Wielka konwencja wyborcza PiS na Podkarpaciu. Krytykowali prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca

Anna JanikZaktualizowano 
Bartek Syta
- „Ferensizm” nie wystarczy - mówił na konwencji wojewódzkiej PiS lider tego ugrupowania, Jarosław Kaczyński, wspierając kandydata PiS na prezydenta Rzeszowa.

Niedzielna wizyta dwóch najważniejszych polityków PiS miała jeden cel-wsparcie kandydatów tej partii w wyborach do sejmiku województwa, ale przede wszystkim w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Dlatego w G2A Arena w Jasionce zebrali się też parlamentarzyści i samorządowcy PiS z całego regionu.

W swoim wystąpieniu prezes Kaczyński zwrócił uwagę, że na liście zamożności woj. podkarpackie zajmuje dopiero 12 miejsce, ale jeżeli PiS zwycięży to uruchomi plan, który to zmieni, łącząc siły samorządu z rządem. Po raz kolejny powrócił porównania Podkarpacia do Bawarii, które wielokrotnie przywoływane było przy okazji Kongresu 590. Jak mówił, Bawaria, która przed wojną i tuż po niej była jednym z najbiedniejszych niemieckich landów dokonała niesamowitego skoku rozwojowego, pozostając wierna tradycyjnym wartościom. Żeby tak się stało, jak mówił, należy zadbać o tzw. „nową falę aktywizacji gospodarczej”, którą mają tworzyć przedsiębiorcy.

- Polsce przydaliby się nasi Quandtowie, właściciele BMW, firmy z Bawarii. Czy tu na Podkarpaciu nie można by stworzyć takiej specjalnej strefy dla tych, którzy mają ambicję pójścia do przodu? - pytał prezes Kaczyński.

Jarosław Kaczyński odniósł się też bezpośrednio do wyborów w Rzeszowie, mówiąc wprost: porządek na ulicach i ładnie odmalowane miasto to za mało.

- „Ferensizm” nie wystarczy. My mamy kandydata, który może ten „ferensizm” przełamać - podkreślił.

Wywołany do tablicy Wojciech Buczak w swoim wystąpieniu też podkreślał, że Rzeszów ma prezydenta, który „jest głęboko zakorzeniony w PRL, rządzi metodami z tamtej właśnie epoki, często bez szacunku dla ludzi, bez dialogu”.

Styl rządzenia Wojciecha Buczaka w teorii ma być inny, choć podczas swojego przemówienia z ust kandydata PiS słychać było dokładnie to, co od lat powtarza obecnie urzędujący prezydent Tadeusz Ferenc, czyli postawienie spraw mieszkańców na pierwszym miejscu. Z tym, że Wojciech Buczak wyliczał inwestycje, których prezydentowi Ferencowi albo nie udało się zrealizować (np. auapark) albo był za nie krytykowany np. przesadna pobłażliwość dla deweloperów, budujących wysokie wieżowce w rejonie niskiej zabudowy.

- Mieszkańcy powinni ufać, że prezydent będzie podejmował decyzję, które będą służyć im, a nie deweloperom, grupom, których nikt nie wybiera, a które w rzeczywistości w mieście rządzą. To musimy zmienić - dodał.
Jako ostatni podczas konwencji przemawiał premier Mateusz Morawiecki, który z kolei zrobił ukłon w stronę wyborców PSL. Jak mówił, to PiS reprezentuje wartości prawdziwego ruchu ludowego, tego który swoje korzenie ma w działaniach związanego z Rzeszowem Wincentego Witosa. Podsumowywał te ż to, co udało się osiągnąć w sferze finansów publicznych, w tym rosnące wpływy z podatku VAT i CIT.

- Naprawa państwa musi mieć u swoich źródeł naprawę finansów publicznych. A co się mówiło o Prawie i Sprawiedliwości?! „Patriotyczni są, ale nie znają się chyba za bardzo na finansach publicznych, liczeniu, matematyce państwowej”. A tymczasem okazało się, że jest dokładnie odwrotnie: że jedno idzie w parze z drugim, że wola naprawy podstawowych instytucji państwa idzie w parze z patriotyzmem. I daje takie rezultaty - mówił premier Morawiecki, który odwiedził także Krosno, Dębicę i okolice Przemyśla.


J. Kaczyński w Krośnie: Nie proponujemy wojen, proponujemy współpracę

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 133

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

p
pniok rzeszowski

Moja opinia o elektoracie na Podkarpaciu jest prosta az do bolu.

Nie jest wazna ktora partia rzadzi ale KTORA DAJE i wtedy nie trzeba pracowac.

Nieroby i ciemniaki beda glosowac na kazdego ktory bedzie rozdawal oczywiscie cudze bo taki d*ebil nic swojego nie ma i nie jest wazne jak napisalem z jakiej jest parti.

