decyzja zapadła w PGNiG i miał na nią wpływ także protest mieszkańców, którzy nie chcieli budowy zakładu przy ul. Kruhel Pełkiński.

4,5 tysiąca połączeń dziennie

- Obiecaliśmy, że Polska Spółka Gazownictwa utworzy tutaj ponad 80 miejsc pracy i to się dzieje. A dodatkowo to wielkie wyróżnienie i wielki prestiż dla naszego miasta, że taka inwestycja o randze ogólnopolskiej zlokalizowana jest właśnie w Jarosławiu - mówiła na otwarciu contact center, sekretarz stanu w kancelarii premiera Anna Schmidt-Rodziewicz z PiS.

Około 80 konsultantów w jarosławskim contact center PSG, będzie obsługiwać ok. 4,5 tysiąca połączeń dziennie. Obsługują oni dzwoniących klientów w zakresie skarg i reklamacji, przyłączenia do sieci gazowej i realizacji inwestycji, odczytów gazomierza oraz pracy brygad monterskich.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Tak 80 miejsc. Rekrutacja była w sierpniu. Wszyscy tam poszli ale na staż skierowani przymusowo z pup.

Czysty wyzysk ludzi. Poza tym praca tam to zadna przyjemność.

G
Gość

Shmitt - Rodziewicz, na tą kobietę na pewno nie zagłosuję. Żmija w owczej kurtce. Ty wiesz o czym ja piszę

Dodaj ogłoszenie