Wielka Gala Podkarpackiego Klubu Biznesu 2019 w G2A Arena w Jasionce. Zdjęcia
Krzysztof Kapica
Tworzą miejsca pracy, promują region i kraj, wspierają rozwój nie tylko gospodarczy – 305 firm Podkarpackiego Klubu Biznesu świętowało 19 lat swojego istnienia podczas XV Gali PKB.Tradycyjnie już doroczną nagrodę organizacji w pięciu kategoriach otrzymali najbardziej wyróżniający się członkowie klubu. Kapituła zdecydowała, iż:- firmą, która wniosła duży wkład w rozwój Podkarpacia jest SPLAST Sp. z o.o.- za dynamiczny rozwój lub innowacyjny produkt nagrodzono POLIMARKY Sp. z o.o. Sp. K.- za wyróżniającego się mecenasa sportu uznano BDS INSTAL Sp. z o.o. Sp. K.- liderem promocji Podkarpacia w Polsce i za granicą został VAN PUR SA- zaś najbardziej innowacyjnym podejściem do biznesu wykazała się firma ML SYSTEM SA.Gala PKB to - również tradycyjnie – okazją do przeprowadzenia aukcji charytatywnej na rzecz najuboższych dzieci i niepełnosprawnej młodzieży z Podkarpacia. Tegoroczna sfinansuje zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych. PKB przez 6 lat fundował stypendia naukowe dla najzdolniejszych licealistów z naszego województwa. Młodzież pochodziła z ubogich, wielodzietnych, niepatologicznych rodzin. Zrzeszeni w organizacji przedsiębiorcy przeznaczyli na ten cel łącznie 720 000 złotych.
Krzysztof Kapica
Tworzą miejsca pracy, promują region i kraj, wspierają rozwój nie tylko gospodarczy – 305 firm Podkarpackiego Klubu Biznesu świętowało 19 lat swojego istnienia podczas XV Gali PKB.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Żadnego buraka z tej gali złodziei nie znam oprócz staruchy Kurowskiej i dziada Ortyla
r
rechotnik
Bawią się ci co nakradli, mają co stracić i pokazać co to oni nie som !
Zwykły pracownik unika takiego "TOWARZYSTWA" bo jest go wstyd zadawać się z takim elementem.
Hojny dziad szasta pieniędzmi z cudzej sakwy !
G
Gość
Memento mori – Pamiętaj, że umrzesz
Jest to łacińskie przypomnienie o tym, że śmierć jest nieuniknionym kresem życia człowieka. Memento mori to pozdrowienie używane przez średniowiecznych mnichów: trapistów, kartuzów i kamedułów. Miało przypominać, że życie jest przygotowaniem do śmierci, że śmierć jest wielką sztuką. Sentencja ta wiąże się z fragmentem biblijnej Księgi Eklezjasty: Memor esto quoniam mors non tardat. – Pamiętaj: śmierć się nie ociąga. (Liber Eclesiasticus, 14, 12)
Refleksja nad fenomenem śmierci ustawicznie towarzyszy człowiekowi. Snuli ją myśliciele starożytni, pogłębiali nowożytni; śmierć pojawia się jako stały motyw w literaturze i sztuce. Artyści okresu baroku chętnie przypominali o rzeczach ostatecznych, o przemijaniu, śmierci, sądzie ostatecznym, piekle… W XVII w. łacińskie memento mori znowu odzyskuje siłę, którą odczuwali ludzie średniowiecza. Wtedy jednak groteskowe obrazy tańca śmierci (fr. danse macabre) pomagały przezwyciężać strach przed nią, niosły śmiech i odprężenie. Barokowe motywy wanitatywne (łac. vanitas – marność) kontrastowały z obrazem bogactwa, teatralnością i retoryczną ozdobnością. Sprzeczności rozdzierające sztukę baroku odzwierciedlają rozterki ludzkiej natury.