Weekend w klasach OAB Rzeszów [WYNIKI, RELACJE, STRZELCY]

KP, Mj, Micz
Krzysztof Kapica
W weekend o punkty walczyli piłkarze w klasach OAB Rzeszów.

Klasa O

Przybyszówka jak najszybciej chciała zamazać plamę po ostatniej porażce w Tyczynie. Tym razem gościli u siebie beniaminka- Grodziszczankę, która również miała na koncie zero oczek. Skuteczniejsi okazali się gospodarze strzelając, aż 6 bramek. Bezradnych gości z Grodziska Dolnego było stać jedynie na trafienie honorowe w końcówce spotkania. Grodziszczanka na pewno inaczej wyobrażała sobie powrót do klasy okręgowej po pięciu latach. Beniaminek po dwóch kolejkach zajmuje ostatnią pozycję w tabeli i ma aż 10 straconych bramek.

Kapitalne widowisko mieli okazję oglądać kibice w Medyni Głogowskiej, gdzie swoje mecze domowe rozgrywa Włókniarz. Do lidera rozgrywek przyjechała Błażowianka, walcząca o pierwsze punkty w lidze. Goście po 25 minutach mieli już dwie bramki przewagi, jednak jeszcze przed przerwą Włókniarz doprowadził do wyrównania. Druga odsłona należała już do gospodarzy, gdzie kropkę nad “i” postawił Maciej Zaracki, prowadząc Włókniarza do drugiego zwycięstwa w sezonie.

KS Przybyszówka - Grodziszczanka Grodzisko Dolne 6:1 (2:0)

Bramki: Stalec 9, Bosek 34, Żyszkiewicz 50-karny, Wisz 58, Sokal 73, 83 – Grzywna 87.

Przybyszówka: Sanecki- Pelc, Kowal (70. Świder), Lechowicz (70. Dżugan), Wisz, Kuczma (60. Pogoda), Stalec (75. Boruta), Żyszkiewicz (70. Filip), Bosek, Chmiel (75. Wojnar), Sokal. Trener: Wojciech Paśko.

Grodzisko Dolne: Mazjanis- Pałys, Miazga, Konieczny, Grzywna, Tutka (85. Krajewski), Leja, Ryfa (81. Rączka), Sobuś, Majkut (70. Czech), Grabowiec. Trener: Tomasz Szmuc.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Niechobrz – Zaczernie 0:0;
Wola Dalsza - Zgłobień 0:0;
Rakszawa - Błażowa 3:2 (2:2) Zaracki 27, 60, Kunynets 43 – Grzebyk 21, Kruła 25;
Resovia II - Sokołów Małopolski 5:0 (1:0) Bielenda 18, Panek (sam) 54, Maćkowiak 78, Szymański 84, Marciniec 90;
Nienadówka– Tyczyn 1:3 (0:1) Cyrek 65 - Żuczek 10-karny, Nieckarz 73, Janik 78-karny;
Sonina – Malawa 3:1 (1:0) Słonina trzy - Kierepka;
Wólka Niedźwiedzka - Wólka Podleśna 2:0 (0:0) Szwajka 58, Tomaka 70.

Klasa A1

Zaskakująco dobre wejście w sezon zaliczyła drużyna z Godowej. Pokonali na własnym boisku Start Borek Stary, który od kilku sezonów liczy się w walce o awans do ligi okręgowej. Dla beniaminka jest to historyczne zwycięstwo, gdyż jest to ich pierwszy sezon w rzeszowskiej A Klasie. O odmiennych nastrojach są zawodnicy i kibice Zimowitu Rzeszów, którzy inaczej wyobrażali sobie powrót do A Klasy po rocznej przerwie. W poprzednim sezonie zdominowali rozgrywki B Klasy wygrywając 20, spośród 24 meczów w lidze. Na inauguracje ligi przegrali jedną bramką z LKS-em Trzebownisko.

Klasa A2

Bardzo dobrze na inaugurację wypadli piłkarze z Jawornika Polskiego, którzy wysoko wygrali w Stobiernej. Bez większych problemów komplet punktów zgarnęła również Szarotka Rogóżno, która pewnie pokonała u siebie zespół ze Strażowa.

Klasa A3

Drugi mecz przegrał beniaminek z Kosów, który tym razem poległ z doświadczonym przeciwnikiem z Dzikowca. Z cennych punktów cieszy się Start Wola Mielecka, a dobre w nowy sezon wchodzi też spadkowicz z Podborza.

Raniżów – Chrząstów 0:1 (0:1) G. Węglarz;
Kolbuszowianka - Dąbrówka Wisłocka 6:1 (3:0) P. Draus 3, 5, 11, Kiwak 54, 63, A. Dec 79 – A. Stec 75.

Klasa B2

W inauguracyjnej kolejce piłkarze pokazali się z dobrej strony jeśli chodzi o skuteczność. Wręcz hokejowy wynik padł w Pstrągowej, gdzie miejscowy Diament pokonał Koronę Dobrzechów 6:4. Sporo postrzelali też piłkarze w pojedynku Kozłówka z Czudcem – tam padło 9 goli, a z kompletu punktów cieszyli się goście.

Połomia – Pstrągówka 2:1.

Mecz KS II Bystrzyca – Hermanowa odbędzie się 23 sierpnia.

Klasa B4

Terliczka mogła wywieźć komplet punktów z Głuchowa, ale nie wykorzystała rzutu karnego w ostatnich minutach meczu. Bardzo dobrze zaprezentował się zespół z Białobrzegów, który wygrał w Palikówce aż 5:1.

WYNIKI:
Brzóza Stadnicka – Czarna 1:2 (1:0) dla gospodarzy Stopyra;
Głuchów – Terliczka 1:1 (0:1) Bekas – Wierczek;
Palikówka – Białobrzegi 1:5 dla gości Wanowicz, Rupar, Nikodem, Piekarz, M. Balawender;
Łukawiec – Krzywe 3:1;
Włókniarz II Rakszawa – Medynia Głogowska 2:2.
Pauza Trzebuska. Mecz Budy Łańcuckie – Zalesie nie odbył się (gospodarze wycofali się z rozgrywek).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani