Weekend w piłce ręcznej na Podkarpaciu. Wyniki, relacje drużyn z regionu

luci, kostek, luks
Archiwum

PGNiG Superliga - mężczyźni

Gwardia Opole - Handball Stal Mielec 25:17 (10:5)

POZOSTAŁE WYNIKI: Chrobry Głogów - Łomża Vive Kielce 29:45; Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 34:21; Pogoń Szczecin - Unia Tarnów 21:27; Azoty Puławy - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 36:24; Górnik Zabrze - Wybrzeże Gdańsk 22:23; Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn zakończył się po zamknięciu numeru. W zaległym meczu Unia Tarnów - Wisła Płock 24:31..

Lider okazał się za mocny dla przemyskiej siódemki

SRS Przemyśl tylko w pierwszej połowie był w stanie toczyć równy bój z akademikami z Białej Podlaskiej. Później rywal udowodnił, że nie na darmo jest na czele tabeli.

AZS AWF Biała Podlaska - ORLEN Upstream SRS Przemyśl 36:25 (16:12)

AZS AWF: Adamiuk, Wiejak - Maksymczuk 3, Łazarczyk 10, Urbaniak 6, Ziółkowski 5, Tarasiuk 1, Niedzielenko 2, Stefaniec 1, Mazur 4, Saluda 0, Kandora 2, Antoniak 2, Ostrowski 0. Trener Marcin Stefaniec.

SRS: Barnaś, Sar, Iwasieczko - Kielar 1, Starzecki 0, Walczyk 0, Guzdek 2, K. Kroczek 0, Mochocki 4, Stołowski 12, Kipp 0, M. Kroczek 0, Dutka 0, Krytski 2, Kubisztal 1, Światłowski 3. Trener Przemysław Korobczak.

Sędziowali Podsiadło i Świostek (Radom). Kary: 8 min - 16 min. Czerwona kartka: Mochocki (37 - gradacja kar). Widzów 800.

Miejmy nadzieję, że powrotu do składu Macieja Kubisztala i Tomasza Mochockiego przełoży się na wynik w następnym spotkaniu. 23 października przemyślanie zagrają u siebie z MS-em Siódemka-Miedź-Huras Legnica.

POZOSTAŁE WYNIKI:
SPR GKS Autoinwest Żukowo - OKPR Warmia Energa Olsztyn 24:22 (10:10),
MKS Nielba Wągrowiec - MKS Wieluń 29:30 (17:12),
ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - MKS Padwa Zamość 24:21 (11:12),
KPR Legionowo - Śląsk Wrocław 27:33
mecz MKS Grudziądz - Budnex Stal Gorzów 6.11,
mecz MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica 7.10.

Orzeł niepokonany, Stal w końcu wygrała

Pierwsze zwycięstwo odniosły rezerwy Stali Mielec, a w Przeworsku spotkały się dwie niepokonane drużyny.

Stal II Mielec - SMS Wybicki Kielce 22:17 (13:7)

Stal II: Kołacz - Draguła 3, Straż, Osmola 4, Czajkowski, Chojecki 2, Krzysztofek 1, Kilian, Sobczyk 6, Polechoński, Ziomek 4, Król, Wanatowicz 1, Dzierga 1, Nycek. Trener Sondej

Kary 6 i 4 min. Widzów: 30.

Stal w pierwszej połowie wypracowała sobie przewagę, której nie oddała do końca, odnosząc pierwsze ligowe zwycięstwo.

SPR Orzeł Przeworsk - AZS AGH II Kraków 28:25 (16:14)

Orzeł: Maj, Kędzior, Szczepaniec - Kubik 6, Karabanowski, Czapka 9, Styczeń, Gancarz, Bakowski 4, Sołek 1, Wlazło, Kubisztal 4, Świerk 4, Michalik, Mroszczyk, Leja. Trener: Sebastian Pelc.

Kary 10 i 10 min. Widzów: 150.

Gospodarze szybko zbudowali sobie przewagę i utrzymali ją do przerwy. Druga połowa była bardzo zacięta. Goście odrobili straty. Po kwadransie doprowadzili do remisu, a w 55. minucie nawet wyszli na prowadzenie 25:24. I to była ostatnia ich bramka. W kolejnych pięciu minutach trafiali tylko gospodarze.

Górnik - VIVE II 25:26 (13:10);
SMS III - Myślenice 34:25 (18:13);
Azoty II - Politechnika 34:31;
Busko - MKS Ustroń 27:18