MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Rzeszowie trwają rekolekcje ewangelizacyjne "Pole minowe" dla uczniów szkół średnich [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Rzeszów
W hali Podpromie w Rzeszowie odbywają się rekolekcje ewangelizacyjne dla uczniów szkół średnich, zorganizowane przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży. Wydarzenie, nazwane "Pole minowe", trwa dwa dni i ma na celu pogłębienie wiary oraz świadomości katolickiej wśród młodzieży.

Inspiracja i cele rekolekcji

Rekolekcje "Pole minowe" w Rzeszowie to wyjątkowa okazja dla młodzieży szkolnej, aby na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad swoim życiem duchowym. Organizatorzy, Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży, podkreślają, że inspiracją dla tego wydarzenia jest fragment Ewangelii według św. Łukasza, który zachęca do refleksji nad znaczeniem rozwoju duchowego i świadomości katolickiej.

- Inspiracją dla naszych spotkań będzie fragment Ewangelii według św. Łukasza (19, 11-28), który ukazuje znaczenie rozwoju duchowego i świadomości katolickiej w życiu młodych ludzi - informuje Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży.

Podczas dwóch dni rekolekcji uczestnicy będą mieli okazję do wspólnej modlitwy, refleksji oraz słuchania doświadczonych mówców, którzy przybliżą im tajemnice wiary i wskażą, jak unikać codziennych pułapek duchowych.

- W ciągu dwóch intensywnych dni pragniemy wspólnie zgłębiać tajemnice wiary i odkrywać, jak unikać pułapek codzienności, które mogą zagrażać naszej drodze do zbawienia. Poprowadzą nas doświadczeni mówcy. Spotkamy się także z księżmi, którzy podzielą się swoimi refleksjami w młodzieżowym stylu.

W Rzeszowie trwają rekolekcje ewangelizacyjne
Diecezja Rzeszowska

Goście specjalni i program rekolekcji

Rekolekcje "Pole minowe" wyróżniają się nie tylko głębokim przekazem duchowym, ale także obecnością znanych i lubianych gości specjalnych. Wśród nich znalazł się Edzio, ceniony za swój freestyle, który podzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami dotyczącymi wiary i codziennego życia. Obecność Marcina, znanego na TikToku jako Parawo Marcina, prawnika specjalizującego się w prawach młodzieży, także przyciągnęła uwagę uczestników.

Równie ważnym elementem rekolekcji jest muzyka, która odgrywa kluczową rolę w ewangelizacji. TAU, raper ewangelizujący przez muzykę, swoim przesłaniem stanowi dodatkową inspirację dla młodych ludzi, pomagając im w duchowych poszukiwaniach.

Pierwszy dzień rekolekcji poświęcony był na refleksję nad otrzymanymi od Boga darami i sposobami ich rozwijania. Drugi dzień skupił się na uważności i mądrości życiowej, oferując uczestnikom szansę na spowiedź, uczestnictwo we mszy świętej oraz udział w pantomimie, konkursach i koncertach.

Rekolekcje "Pole minowe" stanowią wyjątkową okazję dla młodzieży szkolnej do pogłębienia swojej wiary i zrozumienia wyzwań duchowych współczesnego świata.

W Rzeszowie trwają rekolekcje ewangelizacyjne "Pole minowe" ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24