W meczu Stal Łańcut – Piast Tuczempy było dużo zwrotów akcji i goli [WIDEO, ZDJĘCIA]

SPEC Stal Łańcut uległa u siebie 3:4 Piastowi Tuczempy (na czarno)
SPEC Stal Łańcut uległa u siebie 3:4 Piastowi Tuczempy (na czarno) Łukasz Pado
Piast Tuczempy pokonał na wyjeździe SPEC Stal Łańcut 4:3, choć to gospodarze pierwsi prowadzili w tym meczu. Losy spotkania ważyły się do samego końca.

Bohaterem drużyny gości był bez wątpienia Andres Felipe Gonzales. Kolumbijski piłkarz, który od marca jest graczem ekipy z Tuczemp. Strzelił trzy bramki i był zdecydowanie najbardziej wyróżniający się na boisku.

Początek spotkania należał jednak do faworyzowanych gospodarzy. W 6. minucie wolnego wykonywał Skała, trafił w mur, ale pospieszył do dobitki, którą jednak odbił bramkarz Piasta. Odbił wprost pod nogi Roga, który wpakował futbolówkę do siatki.

Wydawało się, że łańcucianie będą kontrolować, to co dzieje się na boisku, ale jeszcze przed przerwą stracili trzy bramki. Zaczęło się dość nieszczęśliwie, bo dośrodkowanie gości wydawało się, że spokojnie wybije Makowski, ale zamiast w pole piłka trafiła do bramki Stali.

Potem rozpoczął się koncert wspomnianego Gonzaleza. Filigranowy Felippe świetnie radził sobie w polu karnym przeciwnika, wyprzedzał obrońców i wykańczał szybkie akcje kolegów.

Po zmianie stron widać było, że gospodarze usłyszeli kilka mocnych słów w szatni, bo chcieli odrobić straty. Zamiast tego stracili kolejną bramkę. Gonzalez tym razem zaskoczył bramkarza rywali strzałem z rzutu wolnego.

Gdy wydawało się, że jest już po wszystkim i Piast spokojnie wygra ten mecz, w kilka minut znów zrobiło się gorąco. Stal strzeliła dwie bramki w zaledwie kilka minut i miała jeszcze ponad kwadrans na wyrównanie. W końcówce żadna z drużyn nie chciała odpuścić i każda mogła powiększyć swój bramkowy dorobek. Mimo okazji goli w tym meczu już nie było.

SPEC Stal Łańcut – Piast Tuczempy 3:4 (1:3)

Bramki: 1:0 Róg 6, 1:1 Makowski 21-samobójcza, 1:2 Gonzalez 38, 1:3 Gonzalez 43, 1:4 Gonzalez 68, 2:4 Buć 70-karny, 3:4 Majda 74.

Stal: Słysz – Cwynar (83 Góra), Noga (58 Balewender), Bieniasz (58 Mach), Skała, Róg, Majda, Buć, Kmuk, Wójcik, Makowski. Trener Krzysztof Korab.

Piast: Jakiel – Sas, Sobol, Demski, Gonzalez (86 Popek), Zieliński, Buczkowski, Benc ZK (73 Stopyra), Wielgosz ŻK, Kos ZK (55 Suberlak), Więcek. Trener Marek Strawa.

Sędziowali: Wolan oraz Witoń i Antosz (Tarnobrzeg).