sportowy
  NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  • Kod pocztowy Przemyśla, jaki napis jest w herbie Przemyśla? Sprawdź jak dobrze znasz Przemyśl
  • Tak rozmawiają policjanci. Znasz ich slang? [QUIZ]

  W Stali Mielec ruch jak na targowisku. To jeszcze nie koniec...

  W Stali Mielec ruch jak na targowisku. To jeszcze nie koniec zmian

  Kuba Zegarliński

  Nowiny

  Nowiny

  Władze klubu z Mielca postawili na trenera Tomasza Sondeja

  Władze klubu z Mielca postawili na trenera Tomasza Sondeja ©SPR Stal Mielec

  W ostatnich dniach w Stali Mielec dzieje się więcej niż przez rok. Nowym trenerem szczypiornistów został Tomasz Sondej, z drużyny oprócz Krzysztofa Lipki odszedł też Rudolf Cuzić. W Mielcu już mają na celowniku ich następców.
  Władze klubu z Mielca postawili na trenera Tomasza Sondeja

  Władze klubu z Mielca postawili na trenera Tomasza Sondeja ©SPR Stal Mielec

  Zwolnienie Krzysztofa Lipki, poszukiwanie jego zastępcy, oferta dla byłego reprezentanta Polski, w końcu postawienie na Tomasza Sondeja, czyli dotychczasowego asystenta Lipki. Do tego odejście rozgrywającego Rudolfa Cuzicia z „powodów rodzinnych” i sprowadzenie na testy zawodnika z doświadczeniem w najlepszej lidze świata. Trzeba uczciwie przyznać, że w ostatnich dniach w SPR Stali Mielec działo się naprawdę sporo, a to wcale nie musi być koniec.

  1 stycznia z mieleckim zespołem rozstał się Krzysztof Lipka. Władze klubu rozwiązały z nim zarówno kontrakt trenerski, jak i zawodniczy. Oficjalnie podano, że stało się to za porozumieniem stron, ale z naszych informacji wynika, że Lipka może rościć sobie prawo do finansowego odszkodowania. Na razie jednak żadna z zainteresowanych stron tego nie komentuje.

  W Mielcu pojawił się już bramkarz, który będzie miał za zadanie zastąpić Lipkę i wzmocnić rywalizację między słupkami z Tomaszem Wiśniewskim. Tym zawodnikiem jest Patryk Foluszny z Ostrovii Ostrów Wielkopolski. To zawodnik młody (rocznik 1996), ale już całkiem doświadczony. W swoim CV ma grę w niemieckiej Bundeslidze, która uważana jest za najlepszą ligę świata. Nie udało mu się tam jednak przebić na dłużej i latem wrócił do swojego macierzystego klubu, Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Stamtąd przeniesie się prawdopodobnie do Mielca.

  Zgodnie z oczekiwaniami, nowym trenerem SPR Stali został Tomasz Sondej. Dotychczasowy asystent zastąpił Krzysztofa Lipkę. Według naszych informacji, zanim podjęto decyzję o daniu szansy Sondejowi, władze klubu prowadziły zaawansowane rozmowy z mieszkającym w Rzeszowie, Wojciechem Zydroniem. Ten były reprezentant Polski i gracz takich klubów jak Vive Kielce czy Pogoń Szczecin, był zainteresowany ofertę z Mielca, ale ostatecznie obie strony się nie dogadały i temat upadł.

  - Prowadziliśmy rozmowy z kilkoma kandydatami, ale ostatecznie postanowiliśmy postawić na Tomasza Sondeja - potwierdza prezes SPR Stali, Paweł Wacławik. Włodarz klubu wytłumaczył również, dlaczego postanowił zrezygnować z usług Krzysztofa Lipki. - Nie byliśmy zadowoleni z poziomu sportowego prezentowanego przez nasz zespół i co za tym idzie, wyniki i nasza pozycja w tabeli odbiegała od naszych oczekiwań - wskazał.

  To jednak nie koniec. „Z powodów rodzinnych” z klubu odszedł Rudolf Cuzić. Na jego miejsce szykowany jest Sebastian Rumniak, który już trenuje z zespołem.

  Niepewna jest również przyszłość samego prezesa klubu, Pawła Wacławika. Na jego miejsce szykowany jest podobno lokalny przedsiębiorca, od ponad dziesięciu lat sponsor SPR Stali.

  Piotr Rutkowski po porażce SPR Stali Mielec z Pogonią Szczecin

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!