Wiele emocji i mnóstwo goli. Wyniki i strzelcy w klasach O na Podkarpaciu [RELACJE]

sec, ds, kostek, sol, kp
Stal Sanok pewnie pokonała zespół z Mrukowej
Stal Sanok pewnie pokonała zespół z Mrukowej Tomasz Sowa
W weekend o punkty walczyli piłkarze w klasach O Dębica, Jarosław, Krosno, Rzeszów i Stalowa Wola. Poniżej przedstawiamy komplet wyników.

O DĘBICA

W meczu na szczycie wicelider wygrywał już 3:0 z prowadzącą w tabeli drużyną z Ropczyc, ale ostatecznie Błękitnym udało się odrobić straty i wyszarpać punkt. Victoria jeszcze przed przerwą mogła podwyższyć wynik na 4:1, ale bramkarz gości obronił rzut karny. Dzięki remisowi lider zachował dość bezpieczną, sześciopunktową przewagę nad goniącym go zespołem z Czermina.
Fatalną passę pięciu porażek z rzędu zakończył Piast, który pokonał Czarnovię. Drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo odniosła Radomyślanka, która na inaugurację pokonała lidera, a teraz beniaminka z Pustkowa.

Wolica Piaskowa – Czarna 2:0 (1:0)
Bramki: Przydział 45, Chudyba 64.

Wolica Piaskowa: Paśko – Chudyba ż, Ciepiela ż, Lipski (90 Lis), Makuch ż (46 Kuc), D. Przydział, Sado, Śliwa ż (55 Długosz), Smoliński (60 Idzik), Wiater, Żak (65 K. Branas ż). Trener Tomasz Gdowik.
Czarna: Balasa – Bała, Bieniasz (70 Labak ż), Chmiel, Frąc, K. Łukaszewski, Piekarczyk ż, Pruchnik (63 Ciepły), Tomasiewicz ż, Calvo, Wadas ż. Trener Dariusz Łukaszewski.
Sędziował Kołodziej (Rzeszów).

POZOSTAŁE WYNIKI: LKS Pustków – Radomyśl Wielki 1:2 (1:0) Struzik 21 – Łękawa 70, Szlachetka 85; Czermin – Ropczyce 3:3 (3:1) Bugaj 9, Soboń 29, Kłos 33 – Bieniek 35, 53, Siepierski 79; Żyraków – Siedlanka 4:2 (2:2) Adamczak, Rokita, Mitan, Chmura – Ł. Wypasek, Świerk; Ostrowy Baranowskie – Golemki 2:5 (2:2) D. Parys, R. Szalony – Pękala trzy, Szerszeń, Waśko; Chorzelów – Trześń 0:0; Sokół II – Chemik 3:1 (1:1) Chmielowiec dwie, Lorenc - Balasa; Wisłoka II – Smoczanka 0:3 wo.

O JAROSŁAW

Lider z Lubaczowa w meczu derbowym rozgrywanym w Lisich Jamach nie miał litości dla lokalnego rywala, aplikując mu aż siedem goli, z czego cztery padło w pierwszej połowie. Wicelider z Przeworska wyjazdu do Laszek nie zaliczy do udanych. Piłkarzom z Przeworska nie udało się zdobyć bramki, mimo że swoje okazje mieli. Mecz mógł wygrać również Hetman, który w drugiej połowie nie wykorzystał rzutu karnego. Kolejne punkty straciła ostatnia Kańczuga, przegrywając minimalnie z Gorliczanką. Zwycięska bramka padła z rzutu karnego, w końcówce spotkania. Piast komplet punktów wywiózł z trudnego terenu jakim jest Morawsko. Obie bramki padły po strzałach Jacka Brody. Cenne trzy punkty wywalczyła ekipa Biało-Czerwonych Kaszyce, która pokonała Orła Torki. Sprawę trzech punktów gospodarze załatwili na początku drugiej połowy. W Pruchniku miejscowy Start pokonał w meczu o przysłowiowe sześć punktów, Huragan Gniewczyna. Dzieki czemu zanotował awans w ligowej tabeli. Przegrana Huraganu to jego druga porażka na wiosnę. Sytuacja piłkarzy z Gniewczyny staje się co raz to bardziej trudna. Zdrój przegrał z Santosem i podobnie jak Huragan spadł w ligowej tabeli. Bramka decydująca o losach meczu padła w drugiej połowie.

Promyk Urzejowice – San Gorzyce 4:0 (0:0)
Bramki: Drabik 47, Dziedzic 63, Bochnak 64, 80.

Promyk: Hejnosz - Kudła ż, Kotliński (73 Sieńko), Nykiel, Bochnak ż, Drabik (85 Daniel Dziedzic), Kondracki (80 Gwóźdź), Gaweł, Rodzeń (85 Żyła), Dawid Dziedzic, Kłos. Trener Krzysztof Jędruch.
San: Porębny - Bartman, Kruk, Jagodziński, Brystek ż - Machała, Pietryna (60 Kubrak), Kalin - Bałanda (60 Skupień), Flak, Słysz (68 Grabowski). Trener Tomasz Przewoźnik.
Sędziował: Krasicki (Jarosław). Widzów: 200.

