Wiedźmin 4 - premiera, tytuł, fabuła. Co już wiadomo? Najważniejsze informacje na temat gry od CD Projekt

Anita Stryjewska
Anita Stryjewska
Seria Wiedźmin wkracza na nieznaną ścieżkę, którą podążać będzie nowa saga. Co wiadomo o jej pierwszej odsłonie?
Seria Wiedźmin wkracza na nieznaną ścieżkę, którą podążać będzie nowa saga. Co wiadomo o jej pierwszej odsłonie? CDP
Wszyscy wiemy, że trylogia Wiedźmina od CD Projekt Red jest niemalże znakomita. W związku z tym gracze z całego świata oczekują jej kontynuacji. Co prawda gra Wiedźmin 4 została już oficjalnie zapowiedziana i sporo o niej wiemy. Najważniejsze dotychczasowe informacje i przecieki zebraliśmy więc w jednym miejscu. Zapraszamy!

Spis treści

Wiedźmin to obecnie jedna z najpopularniejszych na świecie marek, która czerpie inspirację m.in. z twórczości Andrzeja Sapkowskiego, komiksów, polskich „prób” ekranizacji i popularnego serialu Netflix. W przypadku tego dość dawno zadebiutował już sezon drugi produkcji, a 3 sezon Wiedźminajest w trakcie przygotowań.

Wiedźmin i gry CD Projekt

Prawda jest jednak taka, że choć książkowa saga wiedźmińska jest znakomita, to światowy rozgłos Wiedźminowi przyniosły gry polskiego studia CD Projekt RED. Pierwsza gra z serii Wiedźmin ukazała się w roku 2007 i niemal z miejsca zyskała uznanie zarówno graczy jak i recenzentów. Kolejna część była już powszechnie oczekiwana i także nie zawiodła.

Wiadomo już, że Geralt nie będzie głównym bohaterem nadchodzącej gry.
Wiadomo już, że Geralt nie będzie głównym bohaterem nadchodzącej gry. CD Projekt RED / materiały prasowe

Zwieńczeniem trylogii był Wiedźmin 3: Dziki Gon, który miał premierę w 2015 roku. Wystarczy dodać, że również ta część przyniosła uznanie i zyski twórcom, nie mówiąc już o licznych, prestiżowych nagrodach, w tym tytułu Gry dekady. Teraz natomiast, po wielu latach oraz zakończeniu prac nad Cyberpunk 2077, wszyscy znów zwrócili oczy na CD Projekt RED i kolejną grę w uniwersum Wiedźmina.

Wiedźmin - nowa trylogia

Podczas pierwszej, oficjalnej zapowiedzi kolejnej gry z serii Wiedźmin użyto określenia "nowa saga", co oczywiście wzbudziło liczne spekulacje. Sprawa została już jednak wyjaśniona, a CD Projekt wyjawił, że następna gra będzie początkiem nowej historii i jednocześnie pierwszą częścią nowej trylogii. Całe przedsięwzięcie, w ramach którego owa trylogia Wiedźmińska powstanie, nosi nazwę kodową Projekt Polaris.

Dodano także, iż nad Projektem Polaris czuwa zespół CD Projekt, obecnie składający się z ponad 150 osób, a całość jest w fazie pre-produkcji.

Fabuła i postacie - czego możemy się spodziewać w Wiedźminie 4?

Większość osób wcześniej z góry zakładała, iż w kolejnej odsłonie marki ponownie głównym bohaterem będzie Geralt z Rivii. Jednakże wiemy już, że tak nie będzie. Twórcy bowiem od dawna otwarcie mówili o tym, że Wiedźmin był przewidziany jako trylogia i teraz również potwierdzili, iż saga wiedźmińska jaką znamy, została zakończona, z kolei Wiedźmin 4 rozpocznie zupełnie nową trylogię. Jednak pamiętajmy, że choć wiedźminów jest obecnie niewielu, to Geralt nie był jedynym z nich.

Co więcej, istnieją przypuszczenia, iż bohaterką kontynuacji może być Ciri, jako jedna z najważniejszych postaci sagi i jednocześnie pierwsza kobieta nazywana przez niektórych Wiedźminką (pomimo nie przejścia Próby Traw). Dodatkowo, już w kilku etapach Wiedźmina 3 mogliśmy kierować właśnie tą postacią. Czy Ciri rzeczywiście będzie główną bohaterką Wiedźmina 4? To się okaże.

