Weekend w klasach OAB. Pierwsza porażka LKS Skołoszów [RELACJE, WYNIKI, STRZELCY]

red
Czarni Pawłosiów (czarne stroje) wywieźli jeden punkt z Radymna.
Czarni Pawłosiów (czarne stroje) wywieźli jeden punkt z Radymna. Grzegorz Kostka
To nie był łatwy weekend dla niższych lig. Z powodu powrotu zimy większość spotkań została odwołana i odbędzie się w innym terminie. Nie wszędzie na szczęście nie dało się grać.

O Jarosław

W Radymnie i Przemyślu bramki nie padły. Orły przegrały ważny mecz z Sanem i ich sytuacja staje się co raz bardziej trudna. San za to zdobywając trzy punkty, zrobił duży krok w kierunku utrzymania. Płomień pokazał moc i wysoko wygrał na boisku w Szówsku.

Skołoszów - Pruchnik 0:2 (0:0)

Bramki: K. Mikłasz 70-wolny, Znamieńczyków 80.

Skołoszów: D. Buczkowski - P. Wojtowicz (54. K. Buczkowski), Czerwiński, Fudali, Pacuła - Mariash, Broda (69. Franków ż), D. Wojtowicz (88. Kuryj), Grodecki (74. Jaromi), Modny, Pilawa ż. Trener: Piotr Błażkowski.

Pruchnik: Madejowski – Kurecki, Sykała, K. Mikłasz, Gemra – M. Mikłasz (60 Stanik), Czarnecki, Szmuc (90 P. Rabczak), Ostrzywilk (75 Makowiecki), K. Rabczak - Znamieńczyków. Trener: Arkadiusz Kiszka.

Sędziował: K. Pachołek (Lubaczów).

Widzów: 100.

Lider przegrał pierwszy mecz w sezonie. W pierwszej połowie bramki nie padły. Wynik otworzył Kamil Mikłasz strzałem z rzutu wolnego. Gospodarzy dobił Waldemar Znamieńczyków, który powrócił w zimowej przerwie do Startu. Tym zwycięstwem Start złapał kontakt z bezpieczna strefa w tabeli.

MKS Radymno – Czarni Pawłosiów 0:0

Radymno: Mikus – Walczak ż, Cholewa, Suchy, Sęga, Kania, Buczkowski, Hamacher (40 Zieliński), Stysiał, Klepacki, Studziński. Trener: Bartłomiej Klepacki.

Pawłosiów: Bobowicz - Bogacz, Bańka, Olszański, Zawada - Stecko, Wilk, Rychtyk, Sikora, Czyż (Młodnicki 70) - Wańkowicz (Krysa 80). Trener: Roman Wawrzynkiewicz.

Sędziował Kazimir (Przemyśl).

Widzów: 100

Pierwsza połowa była bardzo twarda. Więcej sytuacji pod bramkowych stworzyli sobie goście, lecz nie potrafili wykorzystać stwarzanych sobie okazji (rzuty wolne, zamieszanie pod bramkowe). W drugiej połowie gospodarze zaczęli stwarzać okazje, lecz tylko raz trafili w światło bramki, ze strzałem bez problemów poradził sobie bramkarz Czarnych. Goście znów mieli kilka okazje, jednak bardzo dobrze w bramce miejscowych spisywał się Andrzej Mikus. Był to trzeci mecz z rzędu bez starty gola dla drużyny Czarnych.

Pozostałe wyniki:

KS Szówsko - Morawsko 1:4 (0:2) J. Kubas 83 – Owarzany 28, Dylewski 38, Pilch 77, Adamarek 82;

Czuwaj – Lisie Jamy 0:0;

Orły - Gorzyce 0:1 (0:0) Gargas 40-karny;

Święte - Urzejowice 2:6 (2:4); Kobrzyński 16, Karbownik 41 – Futoma 19, Al. Kondracki 23, 78, Drabik 31, Zygmunt 34, Dziedzic 88;

Stubno – Torki 0:0;

Ostrów - Lubaczów i Gniewczyna – Piwoda przeł. na 13.04; z powodu złych warunków atmosferycznych.

Klasa A Dębica

Mimo ataku zimy boisko przygotował Paszczyniak Paszczyna. Gospodarze poradzili sobie z Łopuchową, choć mecz trzymał w napięciu do ostatnich minut. Paszczyniak ma argumenty by włączyć się jeszcze do wyścigu o awans do ligi okręgowej.

Paszczyniak Paszczyna - LKS Łopuchowa-Łączki Kuch. 3:2 (1:0)

Bramki: Chmura 44, 84-karny, Więckowicz 55 - M. Jodłowski 73-karny, Pazdan 76.

Paszczyniak: Świętoń - D. Wolak, Węgrzynowicz, Szpunar - Starzykl (62 Giełbaga), Chorąży (68 Cetnarski), Chmura, Mitręga (77 Rokosz l), Fryz (40 B. Wolak l [70, za faul]) - Maruszak (90 Zieliński), Więckowicz (89 Podjasek). Trenerzy Jakub Cetnarski, Tomasz Lipa.

LKS: W. Jagoda - Pociask, Bykowski, Staroń, M. Jodłowski l - Bizoń, A. Madeja, N. Jodłowski, Góra - M. Madeja (70 Pazdan), Wrona. Trener Mateusz Kędzior.

Sędziował Kuczaj (Dębica). Widzów 100.

