W toruńskim sanktuarium będą modlić się w intencji prezydenta Andrzeja Dudy

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
We wtorek (28 lipca) w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpocznie się nowenna w intencji prezydenta RP Andrzeja Dudy. W galerii prezentujemy zdjęcia z wizyt prezydenta Andrzeja Dudy w Toruniu Jacek Smarz
W najbliższy wtorek (28 lipca) w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpocznie się nowenna w intencji prezydenta RP Andrzeja Dudy. Modlitwa będzie trwała 9 dni.

- Celem inicjatywy modlitewnej jest wyproszenie darów Ducha Świętego dla prezydenta na trudny czas jego drugiej kadencji – informuje Radio Maryja na swojej stronie internetowej.

Nowenna w intencji prezydenta Andrzeja Dudy będzie trwała dziewięć dni, będzie odmawiana po każdej Mszy świętej i zakończy się 6 sierpnia – dzień przed uroczystością zaprzysiężenia prezydenta Polski. Radio Maryja podkreśla, że do modlitwy za prezydenta może dołączyć każdy. Rozważania na poszczególne dni nowenny będą publikowane codziennie w „Naszym Dzienniku”.

– Jest to nowenna, która będzie za wstawiennictwem Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Chcemy przez 9 dni przypominać kazania, które głosił Jan Paweł II o Dekalogu - przekazał o. Andrzej Laskosz CssR, kustosz sanktuarium, na stronie Radia Maryja. - Boże Przykazania dzisiaj są bardzo potrzebne każdemu z nas i naszej umiłowanej ojczyźnie. Tym bardziej, że pan prezydent jest strażnikiem Bożych prawd. By te przykazania Dekalogu, które będą nam towarzyszyć przez te 9 dni, były dla nas umocnieniem, że warto budować ziemskie życie na Dekalogu.

To już kolejna – związana z wyborami - nowenna w toruńskim sanktuarium. Poprzednią – za wstawiennictwem św. Jana Pawła II - zorganizowano przed drugą turą wyborów prezydenckich (rozpoczęła się 3 lipca tego roku). Do modlitwy za Ojczyznę i postu w intencji wyborów zachęcał m.in. o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.
Druga tura wyborów. Wiemy, jaka jest sytuacja. Chcemy prosić tego wyjątkowego świętego, który jest patronem i naszej świątyni, ale i patronem wszystkich Polaków, bo to przecież wyjątkowa postać – św. Jan Paweł II, patron naszych rodzin. Wierzymy, że jego wstawiennictwo u Pana Boga wyprosi nam wyjątkowego prezydenta – czytamy wypowiedź o. Andrzeja Laskosza CssR na stronie Radia Maryja.

Przypomnijmy też, że na początku marca w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zorganizowano akcję „modlitwa i post” w intencji tegorocznych wyborów prezydenckich. Osoby, które zdecydowały się na udział w tej akcji, miały pościć o chlebie i wodzie przez jeden – wybrany przez siebie - dzień oraz uczestniczyć we Mszy świętej i przyjąć Komunię Świętą. Podobną inicjatywę podjęto we wrześniu 2019 roku – tym razem w intencji ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Materiał oryginalny: W toruńskim sanktuarium będą modlić się w intencji prezydenta Andrzeja Dudy - Nowości Dziennik Toruński

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A co, Duda umierający jest, że trzeba się za niego aż 9 dni modlić Może wystarczy ostanie namaszczeni i kwita. Amen :(

G
Gość

Kuzwa ,co za zdewociale towarzystwo !!

Do tego dojdzie ze bedziemy sie wstydzic ze jestesmy Polakaml.

Ile Rydzyk skasuje za te modlitwy??!!

S
Seba1978

Modły w intencji kolejnych 300milionow dla rydzyka.taka prawda.

G
Gość

moze najpierw oto aby nie uniewazniono wyborow hahahahaha

A
Adam Michalski

Jest o co, może modlitwa pomoże, chociaż przy dzisiejszej wierze katolików którzy po 20 latach pożycia unieważniają małżeństwo, którzy mordują własne dzieci, którzy wierzą w jakąkolwiek ideologię i którzy myślą włącznie o sobie nie widząc w drugim człowieku brata czy siostrę to jest się o co modlić!

Dodaj ogłoszenie