Gry konsolowe w promocyjnych cenach!

miejsce #1

Kojima Productions

Death Stranding (Gra PS4)

209,00 zł48,00 zł-77%
miejsce #2

343 Industries

Halo Infinite (Gra Xbox Series X)

259,59 zł69,00 zł-73%
miejsce #3

Microids

Asterix & Obelix XXL Romastered (Gra PS4)

141,99 zł44,90 zł-68%
miejsce #4

Traveller’s Tales

LEGO Star Wars: The Force Awakens (Gra WiiU)

149,99 zł58,00 zł-61%
miejsce #5

Nintendo

Metroid Prime: Federation Force (Gra 3DS)

159,90 zł69,00 zł-57%
miejsce #6

Sucker Punch

Ghost of Tsushima Director's Cut (Gra PS5)

382,00 zł169,00 zł-56%
miejsce #7

Sony

EyePet (Gra PSP)

90,00 zł39,99 zł-56%
miejsce #8

Traveller’s Tales

LEGO Legends of Chima: Wyprawa Lavala (Gra PSV)

109,00 zł49,99 zł-54%
miejsce #9

Traveller’s Tales

Lego City Undercover Nintendo Selects Edition (Gra Wii U)

200,00 zł99,90 zł-50%
miejsce #10

Microsoft

Forza Horizon 5 Premium Edition (Xbox One Key)

418,99 zł282,44 zł-33%
Materiały promocyjne partnera

Nieco "oficjalnego" światła na fabułę Wiedźmina 4 rzuca pierwsza grafika, która w związku z zapowiedzią gry została opublikowana przez CD Projekt. w poście do zapowiedzi nadchodzącego tytułu obrazie, możemy bowiem zobaczyć leżący w śniegu medalion. Co istotne, jest to medalion szkoły wiedźmińskiej, ale w kształcie głowy rysia.

Co ciekawe, ani w książkowej sadze, ani w grach CD Projekt nie było dotychczas wiedźmińskiej Szkoły Rysia (więcej o szkołach tutaj). To oznacza, że znane nam zastępy wiedźminów się powiększą i w ramach tego otrzymamy zupełnie nowych bohaterów. Czy jednak będą oni postaciami przewodnimi i ze Szkoły Rysia wywodzić się będzie nowy protagonista, a może szkoła ta jedynie odegra istotną fabularnie rolę w grze, z niepochodzącym z niej wcale bohaterem. Tego nie wiadomo.

Część fanów uważa, że to Ciri może być główną bohaterką nadchodzącej częsci.
Część fanów uważa, że to Ciri może być główną bohaterką nadchodzącej częsci. CD Projekt RED / materiały prasowe

Nie jest jednak wcale powiedziane, iż kolejna gra w świecie Wiedźmina będzie ściśle powiązana z dotychczasową trylogią. Twórcy zdradzili jedynie, że będzie ona oparta na dziedzictwie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Oznacza to więc, iż fabuła kolejnej trylogii będzie rozgrywać się po wydarzeniach z poprzedniej. Jak jednak daleko będzie oddalona w czasie? Nie wiadomo też, czy będzie ona ściśle powiązana z "trójką", czy może historia przedstawiona w Wiedźminie 4 będzie pokłosiem wcześniejszych wydarzeń.

Tytuł - The Witcher 4?

Kilkukrotnie użyliśmy już określenia "Wiedźmin 4", ale warto w tym miejscu zaznaczyć, że żadna nazwa spodziewanej gry nie została jeszcze ogłoszona. Co więcej, wiadomo już, iż z pewnością nie będzie ona brzmiała Wiedźmin 4. Z braku lepszej propozycji jednak, do czasu ogłoszenia oficjalnego tytułu będziemy posługiwać się dotychczasową nomenklaturą.

Wiedźmin 4 - mechanika, funkcje sieciowe i kontrowersje

Wygląda na to, że Wiedźmin 4 (ani generalnie cała nowa saga) nie będzie się różnić w kwestii "podstaw", od poprzedniej serii. Potwierdzono już bowiem, że będzie to oparta na narracji gra z otwartym światem. Z dużą pewnością można więc też założyć, że powróci perspektywa trzecioosobowa, a gameplay oparty będzie na walce bronią białą oraz na zdolnościach wiedźmińskich, jak znaki i potiony.

Co ciekawe jednak, w Wiedźminie 4 mogą pojawić się elementy sieciowe. Zasugerował to jakiś czas temu Adam Kiciński mówiąc, że twórcy zdecydowanie chcą w przyszłych produkcjach dodać online, jako część poszczególnych gier.

