know
Na zakończenie sezonu w Energa Basket Lidze koszykarze TBV Startu Lublin pokonali w hali Globus Miasto Szkła Krosno 75:62; W pozostałych spotkaniach ostatniej kolejki części zasadniczej nie było jednak niespodzianek i „czerwono-czarnym” nie udało się awansować do fazy play-off.

TBV Start Lublin – Miasto Szkła Krosno 75:62 (14:15, 23:12, 18:15, 20:20)
TBV Start: Reynolds 12, Dutkiewicz 12, Washington 11, Lewis 10, Gospodarek 10, Mirković 6, Ciechociński 6, Szymański 4, Czerlonko 2, Dziemba, Zalewski, Kowalski. Trener: David Dedek
Miasto Szkła: Pinkston 15, Gaddefors 10, Mustapić 10, Alexis 8, Lejasmeiers 6, Jakóbczyk 4, Grochowski 3, Sroka 3, Oczkowicz. Trener: Kamil Piechucki

Efektownego otwarcia wyniku dokonał Marcin Dutkiewicz, który w pierwszych dwóch minutach meczu dwukrotnie celnie przymierzył zza linii 6,75 m. Goście w tym elemencie długo się rozkręcali i dopiero ósma próba takiego rzutu przyniosła im efekt w postaci punktów.

Skuteczność zresztą nie była najmocniejszą stronu obu drużyn w kwarcie rozpoczynającej spotkanie. Gospodarze w pierwszych 10 minutach rzucali ze skutecznością zaledwie 25 procent, a goście 35 procent. Na drugą kwartę zespoły wybiegły z minimalną przewagą krośnian (15:14).

W tej części lubelski zespół rozpoczął ponownie dwoma „trójkami”, tyle że tym razem ich autorem był Uros Mirkovic. Reszta drużyny również zaczęła regularnie trafiać, a ozdobą tej kwarty były dwie akcje Chavaughna Lewisa i Darryla Reynoldsa, które center kończył efektownym wsadem.

W ciągu zaledwie sześciu minut TBV Start zdobył 18 punktów, a przewaga gospodarzy wynosiła 11 punktów (32:21). Na przerwę „czerwono-czarni” schodzili prowadząc 37:27.

Trzecią kwartą gospodarze rozpoczęli od serii 7:0. W 27. minucie, po przechwycie i indywidualnej akcji zakończonej wsadem przez Wojciecha Czerlonko, lubelski zespół prowadził różnicą 17 punktów (50:33).
Ostatnia kwarta nie przyniosła już zmiany prowadzenia. TBV Start zakończył sezon zwycięsko, ale z niedosytem, bo do fazy play-off zabrakło naprawdę niewiele.

Materiał oryginalny: W ostatnim meczu sezonu 2017/2018 koszykarze TBV Startu Lublin pokonali Miasto Szkła Krosno - Kurier Lubelski