W rosyjskim sporcie po staremu. Młodzieżowa kadra piłkarek ręcznych pozbawiona srebrnych medali ME do lat 19 po wpadce dopingowej

Press Focus/x-news
Europejska Federacja Piłki Ręcznej poinformowała, że młodzieżowa kadra Rosji została pozbawiona srebrnych medali, wywalczonych w 2017 roku na mistrzostwach Europy kobiet do lat 19. Trzy zawodniczki tamtej ekipy zostały przyłapane na stosowaniu dopingu.

W rozgrywanych w Słowenii młodzieżowych mistrzostwach Europy Rosjanki zajęły 2. miejsce, przegrywając jedynie z Francją. Z wpadki "Sbornej" najbardziej ucieszyły się wyeliminowane w półfinale Dunki, które wymienią brązowe medale na srebrne krążki, a także 4. w turnieju Węgierki, którym przypadnie miejsce na najniższym stopniu podium. Rosja została ponadto wykluczona z kolejnych młodzieżowych mistrzostw Europy kobiet, a tamtejsza federacja musi zapłacić 20 tysięcy euro kary.