W pierwszej połowie gospodarzom, mimo dobrych sytuacji, nie udało się zdobyć gola. Worek z bramkami rozwiązał się w 47 minucie po strzale Pawła Drabika. Kwadrans później Promyk zdobył dwie bramki, po uderzeniach Dawida Bochnaka i Dawida Dziedzica i stało się jasne, że trzy punkty wywalczą miejscowi. Wynik meczu ustalił Dawid Bochnak w 80 minucie. Szczególnej urody była jedna z bramek Dawida Bochnaka. Zawodnik z Urzejowic bramkę zdobył strzałem z okolic 40 metrów.

POZOSTAŁE WYNIKI: Kańczuga - Gorliczanka 0:1 (0:0) Weres 85-karny; Start L. - Pogoń-Sokół 0:7 (0:4) Grabowski 9, Rop 27, 61, Fedan 31, 53, Matofij 34-karny, Hawrylak 64-karny; Hetman - Orzeł P. 0:0; Płomień - Piast 0:2 (0:1) Broda 28, 46; Biało-Czerwoni – Orzeł T. 2:0 (0:0) Grabowski 46, Trelka 50; Start P. - Huragan 2:1 (0:0) Znamieńczyków dwie - Kubis; Zdrój - Santos 0:1 (0:0) Krajewski.

O KROSNO

Ekoball Stal Sanok i Start Rymanów nastrzelali rywalom po osiem goli. Drugą informacją kolejki, niestety smutną, jest wycofanie się Bukowianki z rozgrywek.

Zwycięstwa liderów jednoznacznie wskazują, kto powalczy w rundzie wiosennej o awans. Obydwie ekipy zaprezentowały się z jak najlepszej strony, zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Maciej Maślany i Dawid Czyrny ustrzelili hat-tricki w zespole z Sanoka, zaś w Starcie Rymanów skutecznością zaimponowali Rafał Nikody i Radosław Macnar. Pewnie wygrał też Arłamów/Bieszczady Ustrzyki Dolne, zaś LKS Czeluśnica na wyjeździe pokonał Cisy Jabłonicę Polską, choć stracił dwa gole w końcówce. Na szczęście dla trzeciej drużyny w tabeli, wcześniejsza zaliczka bramkowa okazała się wystarczająca do utrzymania korzystnego wyniku.
Jako się rzekło na wstępie, smutne informacje nadeszły z Bukowska. Tamtejsza Bukowianka bowiem, z przyczyn kadrowych, zmuszona została do wycofania drużyny z ligowych zmagań. Przypomnijmy, że Bukowianka występowała w tym sezonie w roli beniaminka klasy okręgowej. Życzymy rzecz jasna klubowi z Bukowska jak najszybszego powrotu do walki o punkty w rozgrywkach seniorskich.

Ekoball Stal Sanok – Zamczysko Mrukowa 8:1 (3:0)
Bramki: Czyrny 26, 40, 42, Maślany 49, 68, 77, Padiasek 53, Gawlewicz 73 – Twardzik 60.

Ekoball: Krzanowski – Padiasek, Barszczak, Sobol (46 Bujak), Mikołaj Gawlewicz – R. Domaradzki (55 Wanat), K. Słysz (72 Mateja), Lorenc (46 Tabisz), Maślany - Czyrny (64 Błażowski), Niemczyk (55 Mateusz Gawlewicz). Trener Paweł Załoga.
Zamczysko: Bazan – D. Bilski (80 Brożyna), Gumienny, M. Baciak, Lewicki - Ciuła (63 E. Baciak), Brągiel, Praszek (70 Kmiecik), R. Frączek, K. Bilski (80 Bal) – J. Twardzik lll [70]. Trener Ryszard Skuba.
Sędziował: Kijowski (Rymanów). Widzów: 300.

POZOSTAŁE WYNIKI: Ustrzyki Dolne – Górki 4:1 (4:0) Ziemba 15, 31, Espania 40, Dybała 45 – Papacios 60; Nienaszów – Besko 1:1 (1:1) W. Kiełtyka 12 – K. Kijowski 28; Dukla – Jedlicze 3:0 (1:0) M. Mierzejewski 3, T. Mierzejewski 69, Wajs 85; Czarni Jasło – Odrzykoń 2:2 (1:1) Sobolak 5, Suszko 90+1-karny – Latkiewicz 25, Głód 56; Jabłonica Polska– Czeluśnica 2:3 (0:1) Meier 87, 90+1 – Kuzio 15, W. Munia 60-karny, Gonzalez 83; Rymanów – Markiewicza Krosno 8:2 (4:1) Rafał Nikody 5, 57, 72, Macnar 14, 19, 36, 81, Lebedzeu 57 – Borowczyk 35, K. Słowik 88; Bukowsko – Targowiska 0:3 wo.

