MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wejście na budowę trasy S19 jest zabronione i niebezpieczne!

Bartosz Gubernat
Od poziomu ul. Dębickiej, do jezdni na estakadzie jest ok. 13 metrów. Upadek z takiej wysokości może być bardzo groźny.
Od poziomu ul. Dębickiej, do jezdni na estakadzie jest ok. 13 metrów. Upadek z takiej wysokości może być bardzo groźny. Krzysztof Łokaj
Mimo zakazu wstępu, codziennie mnóstwo ludzi wchodzi po plac budowy drogi S19 w okolicach Rzeszowa. Drogowcy ostrzegają, że grozi to kalectwem, a nawet śmiercią.

Droga ekspresowa w rejonie Rzeszowa jest aktualnie budowana w dwóch miejscach. Pierwszy z odcinków prowadzi ze Stobiernej do Sokołowa Młp., drugi łączy Świlczę z Kielanówką. Częścią drogi w rejonie Świlczy jest długa na ponad 476 metrów estakada biegnąca nad ulicą Dębicką. Pan Krzysztof, który w weekend pojechał na osiedle Przybyszówka zobaczyć, jak postępują prace, natknął się na ludzi beztrosko spacerujących po placu budowy.

- Droga jest już pokryta asfaltem, stąd nie brakuje tu amatorów wycieczek po placu budowy. Ludzie chodzą tu pieszo, jeżdżą rowerami, a nawet motocyklami. Przecież wejście jest surowo wzbronione i zagrodzone barierkami nie bez powodu. Czyżby ci ludzie nie bali się o swoje zdrowie? – zastanawia się nasz czytelnik.

Budowa drogi S19 w okolicach Stobiernej.

Po S19 w okolicach Rzeszowa pojedziemy już w sierpniu [ZDJĘCIA, WIDEO]

W rzeszowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad problem jest dobrze znany.

- Wykonawca zgłaszał nam, że ludzie regularnie łamią zakaz wstępu na budowę. Sprawdziliśmy, plac jest dobrze oznakowany i zabezpieczony. Na wjazdach na nowy odcinek są zapory i tablice informujące o surowym zakazie wstępu. Niestety mieszkańcy je odsuwają i wchodzą na budowę – mówi Joanna Rarus z GDDKiA w Rzeszowie. Dodaje, że sprawa została już zgłoszona na policję.

- Niestety jest to specyficzna budowa, tak długiego odcinka się nie zagradza. Tablice informacyjne wyraźnie zakazują wstępu – mówi Joanna Rarus.

Drogowcy ostrzegają przede wszystkim przed wejściem na estakadę na osiedlu Przybyszówka. Wzdłuż drogi nie ma tu jeszcze wszystkich barierek, co grozi upadkiem z dużej wysokości.

W GDDKiA informują, że S19 między Świlczą a Kielanówką będzie gotowa w sierpniu. Jeśli do tej pory miasto upora się z budową łącznika węzła „Rzeszów Południe” z ul. Podkarpacką, trasa od razu zostanie otwarta.


WIDEO: Budowa drogi S19 w okolicach Rzeszowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24