Weekendowe mecze podkarpackich drużyn. Handball Rzeszów przegrał po karnych

Szczypiornistki z Rzeszowa w pojedynku z Varsovią wywalczyły jeden punkt.
Szczypiornistki z Rzeszowa w pojedynku z Varsovią wywalczyły jeden punkt. Handball Rzeszów
Handball Rzeszów przegrał mecz po rzutach karnych, SPR Stal Mielec dzielnie walczyła, jednak punktów nie zdobyła.

1 liga kobiet

Handball Rzeszów - Varsovia 27:27 (12:11) k.2:4

Handball: Marszałek, Margiel, Stapińska - Ginalska 11, Tereszak, Płocica, Perykasza, Szczęsna 5, Lasek 3, Warias 2, Puchalska 4, Kwater 1, Pełzak, Zielonka 1, Tomaszewska, Dymnicka. Trener Jakub Bober

Kary 8 i 4 min.

Widzów 100.

Rzeszowianki dobrze zaczęły, ich twarda obrona przynosiła efekty. Przyjezdne miały problem ze zdobywanie bramek. Po 12 minutach gospodynie prowadziły 5:1. Niestety nasz zespół w kolejnych minutach już tak dobrze się nie spisywał i Varsovia odrobiła straty. W drugiej połowie na prowadzeniu były obie drużyny. W ostatniej minucie gry padło aż trzy bramki, ale do rozstrzygnięcia losów meczu potrzebne były jednak rzuty karne, w których skuteczniejsze okazały się zawodniczki z Warszawy.

2 liga mężczyzn gr IV

SPR Stal Mielec – Vive II Kielce 24:32 (14:15)

SPR Stal: Strzelczyk, Tara - Draguła 5, Stolarz 4, Czajkowski, Libera, Straż 1, Rybicki 1, Nycek 3, Paleń 2, Polechoński 2, Król 5, Wilk, Dzierga 1. Trener Tomasz Sondej.

Kary 10 i 4 min.

Widzów 30.

Mielczanie dobrze zaczęli spotkanie i dzielnie walczyli w pierwszej połowie, którą przegrali tylko jedna bramką. Niestety dla nich zaraz na początku drugiej odsłony goście odskoczyli na cztery trafienia i mogli kontrolować przebieg meczu. Seria sześciu bramek z rzędu między 41 a 48 minutą, przypieczętowała zwycięstwo kielczan.