Weekend w klasach A: Wisełka Siennów zapewniła sobie awans na 6 kolejek przed końcem sezonu [WYNIKI, BRAMKI, STRZELCY]

MW, Sol, Kostek, KP, Tomasz Strzębała, sec, MW, CK, MD, TP, PM
Tak walczyły drużyny Wiki Sanok i Zarszyna. Padły cztery gole...
Tak walczyły drużyny Wiki Sanok i Zarszyna. Padły cztery gole... Tomasz Sowa
Działo się na boiskach drużyn walczących w klasach A. Mieliśmy niespodziankę w Woli Mieleckiej, ale nie jedyną. Wisełka Siennów zapewniła sobie awans na 6 kolejek przed końcem sezonu. Gramy jednak dalej!

A klasa Dębica
LKS Głowaczowa niespodziewanie przegrywa z LKS Stara Jastrząbka, z sytuacji korzysta Kaskada Ostrów-Kamionka, która po rozbiciu LKS Stasiówka wraca na fotel lidera, LKS Nagoszyn pewnie ogrywa LKS Łopuchowa, Pogórze mimo że mecz kończyło w dziewiątkę ostatecznie pokonuje Team Przecław, kolejna porażka Paszczyniaka Paszczyna.

Klasa A Jarosław

W Pawłosiowie kibice oglądali wyrównany pojedynek. Sąsiedzi w tabeli nie oszczędzali się na boisku. Ostatecznie minimalnie lepsi byli gospodarze. W Manasterzu, miejscowy LKS postawił trudne warunki liderowi z Dobkowic.
WYNIKI:
Czarni Pawłosiów - KS Szówsko 2:1 (1:1) Wańkowicz, Shuliha - Flaga;
LKS Manasterz - Dąb Dobkowice 0:1 (0:0) Czub;
Victoria Kidałowice - Wiraż Chłopice 0:3 wo.;
Szkło Młyny - Błękitni Pełkinie 3:1 (2:1);
Iskra Zabłotce - Tęcza Jankowice 5:0 (2:0) Dubanik, Noga, Marcińczak, J. Broda, Grendus;
KS Węgierka - Łęk Ostrów 0:0;
Wietlin - MKS Radymno 3:5 (2:2) dla gości: Bacza, Dziak, Fedyk 3;
Fredro Surochów - Sanoczanka Święte 1:4 (1:2) Długoń – Andreasik 2, Niedźwiedzki, Lisańczuk.

Klasa A Przeworsk

Bardzo cenne zwycięstwo odniosła Grzęska, dwa rzuty karne obronił bramkarz Błękitnych, Łukasz Pieniążek. W meczu drugiej i trzeciej drużyny, górą Błyskawica. Żuraw odprawił słabo spisujący się na wiosnę Majdan.
WYNIKI:
Żurawiczki - Majdan 4:2 (2:1) Wiecheć 28, Majkutowski 32, 49, Bogacz 50 - Micuła, Działo;
Grzęska - Mirocin 3:0 (2:0) Solarz 34, 41, Hołub 50-karny;
Rożniatów - Krzeczowice 2:0 (1:0) Podgórski 45, Surmiak 83;
Hawłowice - Wola Buchowska 0:2 (0:1) samob, Czeszyk;
Łopuszka - Nowosielce 2:4 (1:1) Zamoyski 5, Jóźwiak 49 - Ł. Kowal 42-karny, 69, Winiarz 49, M. Kowal 81;
Babice - Rozbórz 1:2 (0:1) dla gości: Hojło, Gaweł;
Siennów - Jagiełła 5:1 (3:0) dla gospodarzy: Skrzypek trzy, Front, Kalamarz.

Klasa A Przemyśl

Emocje w Batyczach zrobiły się na sam koniec. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 85 minucie i wydawało się, że pokonają wyżej notowany San. Goście walczyli jednak do końca i w doliczonym czasie gry wyrównali. Czuwaj znowu wygrał a wszystkie gole dla „harcerzyków” zdobył Mateusz Świst.

WYNIKI:
LKS Batycze - San Hurko/Hureczko 1:1 (0:0) Głogowski 85 – Baniecki 90+7;
Korona Trójczyce - Pogórze Dubiecko 4:1 (3:0) Grabowski 11, 19, Rogus 23, Ziobro 56 – Szybiak 75;
Polonia II Przemyśl - Unia Fredropol 5:3 (2:0);
Wiar Krówniki - Tęcza Kosienice 0:2 (0:0);
LKS Nakło - Żurawianka Żurawica 2:2 (2:2);
Fort Jaksmanice - Czuwaj Przemyśl 2:5 (2:3) dla gości Świst 5;
Cresovia Kalników - Gwiazda Maćkowice 3:0 (2:0);
GKS Orły - Granica Stubno 4:1 (0:0) dla gospodarzy Woźniak, Ostrach, Sedlaczek 2.

