0 1 połowa

Miedź Legnica

1

0 1 połowa

• Oba zespoły długo nie mogły trafić do siatki, aż w końcówce mieliśmy w Grodzisku Wielkopolskim ogromne emocje i aż trzy gole. Łukasz Załuska przez długi czas ratował Miedź, broniąc między innymi rzut karny, ale wreszcie musiał skapitulować po uderzeniach Łukasza Trałki oraz Adriana Laskowskiego. Później gola kontaktowego zdobył jeszcze Henrik Ojamaa, lecz ostatecznie Warta wygrała 2:1 i wróciła na fotel lidera w Fortuna 1 Lidze. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz - zapraszamy na kolejne relacje live na łamach GOL24.pl.

• Koniec meczu! Warta Poznań wygrywa 2:1 z Miedzią Legnica i znów jest liderem Fortuna 1 Ligi!

• Żółtą kartką ukarany jeszcze Marquitos.

• Ostatnia zmiana w Warcie. Schodzi Robert Janicki, wchodzi Krzysztof Klikaisz.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MIEDZI! HENRIK OJAMAA!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WARTY! ADRIAN LASKOWSKI!

• Zmiana w Miedzi. Za Adriana Purzyckiego wchodzi Valerijs Sabala.

• Warta wraca na pozycję lidera! Pierwszego gola w nowych barwach zdobył Łukasz Trałka!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA WARTY! ŁUKASZ TRAŁKA!

• Zmiana w zespole Warty. Schodzi Gracjan Jaroch, wchodzi Adrian Laskowski.

• Załuska znów ratuje Miedź! Instynktowna interwencja bramkarza gości sprawia, że Warta nie może cieszyć się z prowadzenia!

• Zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi Michał Jakóbowski, pojawia się Serhij Napołow.

• Adrian Purzycki ukarany żółtą kartką.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Opuszcza boisko Krzysztof Danielewicz, pojawia się na nim Dawid Kort.

• Groźnie pod bramką Warty! Marquitos dośrodkował z rzutu wolnego, główkował Damian Byrtek, lecz na posterunku był Adrian Lis!

• Michał Jakóbowski uderzał z lewej strony pola karnego, lecz posłał piłkę nad poprzeczką.

• Aleks Ławniczak zarobił żółtą kartkę.

• Po raz kolejny w tym meczu szczęścia próbował Rybicki, tym razem uderzył obok bramki.

• Czas na drugą połowę!

• Na razie w Grodzisku Wielkopolskim nie widzieliśmy goli, ale działo się sporo. Najpierw Mateusz Lis znakomicie obronił strzał Jakuba Łukowskiego, później Damian Byrtek trafił w słupek. W końcówce pierwszej połowy przycisnęła Warta. Bohaterem jest na razie Łukasz Załuska - doświadczony bramkarz obronił strzał z bliska Mariusza Rybickiego, a potem powstrzymał Roberta Janickiego, który nie wykorzystał rzutu karnego. Druga połowa zapowiada się bardzo ciekawie - wracamy za około 10 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę dorzucił do pierwszej połowy arbiter.

• Nie ma gola! Łukasz Załuska obronił strzał Roberta Janickiego!

• RZUT KARNY DLA WARTY!

• Mateusz Kupczak ukarany żółtą kartką.

• Rybicki znów bliski gola! Tym razem uderzył z bliska, celnie, ale na posterunku był Łukasza Załuska!

• Szansa dla Warty! Z dystansu uderzył Mariusz Rybicki, a piłka przeszła tuż nad poprzeczką!

• Nieuznany gol dla Miedzi! Do siatki trafił Jakub Łukowski, ale wcześniej na spalonym był Paweł Zieliński.

• Krzysztof Danielewicz uderzał z dystansu, lecz nie był to strzał celny - piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Miedź bliska gola! Groźnie było po rzutach rożnych - najpierw Mateusz Lis świetnie obronił mocne uderzenie Jakuba Łukowskiego, a po chwili Damian Byrtek trafił w słupek!

• Michał Jakóbowski był faulowany przed polem karnym. Z rzutu wolnego dla Warty nic jednak nie wyszło.

• Gramy!

• Ostatnie oficjalne mecze obu zespołów to sezon 2012/2013. W rozgrywkach 1 Ligi lepsza była wtedy Miedź - na własnym boisku wygrała 5:2. W Poznaniu padł remis 2:2, lecz spotkanie zostało później zweryfikowane jako walkower na korzyść Miedzi.

• Miedź Legnica w zeszłym sezonie grała w Ekstraklasie i chciałaby jak najszybciej wrócić na najwyższy poziom rozgrywkowy. Gra w Fortuna 1 Lidze wcale nie jest jednak dla legniczan łatwa - na razie są w środku tabeli, ale przy zwycięstwie nad Wartą na pewno przesuną się w górę. W poprzedniej kolejce Miedź wygrała ważny mecz w Niecieczy, w Totolotek Pucharze Polski miała natomiast niespodziewane problemy z rezerwami Zagłębia Lubin. Drużyna Dominika Nowaka przegrywała już 0:2, w ostatniej chwili doprowadziła do dogrywki, a dalej przeszła dopiero po rzutach karnych.

• Dla Warty Poznań ten sezon jest zaskakująco udany. Gospodarze tego meczu mogą wrócić na pozycję lidera, jeśli wygrają dziś z Miedzią. Dwa ostatnie ligowe mecze poznaniaków to zwycięstwa nad Odrą Opole oraz Sandecją Nowy Sącz. Warta pożegnała się jednak z Totolotek Pucharem Polski, przegrywając po rzutach karnych z GKS-em Katowice.

• Oto podstawowy skład oraz ławka rezerwowych Miedzi Legnica:

• Oto wyjściowa jedenastka oraz rezerwowi Warty Poznań:

• Zaczynamy niedzielę z Fortuna 1 Ligą! W pierwszym z dzisiejszych spotkań Warta Poznań zagra u siebie z Miedzią Legnica. Początek meczu o 15:00 - zapraszamy na relację na żywo na łamach GOL24.pl!