W Rzeszowie studenci oddadzą krew

Ewa Kurzyńska
Oddanie krwi nie boli i jest bezpieczne dla organizmu dawcy.
Oddanie krwi nie boli i jest bezpieczne dla organizmu dawcy. Krystyna Baranowska
Podczas akcji, która odbędzie się 25 kwietnia na Uniwersytecie Rzeszowskim będzie można nie tylko oddać krew, ale także zarejestrowac się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa jest projektem odbywającym się w największych miastach, w których studiuje największa liczba studentów. W Rzeszowie akcję organizują Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, Polski Czerwony Krzyż oraz Stowarzyszenie MANKO.

Przedsięwzięcie jest kierowane przede wszystkim do studentów. Jakkolwiek każdy, kto ma ochotę zostać dawcą może przyłączyć się do akcji i oddać krew osobom potrzebującym.

- Drzwi dla wszystkich będą szeroko otwarte - mówi Dawid Czupik, koordynator akcji KRKRKR.

W ciągu ostatnich 5 lat w ramach akcji udało się zebrać ponad 3500 litrów krwi oraz rozdać 60 tys. oświadczeń woli. W Rzeszowie akcja odbędzie się już 25 kwietnia. Krew będzie można oddać w budynku głównym Uniwersytetu Rzeszowskiego, Al. Rejtana 16, w godz. 10-15.

W tym samym czasie będzie można także zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Aby dołączyć do tego grona wystarczy być osobą odpowiedzialną, pomiędzy 18 a 50 rokiem życia oraz cieszyć się dobrym zdrowiem. Organizatorzy przypominają, że będąc w bazie dawców można zostać poproszonym o oddanie szpiku nawet w długi czas po rejestracji.

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

s
studenciak

A grupy A i B przyjmują ? Podobno najwięcej ;ludzi w Polsce ma te grupy.

t
trup smoleński

Oby nie w trakcie Juwenaliów , bo bedzie wzbogacona

G
Gość

Toż Oni sami ledwo nogami plączą. Niedożywione to i głodne, jeszcze tylko krew niech oddadzą i będą "gotowi" tak, że piwa im nie będzie potrzeba do odlotu dawcy z nich po zbóju

k
krwiodawca

Obawiam sie ze te plyny winno-piwne ktore plyna w zylach naszych studentow nie nadaja sie do transfuzji dla ludzi chorych i potrzebujacych krwi.

V
Viti krk
brawo panie dawidzie
Dodaj ogłoszenie