Wenger chwali Bielika. 18-latek może trafić do pierwszej drużyny Arsenalu

krk
Krystian Bielik w nowym sezonie może dołączyć do pierwszej drużyny Arsenalu
Krystian Bielik w nowym sezonie może dołączyć do pierwszej drużyny Arsenalu Arsenal/facebook.com
Arsenal w pierwszym przedsezonowym sparingu zremisował z drugoligowym RC Lens 1:1. Krystian Bielik zagrał w drugiej połowie, a za swój występ otrzymał pochwały od Arsene'a Wengera.

Piłkarze Arsenalu przez większą część spotkania przegrywali, a remis zawdzięczają bramce Alexa Oxlade-Chamberlaina zdobytej w 81. minucie. Krystian Bielik na murawie zaprezentował się przez całą drugą połową. Za występ otrzymał pochwały od Arsena'a Wenger. Postawę 18-latka menedżer Arsenalu uznał za pozytywna stronę sparingu. - Miałem okazję, by zobaczyć w akcji młodych zawodników. Bielik wszedł na boisko i wypadł bardzo pozytywnie, a Alex Iwobi zagrał na dwóch różnych pozycjach, co też było ciekawe - przyznał Wenger cytowany przez oficjalną stronę klubu. Bielik w poprzednim sezonie debiutował już w seniorskiej ekipie Arsenalu w meczu Pucharu Ligi Angielskiej przeciwko Sheffield Wednesday, ale był to jego jedyny występ w zespole Wengera.

Zdaniem dziennikarza Goal.com Chrisa Wheatleya polski pomocnik ma szansę trafić do kadry pierwszej drużyny ze względu na swoją uniwersalność. 18-latek może występować na środku obrony lub na pozycji defensywnego pomocnika. Wszystko będzie jednak zależało od tego, jak Bielik spisze się w meczach kontrolnych. Do pierwszego zespołu mogą trafić też 19-letni reprezentant Stanów Zjednoczonych Gedion Zelalem, a także Jeff Reine-Adelaide czy Chris Willock.

Bayern Monachium - Manchester City 1:0 (0:0)

Zwycięski debiut Ancelottiego. Guardiola przegrał na Allianz...

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Wenger chwali Bielika. 18-latek może trafić do pierwszej drużyny Arsenalu - Gol24