Jeśli chodzi o online, zmieniamy nasze podejście, zdecydowanie chcemy mieć online w naszych przyszłych grach, ale krok po kroku. Pracujemy więc nad konkretnymi funkcjami, które ulepszą nasze gry dla pojedynczego gracza, ale nie chcemy wydać następnej gry będącej dużym doświadczeniem online. Tak więc, będziemy wzbogacać nasze produkcje dla pojedynczego gracza o sieciowe elementy - mówi Adam Kiciński.

Choć z najnowszych informacji wynika, że inna, powstająca w uniwersum wiedźmina gra będzie posiadać tryb multiplayer, to nie zaznaczono, iż Wiedźmin 4 takowego z pewnością posiadać nie będzie. Więcej na temat nowych gier w ramach marki, tworzonych przez zewnętrzne studia, znajdziecie tutaj.

Akcesoria dla graczy w atrakcyjnych cenach!

miejsce #1

Genesis

Genesis Seaborg 350 (NGK-1566)

812,00 zł314,60 zł-61%
miejsce #2

Sony

Sony Playstation DualShock 4 V2 Biały

449,00 zł239,00 zł-47%
miejsce #5

ThrustMaster

Thrustmaster Ferrari 458 Spider

599,00 zł437,57 zł-27%
miejsce #6

ThrustMaster

Thrustmaster USB PC 2960623

142,00 zł105,66 zł-26%
miejsce #7

Next Level Racing

Next Level Racing Wheel Stand DD for Direct Wheel Drives NLRS013

1 434,00 zł1 079,00 zł-25%
miejsce #8

PDP

Pdp Switch Etui Na Konsole Zelda Guardian

59,00 zł49,00 zł-17%
miejsce #10

3M

PICO 4 All-in-One VR 256GB

2 890,00 zł2 698,00 zł-7%
Materiały promocyjne partnera

Wymagania sprzętowe - przypuszczenia

Nie znamy jeszcze oficjalnych specyfikacji sprzętowych urządzeń zdolnych udźwignąć najnowszą odsłonę Wiedźmina, jednak fakt, iż do produkcji tytułu zostanie użyty Unreal Engine 5, co pozwala pozwala przypuszczać, iż nadchodząca produkcja będzie nie tylko płynna, ale i piękna. Pewien pogląd na ten temat może dać jeden z materiałów opublikowanych w sieci, przedstawiający fanowski zwiastun gry Wiedźmin 4, przygotowany właśnie na silniku Unreal Engine 5.

Wiedźmin 4 - premiera i plany

Kiedy premiera gry Wiedźmin 4? Skoro już wiadomo, że gra jest w fazie pre-produkcji, to spekulowano, iż ukarze się ona w nie wcześniej, niż pod koniec 2024 roku. Najnowsze doniesienia od CD Projekt wskazują, że prognozowany rok wydania faktycznie taki będzie. O co konkretnie chodzi?

Ujawniono, że wszystkie gry w ramach nowej trylogii Wiedźmina ukażą się w przeciągu sześciu lat od premiery pierwszej z nich, a wśród skąpych informacji znaleziono wzmiankę, że ostatnia z nich ma debiutować w okolicach 2030 roku. Tym samym, jako pierwsza odsłona,Wiedźmin 4 powinien zadebiutować w 2024 roku.

Znamy reżysera gry

Choć ponownie potwierdzono, że Wiedźmin 4 jest dopiero we wczesnej fazie pre-produkcji dowiedzieliśmy się pewnej, istotnej informacji na temat gry. Otóż wiemy już, kto będzie reżyserem wyczekiwanego tytułu, a także pozostałych odsłon nowej trylogii. O tym fakcie poinformował sam zainteresowany, czyli Sebastian Kalemba.

Sebastian Kalemba pracuje w CDP już od ośmiu lat i brał udział w tworzeniu gry Wiedźmin 3 Dziki Gon. Sprawował funkcję głównego animatora i reżysera animacji.

Sprawdź też:

Wprowadź swoją rozgrywkę na wyższy poziom!

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Wiedźmin 4 - premiera, tytuł, fabuła. Co już wiadomo? Najważniejsze informacje na temat gry od CD Projekt - GRA.PL

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kaer
Jak napisać post o niczym i dać clicbaitowy tytuł - część 2137 ...
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie