W niektórych firmach rekrutują mimo pandemii.

Materiał informacyjny
Czas pandemii zmusił wiele firm do częściowej, a czasem wręcz całkowitej zmiany sposobu dotychczasowego działania. Konieczność pozostania w domach przez wiele tygodni i brak możliwości spotykania się z partnerami biznesowymi to duże ograniczenie w wielu branżach, ale to czasem również okazja, aby na szerszą skalę wykorzystywać nowoczesne rozwiązania technologiczne wspierające funkcjonowanie firm.

Przed takim wyzwaniem stanęła także branża rekrutacyjna. Pomimo sytuacji jaka obecnie ma miejsce wiele firm nadal poszukuje pracowników. Na trudną sytuację związaną z procesem rekrutacyjnym szybko zareagowali sami pracodawcy.

Firmy mają do wyboru, albo zawieszać procesy rekrutacyjne w oczekiwaniu na moment, gdy będą mogły spotykać się z kandydatami lub zrobić tak, jak British American Tobacco i przemodelować procesy rekrutacyjne całkowicie zdając się na rozwiązania komunikacji zdalnej. - W British American Tobacco staramy się szybko odpowiadać na to, co dzieje się w naszym otoczeniu, a jednym z takich obszarów, w których odczuwa się wpływ braku możliwości spotkań, jest rekrutacja pracowników – mówi Bożena Soberka, Head of HR Poland & Baltics w BAT. - Jako firma mamy już kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zdalnych procesów rekrutacyjnych np. w siłach sprzedaży i w sytuacjach, w których różne okoliczności wykluczają możliwość spotkania face to face. Teraz przenieśliśmy te doświadczenia na wszystkie stanowiska w firmie. Poszliśmy również o krok dalej, zaprojektowaliśmy specjalną formę tzw. assessment centre, czyli serii case studies, w czasie których kandydaci przedstawiają swój pomysł na rozwiązanie zadanego problemu biznesowego - dodaje.

British American Tobacco jest obecnie w trakcie przeprowadzania kampanii rekrutacyjnej obejmującej dwa programy rozwojowe dla młodych talentów. Można było rozciągnąć ten proces w czasie, ryzykując utratę najbardziej uzdolnionych kandydatów, albo zaprojektować rozwiązanie, które umożliwiłoby zmierzenie się z wyzwaniem, które spowodowała w tym zakresie walka z pandemią.
W BAT wybrano ten drugi scenariusz, ponieważ pozyskiwanie młodych talentów, które w przyszłości będą pełnić role menedżerskie jest, jak słyszymy w firmie, jednym z kluczowych i strategicznych projektów w obszarze zarządzania ludźmi.

- Jesteśmy w trakcie wspomnianych procesów rekrutacyjnych, złożyliśmy już kilka ofert i wiemy, że jeśli nowe rozwiązania są zaprojektowane z myślą o dopasowaniu do szans i ograniczeń wynikających z rekrutacji zdalnej, a nie stanowią jedynie kopii poprzedniego podejścia, dają świetne efekty. Już czekamy na dołączenie do naszej organizacji wyłonionych w ramach tych działań przyszłych pracowników – mówi Bożena Soberka odpowiadająca za politykę kadrową BAT w Polsce i krajach bałtyckich. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie www.pracawbat.pl.

Materiał oryginalny: W niektórych firmach rekrutują mimo pandemii. - Polska Times

Dodaj ogłoszenie