O RZESZÓW

Kolejkę rozpoczęło spotkanie w świetle jupiterów pomiędzy Błażowianką Błażowa, a Włókniarzem Rakszawa. Gospodarze nie mieli litości dla rywali wygrywając 4:0 i tym samym notując trzecie zwycięstwo z rzędu. Dobrą serię kontynuuje również drużyna z Malawy. Strumyk pokonując Sawę awansował na 5. miejsce w tabeli wygrywając pięć ostatnich meczów. W dolnej części tabeli w meczu o „6 punktów” Grodziszczanka pokonała Przybyszówkę i tym samym zespół z Grodziska Dolnego wydostał się ze strefy spadkowej kosztem Przybyszówki.

W czołówce tabeli wszystkie pierwsze trzy zespoły dopisały po 3 punkty. Najwyższe zwycięstwo odniósł wicelider, Strug SZiK Tyczyn, który pokonał czerwoną latarnię ligi aż 7:1. Wysoko wygrała również PZU SMS Resovia, która na ciężkim terenie ograła Sokół Sokołów Małopolski aż 5:1. A skromnie, bo 2:1 wygrało KS Zaczernie.

Błażowianka Błażowa - Włókniarz Rakszawa 4:0 (1:0)
Bramki: Róg 21, Babiarz 46, M. Kruła 47, Karnas 87.

Błażowianka: Dąbrowski - Babiarz (78 W. Kruczek), Dobrzański, Fluda (8 Drath), Grzebyk (70 Gardzielik), Karnas, M. Kruczek (64 P. Kruła), M. Kruła, Makarski (87 Skiba), Róg, Woźniak (87 Rzepecki). Trener Konrad Bober.
Włókniarz: Cynar – Gorzelany, Khomik, Kucharzyk, Mazanek, Mytych (56 Szczepański), Dziedzic (56 Stopyra), Kunynets, Szyszka, Wania, Zaracki. Trener Grzegorz Żyła.
Sędziował: Charchut (Rzeszów).

POZOSTAŁE WYNIKI: Malawa – Sonina 2:0 (1:0) Kierepka 33, Odrzywolski 84; Zaczernie – Niechobrz 2:1 (1:1) Rączka 10, Korbecki 81 – Rachwalski 1; Grodzisko Dolne - Przybyszówka 2:1 (1:1) Sobuś 43-karny, Majkut 90 – Sokal 30; Sokołów Małopolski - Resovia II 1:5 (1:2) Panek 6 - Szymkiewicz 4, 60, Garcia 12, 51-karny, Mikrut 81; Zgłobień - Wola Dalsza 4:4 (2:2) dla gospodarzy: S. Sitek 11, 39, A. Sitek 50, 52; Wólka Podleśna - Wólka Niedźwiedzka 0:0; Tyczyn - Nienadówka 7:1 (4:1) Nieckarz 5, 24-karny, 42-karny, 72, Góra 8, Korbecki 48, Domino 88 - Podiaczew.

O STALOWA WOLA

W najciekawszym spotkaniu kolejki wzmocniona i z nowym trenerem na ławce rezerwowych Pogoń Leżajsk wygrała z vice-liderem po rundzie jesiennej zespołem z Stalowej Woli, a samo spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich minut. Trudne warunki zespołowi z Ździar postawili ostatni w tabeli zawodnicy Unii Nowej Sarzyny, którzy gdyby wykorzystali rzut karny uderzany przez Sebastiana Gnatka mogliby liczyć przynajmniej na punkt. Sześć bramek zdobyli zawodnicy z Kłyżowa. Dwie bramki w pierwszych 6 minutach strzelił lider z Kamienia.

Pogoń Leżajsk – Stal II Stalowa Wola 2:0 (0:0)
Bramki: Zacharyasz 51, Miśko 90

Pogoń: J. Baj – K.Baj, A.Drożdżal, Bartnik, Flis (89 Fusiarz) – R.Drożdżal, Miazga, Kuchyt, Zacharyasz żk (90 Chmura), Miśko – Bosak (90 Bibułek). Trener Rafał Leśniowski.
Stal: Chamera – Burdzy (55 Pawłowski), Fedejko, Filipczuk, Hudzik – Iskra żk (55 Maj), Krajanowski, Książek żk, Panicz – Pioterczak (80 Rębisz), Ziółkowski żk Trener Marek Kusina.

Sędziował Tomasz Wilk (Nowa Dęba). Widzów 200.

Pozostałe wyniki: Unia Nowa Sarzyna - LZS Ździary 0:1 (0:0) Cupak 55; ŁKS Łowisko – KS Jarocin 4:1 (3:0) Tima 30, 42, Olko 32, J.Delekta 77 – Oczkowski 56; Stal Nowa Dęba – Stal Gorzyce 0:0 (0:0); Olimpia Pysznica – San Kłyżów 2:6 (1:3) Tofil 15 – karny, Szwedo 64 - Siuta 6, Bąk 24, Brak 37, Siak 51, Pięta 73, Kata 90; Siarka II Tarnobrzeg – Junior Zakrzów 4:0 (2:0) Sumara dwie, Mróz, Kwaśniewski; Transdźwig Stale – Tanew Wólka Tarnewska 1:1 Kokoszka – dla gości; Azalia Wola Zarczycka – Sokół Kamień 1:4 (0:4) Kmiotek 72, Dec 1, Podstawek 6, Błajda 24, Piechniak 3