Pozostałe spotkania Legion II Pilzno - Łęki Górne, Krzywa - Nagoszyn, Zasów-Mokre - Ostrów-Kamionka, Żyraków - Pustków, Mała - Wiewiórka, Lechia II - Brzostek zostały przełożone. Pauza: Ocieka. Olchowa - Stasiówka 0:3 wo. Olchowa wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

A Jarosław

Delin Munina, wzmocniony paroma zawodnikami Pogórza, które nie uczestniczy już w rozgrywkach, zdobył swoje pierwsze wiosenne punkty, wygrywając z Wisznią Nienowice. Trzy karne podyktował sędzia meczu Dąb Dobkowice - Łęg Łowce. Wszystkie jedenastki zamieniono na gole. - Od samego rana odśnieżaliśmy boisko i płyta była całkiem fajna - powiedział Paweł Szawarniak, prezes Dębu Dobkowice.

Delin Munina - Wisznia Nienowice 2:0 (1:0) Fedyk 12-karny, Mazur 55.

Munina - Nienowice 2:0 (1:0) Fedyk 12-karny, Mazur 55;

Rokietnica - Młyny 0:3 walkower;

Manasterz - Pełkinie 2:1 (2:0) Purcha 12, Kocur 38 - Gliniany 60.

Przełożono mecze: Chłopice - Przedmieście, Kidałowice - Węgierka, Wietlin - Tuchla i Laszki - Surochów.

A Lubaczów

Orkan Zapałów - Zdrój Horybniec 4:2 Mucha 41, Kozyra 52, 55, 76 - Kazik 69, Hass 82

Błękitni Futory - Orkan Zapałów 0:0

Pozostałe mecze zostały odwołane

A Przemyśl

Żurawianka z trzecim zwycięstwem w sezonie. San Hureczko wygrywa z Tęczą Kosienice

Mnóstwo emocji zafundowali kibicom piłkarze Żurawianki i Wiaru Huwniki. Z wysokiego C rozpoczęli goście, ponieważ już w 9 minucie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Saj (ponownie zrobił to także w drugiej połowie) oraz Gierczak. Gospodarze odpowiedzieli jednak bardzo szybko. Najpierw strzelił Bajwoluk, a później dwie szybkie bramki zdobył Dominik Biały. Po przerwie wyraźnie przeważała już drużyna Żurawianki. Zwieńczeniem dobrego spotkania miejscowych były dwa gole Łukasza Bąka w ostatnich minutach meczu. Trzecia wygrana w sezonie nad plasującym się pozycję wyżej Wiarem Huwniki, dała Żurawiance awans z 14. na 13. miejsce w tabeli.

Zwrotów akcji nie brakowało także w pojedynku Sanu Hureczko z Tęczą Kosienice. W zespole gości prym wiódł Fabian Buczyński, który pokonał bramkarza rywali dwa razy i to w ekspresowym tempie. Po przerwie gra miejscowych znacząco się jednak zmieniła. Odrabianie strat zaczął Delikat, a wygraną gospodarzy przypieczętował świetnie dysponowany Sebastian Marciniak, który w 65 minucie wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie, a w 90 ustalił wynik, podwyższając na 4:2.

WYNIKI:

Żurawica - Huwniki 6:3 (3:1) K. Bajwoluk 23, Dominik Biały 37, 39, M. Górniak 53, Łukasz Bąk 88, 90+2 - Arkadiusz Saj 9, 70, W. Gierczak 31;

Hureczko - Kosienice 4:2 (1:2) Sebastian Marciniak 65, 90, A. Fedak 44, P. Delikat 55 - Fabian Buczyński dwie;

Dubiecko - Trójczyce 2:1 (1:0) M. Kamiński 20, Ł. Zając 68 - K. Bratkowski 66;

Krówniki - Kalników 0:3 (0:2) K. Stachniak 12, A. Zimoń 39, D. Stecyk 48.

Pauza: Maćkowice.

Mecze Sośnica - Fredropol, Kaszyce - Jaksmanice oraz Grochowce - Nakło zostały odwołane i odbędą się w środę 20 kwietnia o godzinie 17.

A Przeworsk

Gorliczyna na szóstkę

Lider pokonał Majdan, strzelając dwie bramki. Goniąca go Gorliczanka rozbiła Zorzę, aplikując sześć bramek. W Wierzbnej i Żurawiczakach padł wynik remisowy.

Siennów - Majdan 2:0 (1:0) K. Boratyn, G. Kuras;

Gorliczyna - Jagiełła 6:0 (3:0) Kycińska 8, 50, Dzimira 15-karny, Weres 38, Cząstka 60, Gujda 70;

Wierzbna – Babice 1:1 (1:0) Kiełbowicz 1 - Buchowski 79;

Żurawiczki - Krzeczowice 2:2 (1:2) samob, Majkutowski (Karny) - Pakuła, D. Białogłowski;

Mecze Łopuszka Wielka - Rożniatów, Wola Buchowska - Rozbórz i Nowosielce - Grzęska przeł. na 20.04.

B Jarosław

Wszystkie mecze przełożono na 3 maja godz. 11.

B Lubaczów

B Przemyśl

B Przeworsk

Sobol Niżatyce - KS Manasterz 2:2 (2:2)P. Cygan, Wajda – Majewski, M. Zięzio;

Pozostałe mecze przełożono na 3 maja godz. 11.

B Stalowa Wola 1

Większość meczów w weekend nie odbyło się z powodu złego stanu boiska. Zagrali tylko piłkarze z Jadachów i Serbinowa. W meczu padło aż 12 goli.

WYNIKI: Jadachy - Wspólnota II Serbinów 8:4 (3:0) Niedziałek 8 i 50, Bałata 15, T. Wolan 42 i 57, M. Wolan 48 i 89, Jadach 55 - Zasuwa 47, Kaźmierczak 70, Sobieraj 81 i 83.

Mecze: Sobów - Knapy; Tarnowska Wola - Wydrza; Chmielów - Cygany; Trześń - Ocice; Żupawa - Krzątka zostały odwołane.