Weekendowe mecze podkarpackich drużyn. zwycięstwo Orła Przeworsk, porażki JKS San Jarosław i SPR Stali Mielec

kostek
SPR Orzeł Przeworsk w trzecim meczu odniósł trzecie zwycięstwo.
SPR Orzeł Przeworsk w trzecim meczu odniósł trzecie zwycięstwo. Grzegorz Kostka
Na ligowych parkietach tym razem tylko Orzeł Przeworsk zdobył komplet punktów. JKS San Jarosław i SPR Stal Mielec przegrały swoje mecze.

Puchar EHF

1 liga kobiet

ChKS Łódź - JKS San Jarosław 32:20 (18:8)

JKS San: Musakova – Szczotka 1, Dębiak 8, Piorun, Hawryluk 2, Pazdro 5, Świerk 1, Luberecka 3, Zięba. Trener Michał Kubisztal

Kary 4 i 6 min.

Widzów 80.

Jarosławianki trzymały się tylko w pierwszych minutach. Później miejscowe wykorzystując dłuższą ławkę stopniowo zyskiwały przewagę. Po pierwszej połowie gospodynie miały dziesięć bramek przewagi i praktycznie rozstrzygnięty mecz. W drugiej połowie miejscowe kontrolowały przebieg gry i dorzuciły jeszcze cztery bramki do swojej przewagi.

Marcovia – AZS UW 27:29 (13:18);

PreZero – AZS AWF 41:32 (25:13);

Korona – AZS UMCS 32:31 (16:15);

SMS – Varsovia 30:32 (12:14);

Handball Warszawa – Handball Rzeszów mecz w poniedziałek.

1 liga mężczyzn

Viret CMC Zawiercie - SPR Orzeł Przeworsk 28:29 (11:16)

SPR Orzeł: Maj, Barnaś, Kędzior – Kozdroń, Starzecki 3, Mroszczyk, Jewuła 1, Mochocki 5, Dutka 7. Kociuba, Kubisztal 2, Świerk 1, Małecki, Czapka 3, Kubik 6, Bednarz 1. Trener Michał Kubisztal

Kary: 12 i 10 min

Widzów: 200

Orzeł pojechał do Zawiercia w nieznane. Dla gospodarzy był to pierwszy mecz w tym sezonie. Szczypiorniści z Przeworska prowadzili od pierwszych minut. Już w 7 minucie było 5:2 dla Orła. Z czasem miejscowi zniwelowali straty do jednej bramki, jednak Orzeł odpowiedział błyskawicznie i na przerwę drużyny zeszły z pięciobramkową przewagą przyjezdnych. W drugiej połowie miejscowi postawili wszystko na jedną kartę i mozolnie odrabiali straty. W 58 minucie złapali kontakt. Szybka odpowiedź Daniela Dutki znów dała dwie bramki zapasu. Viret trafił jeszcze raz, ale na szczęście dla naszej drużyny na więcej nie pozwolił mu upływając czas meczu i nasza obrona.

2 liga mężczyzn

SPR Stal Mielec – Grunwald Ruda Śląska 22:34 (12:18)

SPR Stal: Tara - Draguła 9, Stolarz 2, Czajkowski 2, Rybicki 4, Nycek 2, Mikielewicz, Król 3, Dzierga. Trener Tomasz Sondej.

Kary 6 i 2 min.

Widzów 50

Mielecka młodzież zbierająca doświadczenie w seniorskich rozgrywkach, musiała przełknąć gorycz kolejnej porażki. Początek zły nie był, w ósmej minucie notowano remis po 4. Później większe doświadczenie gości pozwoliło im stopniowo budować sobie przewagę. Mając sześć bramek zapasu po pierwszej połowie, przyjezdni grali swobodnie i powiększali dystans bramkowy. Obie drużyny w całym meczu nie najlepiej rzucały rzutu karne. Na trzynaście okazji wykorzystały w sumie tylko siedem.

Ustroń - Vive II 20:31 (8:13);

AZS AGH II – Wybicki 40:21 (21:11)

Hutnik – MOSiR 24:25 (14:12)

Jedynka - Tężnia 27:23 (12:12)