Klasa A Lubaczów

WYNIKI:
Wólka Krowicka – Zapałów 3:5 (1:3) R. Furgała dwie, Ilnicki – Halwa trzy, Pik dwie;
Cewków – Basznia Dolna 3:2 (0:0) R. Witko 88, 89, 90+2 – Kalinowski 70, W. Sysak 72;
Futory – Narol 0:2 (0:1) Banaś dwie;
Stary Dzików – Korzenica 4:1 (3:1) Nieckarz, Puk, Kornaga, Krawiec - Nawłoka;
Cieszanów – Stary Lubliniec 1:1 (0:0) Nienajadło – Syryło;
Młodów – Krowica 1:0 Hakało;
Oleszyce – Wielkie Oczy 2:4.

Klasa A1 Krosno

Walczący o utrzymanie Orzeł wygrał z Płowcami. Lider z Sanoka po raz kolejny pokazał bardzo dobrą formę i pokonał Zarszyn. Podopieczni trenera Fryca w tej rundzie nie stracili jeszcze bramki.

WYNIKI:
Płowce – Bażanówka 3:4 (1:2) Pańko dwie, Szmyd – S.Kowalczyk dwie, Żebracki, Leś;
Pisarowce – Izdebki 2:0 (0:0) M.Furdak, D.Blok;
Jankowce – Strachocina 3:2 (2:1) B.Czapor dwie, M.Femin - samobójcza, Adamiak;
Wiki Sanok – Zarszyn 4:0 (1:0) F.Pielech 43, K.Rudy 51, Sz.Florek 68, Ł.Lachiewicz 75;
Lesko – Niebieszczany nie odbył się (goście nie przyjechali);
Długie – Przysietnica 1:1 (0:1) K.Kielar - J.Orłowski;
Bezmiechowa – Uherce 1:2 (0:0) Prajzner 80 – samobójcza 55, K.Jaremczuk 90+3.

Klasa A2 Krosno

Zmiennica po golu Bartłomieja Kułaka w 90. minucie zdobyła komplet punktów na stadionie w Iwoniczu. Grabownica wygrała z Lubatówką i jest coraz bliżej awansu. Walcząca o utrzymanie Brzozovia przekonująco pokonała Karpaty. Trzy gole w tym meczu strzelił Arkadiusz Smoleń.
WYNIKI:
Iwonicz – Zmiennica 0:1 (0:0) B.Kułak 90;
Lubatówka – Grabownica 0:3 (0:1) H.Glazar 33; samobójcza 80, K.Wojnicki 85-karny;
Iskrzynia – Haczów 2:0 (0:0) K.Lorens 85, 90;
Brzozów – Klimkówka 5:1 (3:0) A.Smoleń trzy, Jamróg, Oleniacz - D.Kasperkowicz;
Niebocko – Rogi 1:2 (1:1) D.Kopczyk – Paszek, Braja;
Wróblik – Posada Górna 3:4 (2:1) K.Wywrót dwie, K.Lenart - Kasperkowicz dwie, P.Świder, Klocek.
Mecz Grabówka – Jaśliska został przełożony na 08.06.

Klasa A3 Krosno

Ostatnia w tabeli Wisłoka Niegłowice odprawiła trzecią siłę w lidze Ostoję Kołaczyce. Silna ulewa przeszkodziła piłkarzom Liwocza Brzyska i Orła Bieździedza przerywając mecz na 10 minut. W drugiej połowie gospodarze zaciekle gonili niekorzystny rezultat, ale zabrakło czasu na odrobienie strat. Rędzinianka Wojaszówka nie składa broni w walce o utrzymanie, tym razem pokonała na wyjeździe Wisłok Krościenko Wyżne.

WYNIKI:
Faliszówka - Guzikówka 3:1 (1:1) Majkut dwie, Wrona - Balon;
Krościenko Wyżne - Wojaszówka 2:4 (0:2) Roterman, Wiszyński - Wąchała dwie, Młocek, Grec;
Sobniów - Zarzecze 1:3 (0:2) Lis - Kalityński, Kiełbasa dwie;
Brzyska - Bieździedza 2:3 (0:3) M. Kozak, Garduła - Stasiak, M. Sypień, Rachowicz;
Zręcin - Łęki Dukielskie 1:2 (0:2) Zuzak - Dziadosz, Lichtarski;
Niegłowice - Kołaczyce 3:1 (1:1) Wróżek dwie, Dyląg - Gustek;
Skołyszyn - Lubla 2:0 (1:0) Labut, J. Zawisza.

Klasa A1 Rzeszów

W 20. kolejce wygrały wszystkie drużyny ze ścisłej czołówki. Jasionka wysoko ograła Nosówkę 3:0, Trzebownisko w derbach gminy pokonało Piasta Nowa Wieś, a Wisłok Strzyżów wygrał walkowerem.
Nosówka - Jasionka 0:3 (0:1) Wojewoda 32, Jarecki 62, Gerlak 67;
Borek Stary - Głogów Małopolski 3:0 (1:0) Czarnik, Stanio, Błażejowski.

