Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wideo kurs z matematyki dla gimnazjalistów

Beata Terczyńska
- Matematyczne filmiki cieszą się ogromnym powodzeniem w Stanach Zjednoczonych. Ja popularyzuje ten sposób nauki u nas – mówi Wiesław Ziaja.
- Matematyczne filmiki cieszą się ogromnym powodzeniem w Stanach Zjednoczonych. Ja popularyzuje ten sposób nauki u nas – mówi Wiesław Ziaja. DARIUSZ DANEK
Dzięki wideokorepetycjom łatwiej zdasz egzamin gimnazjalny. Tylko u nas wideo kurs dla gimnazjalistów. A w dniu egzaminu rozwiązania zadań w formie filmików.

Wiesław Ziaja, nauczyciel matematyki, specjalnie dla naszych Czytelników przygotował filmiki pomagające w zrozumieniu "królowej nauk". Już dziś znajdziesz pierwszą część na www.nowiny24.pl/gimnazjum.

Wiesław Ziaja to doświadczony nauczyciel matematyki. Pracuje w Gimnazjum Sportowym i V LO w Rzeszowie oraz w Społecznym Liceum Doliny Strugu w Chmielniku. Prowadzi też znany serwis www.e-zadania.pl, w którym za darmo uczy matematyki. Nauczyciel zamieścił tam już dwa tysiące kilkuminutowych filmików, na których krok po kroku rozwiązuje i dokładnie tłumaczy konkretne zadania. Kolejny tysiąc materiałów wideo czeka na publikację. Są adresowane do uczniów różnych typów szkół, choć przeważają te dla maturzystów. Filmy tworzy w wolnym czasie, po lekcjach.

Na amerykański wzór

Tworząc serwis Wiesław Ziaja wzorował się na amerykańskich trendach na filmy edukacyjne. Zainteresowanie serwisem jest ogromne.

- Codziennie stronę odwiedza kilka tysięcy osób. Komu służy? Na przykład uczniom, którzy na lekcji nie do końca zrozumieli materiał. Mogą sobie w domu spokojnie odtworzyć 10, 20, 50 razy, jak zadanie powinno się rozwiązywać. Aż zrozumieją. Dzięki temu nie trzeba do nich wracać na kolejnej lekcji, ale iść dalej z materiałem. Filmiki mogą też służyć przygotowaniom do omawiania nowego materiału albo do powtórek, np. przed egzaminami - mówi autor.

Strona zbiera pochwały za granicą. W ubiegłym roku serwis został wyróżniony w międzynarodowym konkursie Medea Awards 2011, który wspiera innowacyjność i promuje dobre praktyki wykorzystania mediów do celów edukacyjnych oraz nagradza profesjonalizm w produkcji i projektowaniu multimedialnych materiałów naukowych.

Oglądaj i ucz się

We wtorek gimnazjaliści rozpoczną 3 - dniowy maraton egzaminacyjny według nowej formuły. W środę będą zdawali rozdzieloną z przedmiotami przyrodniczymi matematykę. W. Ziaja specjalnie dla nich przygotował mini kurs pomagający w przygotowaniach do tego egzaminu. Na stronie www.nowiny24.pl/gimnazjum znajdziecie filmy z rozwiązaniami zadań, poradami, ostatnimi sugestiami przed "małą maturą". Wsparła go grupa nauczycieli z Gimnazjum Sportowego. Startujemy dziś. Następne odcinki - 23 i 24 kwietnia.

Tuż po zakończeniu egzaminu gimnazjalnego pasjonat matematyki rozwiąże zadania i omówi je, także w formie wideo. Nikt w Polsce nie robił dotąd rozwiązań egzaminów w taki sposób. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony.

Jakie błędy na egzaminie najczęściej popełniają uczniowie? - Typowe, rachunkowe, czyli np. przenoszenie z jednej strony nierówności, czy równania na drugą, nie zmienianie znaków. Wynika to albo z pośpiechu, stresu, albo z braku wyćwiczenia tych zadań - zauważa nauczyciel. - Uczniowie nie czytają poleceń ze zrozumieniem. Nie zwracają uwagi, o co pytają w zadaniu. U maturzystów kuleje stereometria, czyli geometria przestrzenna i polecenia typu "udowodnij, że", "dowiedź, że". Jeśli chodzi o rachunek prawdopodobieństwa, klasyczne zadania - rzut kostką, czy monetą - mają opanowane.

Kurs wideo z matematyki dla gimnazjalistów

II część wideo kursu z matematyki dla gimnazjalistówIII część wideo kursu z matematyki dla gimnazjalistów

Wideo odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego z matematyki

Zobacz odpowiedzi z tegorocznego egzaminu gimnazjalnego z matematyki dla gimnazjalistów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24