NOWINY24
  POLECAMY

  To się czyta i ogląda

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  To się czyta i ogląda

  • Miauuuuu... koty naszych Czytelnikówi
  • Antyki, zabawki i letnie opony. Na giełdzie samochodowej kupisz wszystko
  • Studniówka 2019 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie

  W procesie Janusza G. oskarżonego o zabójstwo byłej żony...

  W procesie Janusza G. oskarżonego o zabójstwo byłej żony zeznawał syn. 23-latek jest pewien, że to ojciec zabił matkę

  Ewa Gorczyca

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  W procesie Janusza G. oskarżonego o zabójstwo byłej żony zeznawał syn. 23-latek jest pewien, że to ojciec zabił matkę

  ©Tomasz Jefimow

  W Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się dziś rozprawa w procesie Janusza G., oskarżonego o zabójstwo swojej byłej żony. Zeznawał ich młodszy syn, 23-letni Miłosz G.
  W procesie Janusza G. oskarżonego o zabójstwo byłej żony zeznawał syn. 23-latek jest pewien, że to ojciec zabił matkę

  ©Tomasz Jefimow

  Od zaginięcia Haliny G. z Jasła upłynęło 4,5 roku. Jej ciała do tej pory nie odnaleziono, ale prokuratura zebrała dowody, które w jej przekonaniu świadczą o tym, że kobietę pozbawił życia jej były mąż a motywem był spór o podział majątku.

  Proces zaczął się w marcu ub. roku. Przerwała go śmierć ławniczki. Z uwagi na zmianę składu orzekającego, postępowanie dowodowe prowadzone jest od początku a najważniejsi świadkowie ponownie składają zeznania.

  Z dwóch synów małżeństwa G. starszy skorzystał z prawa do odmowy zeznań. Młodszy chciał zeznawać. Opisał wieczór gdy po raz ostatni miał kontakt z matką.

  Ok. godz. 19 wróciła do domu zmęczona po dyżurze w szpitalu, gdzie pracowała jako pielęgniarka. Zamienili tylko parę zdań, bo Miłosz wychodził spotkać się ze znajomymi. Gdy wrócił do domu - między godz. 22 a północą (dziś już dokładnie nie pamięta) drzwi wejściowe były niedomknięte.

  Przez uchylone drzwi od pokoju mamy widział światło włączonego telewizora, ale nie wchodził tam, uznał, że mama śpi i nie chciał jej przeszkadzać. Zauważył brak dywanika w korytarzu i kroplę krwi w łazience, ale to nie wzbudziło jego niepokoju. Następnego dnia wstał wcześnie rano, spieszył się do pracy. Nie widział się z mamą.

  Gdy wrócił po południu - na podwórku czekał partner jego matki. Zaniepokojony, że przez cały dzień nie daje znaku życia, nie odbiera telefonu.

  - Weszliśmy do domu, mamy nigdzie nie było. Przy łóżku leżał telefon, obok stały pantofle, kołdra była w nieładzie - opowiadał Miłosz G.

  Zauważyli też ślady w kuchni, łazience, na ganku i w korytarzu - jakby ktoś wycierał krew. Na asfaltowej dróżce prowadzącej do domu od głównej drogi znaleźli rozerwany srebrny łańcuszek, który należał do Haliny G. Wówczas jej przyjaciel zdecydował, że trzeba wezwać policję.

  Miłosz G. - jak zeznawał - pojechał wtedy do firmy ojca.

  - Zapytałem co zrobił z mamą i powiedziałem, że zaraz będzie u niego policja. On udawał, że nie wie o co chodzi - mówił 23 latek.

  - Jestem pewien, że to ojciec zabił mamę - zeznał podczas pierwszego procesu. W piątek podtrzymał te zeznania.

  Sąd odroczył rozprawę do 4 kwietnia. Czeka na opinię biegłych Instytutu Ekspertyz Sądowych dotyczącą śladów krwi na miejscu zdarzenia i w samochodzie Janusza G.

  ZOBACZ TEŻ: W Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł wyrok w sprawie brutalnego pobicia w Jaśle


  POPULARNE NA NOWINY24:


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo