NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  • Najlepsze restauracje w Przemyślu według użytkowników portalu TA [TOP 15]
  • Tak rozmawiają policjanci. Znasz ich slang? [QUIZ]

  W Mucznem na nartach mogą się ścigać wyczynowi biegacze....

  W Mucznem na nartach mogą się ścigać wyczynowi biegacze. Trasy dostały homologację FIS [ZDJĘCIA, MAPY]

  Ewa Gorczyca

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  W Mucznem na nartach mogą się ścigać wyczynowi biegacze. Trasy dostały homologację FIS [ZDJĘCIA, MAPY]
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Chudzik

  Bieganie na nartach zdobywa coraz większą popularność. Amatorzy tej formy zimowej aktywności w Mucznem w Bieszczadach mogą liczyć na dobre warunki do treningu. Przybywa też imprez przyciągających amatorów i zawodowców.
  Od kilku lat na bazie Centrum Promocji Leśnictwa rozwija się ośrodek narciarstwa biegowego w Mucznem. - W styczniu tego roku narciarskie trasy uzyskały homologację FIS, co umożliwia organizowanie na nich profesjonalnych zawodów - informuje Edward Marszałek, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

  Homologację dostały trasy o długości 1,7 km i 2,5 km, gdzie mogą ścigać się wyczynowcy. Ale łącznie do dyspozycji narciarzy jest tu 17 km tras. Większość z nich ma charakter rekreacyjny, przeznaczone są dla amatorów biegówek.

  W ten weekend w Mucznem trwa Puchar Grupy Azoty w narciarstwie biegowym. Organizują go Polski Związek Narciarski oraz Komitet Organizacyjny Pucharu Bieszczad przy wsparciu Nadleśnictwa Stuposiany i Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy Narciarskie.

  - Z tego powodu część tras w Mucznem będzie wyłączona w tych dniach z użytkowania ze względu na rywalizację zawodników - zapowiada Edward Marszałek. - Ale dla chętnych udostępniona zostanie inna trasa do narciarstwa biegowego - dodaje.  W najbliższych tygodniach odbędzie się w Bieszczadach kilka imprez biegowych. Sztandarowe to bieg "Tropem Wilka" organizowany przez Nadleśnictwo Cisna (27 stycznia) oraz bieg "Tropem Żubra" w Mucznem organizowany przez Nadleśnictwo Stuposiany (9 lutego).

  Na trasie im. Stanisława Nahajowskiego na stokach Żukowa w Ustjanowej Górnej (Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne) odbędzie się Bieszczadzki Bieg Lotników (16-17 lutego), który jest jednym z etapów Mistrzostw Polski Amatorów. Tradycyjnie jest też prowadzona klasyfikacja Biegu Leśników.

  Biegać na nartach można nie tylko w Bieszczadach. Także na niedawno otwartych trasach w Czarnorzekach koło Krosna, zlokalizowanych na terenie Nadleśnictwa Kołaczyce. Tam rozgrywany jest bieg memoriałowy Marka Marcisza Juniora.

  Również w Puławach Górnych, nad górną stacją wyciągu KiczeraSki, istnieje trasa prowadząca przez lasy Nadleśnictwa Rymanów. Na północnym stoku grzbietu Bukowicy odbywają się coroczne zawody z cyklu "Kiczera biega".  ZOBACZ TEŻ: "W górach śnieg może być po szyję". GOPR o warunkach w Bieszczadach

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo