Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Krównikach pod Przemyślem powstanie nowoczesny Oddział Celny. Budowa pochłonie 50 mln złotych

Łukasz Solski
Łukasz Solski
Wizualizacja Oddziału Celnego w Krównikach.
Wizualizacja Oddziału Celnego w Krównikach. KAS
Podpisano umowę na budowę nowoczesnego Oddziału Celnego w Krównikach pod Przemyślem. Zapewni on optymalne warunki kompleksowej obsługi przedsiębiorców, działających w obszarze międzynarodowego obrotu towarowego.

W Krównikach powstanie budynek biurowo-magazynowy z częścią do rewizji pojazdów oraz składowania zatrzymanych towarów, budynki pomocnicze oraz parkingi dla samochodów ciężarowych i osobowych. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 50 mln zł.

- Ta inwestycja to nie tylko przykład działań KAS podnoszących jakość świadczonych usług przy jednoczesnej profesjonalizacji kontroli, ale także pobudzania gospodarki poprzez tworzenie atrakcyjnych logistycznie i kompleksowych miejsc obsługi międzynarodowego obrotu towarowego

- powiedział przy podpisaniu umowy dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek.

Poszukiwania odpowiedniego miejsca pod budowę nowego Oddziału Celnego rozpoczęły się w 2007 r. Dzięki porozumieniu ówczesnego dyrektora Izby Celnej w Przemyślu Grzegorza Skowronka z Agencją Nieruchomości Rolnych na docelowe miejsce inwestycji, wybrana została nieruchomość położona w Krównikach. W tym samym roku złożony został wniosek o opracowanie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla wybranego terenu. Zabezpieczone zostały również środki finansowe na opracowanie dokumentacji projektowej.

- Podejmowane w latach 2008-2012 działania, nie przyniosły oczekiwanych zamierzeń. Następnie z uwagi na brak finansowania inwestycji w latach 2012-2016 prace zostały zawieszone. Prace wznowiono w 2017 r. Rok później gotowa była już kompletna dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę. Końcem 2019 r. wszczęte zostało postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót - mówi Agnieszka Siwy z referatu Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

KAS inwestuje w innych miastach

Planowana jest także modernizacja siedziby Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie przy ul. Geodetów. Obecnie prowadzone są prace modernizacyjne w zakresie instalacji elektrycznej. Trwa termomodernizacja Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu przy ul. Sieleckiej. Podobne prace prowadzone są w budynku urzędu w Jaśle.

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa ma w planie prace modernizacyjne w urzędach skarbowych w Przemyślu, Krośnie i Strzyżowie.

Z kolei w Sanoku w przyszłości powstanie nowa siedziba Urzędu Skarbowego. Na jej potrzeby, w grudniu 2019 r. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie kupiła nieruchomość przy ul. Kiczury.


Zobacz też: KAS i policja przechwyciły prawie dwie tony kokainy z Kolumbii. Miała trafić do Wielkopolski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24