Klasa A2 Rzeszów

Grom Handzlówka wygrał w Albigowej i opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Zażarta rywalizacja toczy się o awans do klasy O.
WYNIKI:
Żołynia - Dynów 4:1 (3:1) Balawender trzy, Fus - Sarnicki;
Jawornik Polski - Strażów 5:0 (3:0) Kaweński dwie, Wasilewski, M. Olejarz, G. Pawełek;
Korniaktów - Dąbrówki 0:2 (0:0) Dec 55, Bolesławski 65;
Stobierna - Trzeboś 3:1 (2:0) Krupa trzy - Szeliga;
Krasne - Łąka 9:0 (5:0) Fogt trzy, Skuba dwie, Koszela, Baran, Kuzio, Szypuła;
Chmielnik - Rogóżno 3:5 (1:5) Kotowicz, Sobolak, sam. - Glac dwie, Sigda dwie, B. Skupień;
Albigowa - Handzlówka 0:1 (0:1) Wisz 35.

Klasa A3 Rzeszów

Niespodzianka w Woli Mieleckiej, gdzie punkty gubi Dromader. Wykorzystuje to Kolbuszowianka, meldując się na fotelu lidera, dzięki lepszemu bilansowi. W Janowcu rozstrzelał się Hetman, trafiając do bramki Janovii aż 8 razy.
WYNIKI:
Wola Mielecka – Chrząstów 2:1 (2:0) Cymbor-karny, Wilk – Magda-karny;
Wola Chorzelowska – Raniżów 1:1 (0:0) Madej – Kowalski;
Trześń – Babicha 5:0 (1:0) Jagodziński dwie, Broniecki, Stachnik, Furtak;
Majdan Królewski – Cmolas 3:2 (1:1) Wiktor 3, Tęcza 71-karny, 76-karny – Suszek 19, Bieleń 93;
Grochowe – Kolbuszowianka 0:3 (0:2) Kiwak 17, 54, Dziedzic 43;
Gliny Małe – Kosowy 3:2 (2:2) Naprawa, Borowiec, Kalicki – Zieliński, Chodór;
Dzikowiec – Podborze 0:4 (0:3) J. Kilian trzy, P. Bielik;
Janowiec – Dąbrówka Wisłocka 3:8 (2:2) Guzik dwie, Starzyk – A. Stec dwie, Dudek, P. Mucha, Kuzara, Rachwalik, D. Giermata, samobójcza.

Klasa A1 Stalowa Wola

Na piętnaście minut przed końcem meczu KS Kopcie prowadziły 2:0 z KSTŁK Stalowa Wola, jednak po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa cieszyli się rywale. Sporo emocji w spotkaniu LZS Jadachy z Sanem Wrzawy, szczególnie w drugiej odsłonie w której padło pięć goli, a decydujący o zwycięstwie gospodarzy w ostatniej minucie gry. Lider Jeziorak przegrał w meczu na szczycie z Wisanem Skopanie, zaś wicelider ograł LZS Wola Rzeczycka (hat-trick Grzegorza Szymanka) i obie te drużyny zbliżyły się do pierwszego miejsca na dystans kilku punktów.
WYNIKI:
Jadachy - Wrzawy 3:2 (0:0) M. Wolan 59, T. Wolan 65, 90 - Zioło 56-karny, Broda 66;
Rzeczyca Długa - Dąbrowica 1:1 (1:1) Turek 26-karny - Rożnowski 11;
Kopcie - KSTŁK Stalowa Wola 2:3 (1:0) Wojdyło 36, Kwaśnik 62 - Drozd 75, 83, Leszczyński 88;
Lipa - Grębów 1:1 (1:0) Konrad Chamera 25 - Gąsiorowski 90;
Skowierzyn - Ocice 2:1 (2:0) M. Leśniowski dwie - Sleimi;
Chwałowice - Skopanie 0:2 (0:0) Baran 70, Czechura 85;
Wola Rzeczycka - Jastkowice 3:5 (0:3) Skrzypek 78-karny, K. Stańkowski 88, 90 - Szymanek 20, 25, 71, Kaczmarczyk 42, Dziura 74.

Klasa A2 Stalowa Wola

Bartłomiej Miazga, piłkarz lidera tabeli Franceso Jelnej, zaimponował skutecznością. W spotkaniu z Sójkową bowiem zdobył wszystkie cztery gole dla swojej drużyny, przyczyniając się wydatnie do zwycięstwa 4:1.
WYNIKI:
Hucisko – Łętownia 1:4 (0:1) K. Rajski 54 – M. Kida 37, K. Harasiuk 56, A. Kusiak 64, M. Kostyra 88;
Sójkowa – Jelna 1:4 (0:2) J. Guz – Miazga cztery;
Ulanów – Podwolina 3:1 (2:1) Zelek 5-karny – Przeplata 20, samobójczy 24, M. Szewc 88;
Brzyska Wola – Jeżowe 0:3 (0:0) J. Gielar 49, 55, Ł. Sabat 85;
Sarzyna – Kamień 0:0;
Stare Miasto – Górno 0:1 (0:0)