W sparingu 4-ligowców Karpaty Krosno pokonały KS Pilzno 4:2

mawa
Bramkarz Karpat Krosno Mateusz Krawczyk bronił tylko do przerwy. Po zmianie stron zmienił go 20-letni Grzegorz Żytniak. Krzysztof Kapica
W sparingu 4-ligowców Karpaty Krosno pokonały KS Pilzno 4:2. W zespole Dariusza Jęczkowskiego testowano dwóch graczy, u rywali pięciu.

Pilźnianie, z nowym trenerem i prezesem w jednej osobie Marcinem Kudłaczem i w odmłodzonym składzie, dopiero się zgrywają.

WIĘCEJ O ZMIANACH W KLUBIE Z PILZNA

- Było sporo testów i fajne momenty, szczególnie z przodu, ale mamy problemy w obronie i na bramce i musimy wzmocnić te formacje, albo poprawić ich funkcjonowanie – mówił Kudłacz.

W jego ekipie było pięciu graczy testowanych. Z Monisu Bielowy, który wycofał się z klasy O, dojdą Kamil Adamczak, Dominik Ciołek, Adrian Łączyński i Dawid Kurek.

W zespole Karpat było dużo młodzieży i – w drugiej połowie – dwóch graczy testowanych. Jeden z nich, 17-latek, zdobył gola numer 4.

Trener Dariusz Jęczkowski: - Wiedzieliśmy, że rywal przyjeżdża do nas osłabionym składem. Trochę pozwoliłem sobie poeksperymentować w ustawieniu z młodymi chłopkami. Rywal do przerwy miał jedną sytuację i strzelił gola. My mieliśmy sporo sytuacji, ale zmęczenie ostatnim tygodniem treningów nie pozwalało na pokazanie pełnej dyspozycji. W drugiej połowie przewaga nie była już tak duża, jak do przerwy. Fajnie pokazuje się młodzież, m.in. 16-letni Szymek Rygiel. Choć prawdę mówiąc po ostatnich sparingach spodziewałem się więcej.

W jego ekipie zabrakło chorego Sylwestra Sikorskiego. Przed ekipą z Krosna trzy mecze z drużynami z zagranicy; w sobotę 9 lutego w Stropkowie, ale potem trzydniowy wyjazd do Lwowa i dwa sparingi – z FK Lwów U21 (15.02) i Karpatami Lwów U21 (16.02).

Karpaty Krosno – KS Pilzno 4:2 (2:1)

Bramki: Zięba, Stasz, Fundakowski, testowany – Wolański, Adamczak.