GRUNT ABY DAWAL i mozna bedzie pic do osrania na krzywy ryj oczywiscie za cudze i nie trzeba bedzie pracowac.

Komuna tez byla dobra jak rozparcelowala panskie majatki i pozwalala okradac panskie dwory. Jak przestala dawac to teraz jest BEEEEE bo znalazl sie drugi co teraz daje i obiecuje gruszki na wierzbie i sliwki na sosnie.

Dobry BO DAJE !

 

R
Romek

Jeśli ktoś głosuje za kimś z uwagi na obietnice to jest niekompetentnym idiotą.

a
anty PiS

Ojczyzny DOJNEJ NIE zabieraj Panie PiSOWI

B
B E L F E R
W dniu 22.10.2018 o 11:35, bezpartyjny napisał:

Czy aby jestes PEWNY tego co napisales o PiS ?Tak dla przypomnienia... co obiecywala PiS w kampani wyborczej :- kazdemu dziecku dać po 500zl /mc- nie dopuscić do zamkniecia ani jednej kopalni i nie zwolni zadnego górnika- reaktywuje Stocznie w Szczecinie- anuluje wiek emerytalny 67 i przywroci 65- zlikwiduje VAT8% na ubranka dla dzieci- obnizy VAT do 22%- da prace mlodym i mieszkania socjalne na start- pensje pielegniarkom i calej sluzbie zdrowia PODWOI- przewalutuje frankowiczów- zwiekszy 3 krotnie kwote wolna od podatku- podniesie renty i zwiekszy emerytury- podniesie najnizsza krajowa do poziomu UE- podwoi naklady na polska nauke- zrepolonizuje banki- opodatkuje hypemarkety i banki- lekarz i dentysta bedzie w kazdej szkole- przedszkola beda za friko- obnizy CIT z 19 do 15% dla przedsiebiorstw zatrudniajacych min. 3 osoby- wycofa PL z pakietu klimatycznego- stworzy system obrony terytorialnej kraju- zlikwiduje NFZ pieniadze przekaze wojewodom- zapewni wzrost liczby lekarzy i pielegniarek- ochroni lasy panstwowe zapisem w Konstytucji- bedzie bronić zlotówki przed Euro- bedzie bronić polskiej ziemi przed wykupem- bedzie aktywnie dzialać na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemyslu- wyrówna doplaty bezposrednie dla rolników da im tez rekompensaty zwiazane z embargiem rosyjskim- dokona zmian dotyczacych ustaw smieciowych.- da prawo rodzicom do decydowania o edukacji swoich dzieci- zlikwiduje gimnazja, przywróci 8- klasowa szkole podstawowa i 4-letnie licea- bankowy tytul egzekucyjny zlikwiduje- zwiekszy i wesprze eksport- program uruchomienia biliona 400 mld zl. na inwestycje, lacznie z funduszami europejskimi- rozwinie budownictwa mieszkaniowe- odbuduje polski przemysl- powola Narodowa Rade Rozwoju- powola Rade Przedsiebiorczosci- usprawni i uskuteczni dyplomacje- stworzy bezpieczenstwo energetyczneWarto sobie zanotować.Tylko zebys czasami CZKAWKI nie dostal !

 


A czy pamiętasz co obiecało P-eł O  ????

Mi nie trzeba przypominać a i z tego co wszędzie słyszę to DOŚĆ już mieli zwykli ludzie tych przekrętów, KOMBINACJI, kumoterstwa,  tych GIGANTYCZNYCH majątków które prominenci dorobili się w błyskawicznym czasie, UKŁADÓW, PRZYCHYLNOŚCI dla zaufanych, pogardy dla zwykłych i najsłabszych pod każdym względem POLAKÓW,  zwykłego OSZUSTWA, KŁAMSTWA, CYGAŃSTWA  ITD, ITP.  jakie za rządów wszechwładnie panującego układu POPeeSeLu  - B Y Ł O !!! 

Obecnym - daję szansę do końca kadencji a ocenę wystawię im podczas głosowania na kartach wyborczych !  A zapewniam że jestem surowym recenzentem poczynań wybrańców narodu. 

Na pewno można zauważyć różnicę pomiędzy pierwszymi 3 latami poprzedniego rządu  a  3 latami obecnych rządzących.  

Liczę jeszcze, że tym wszystkim co tyle nakradli dotychczas -obojętne z jakiej opcji są lub jaka KLIKA ich popiera -  ODBIERZE SIĘ CAŁKOWICIE MAJĄTEK do ZERA  gdyż te ukradzione pieniądze /wyłudzone, zagrabione, przyznane na podstawie fałszywych i spreparowanych dokumentów - patrz ZDANOWSKA /  pozwoliły osiągnąć kolejną kasę !!! 

Jest to oczekiwanie z którym się najczęściej spotykam a co do którego niemal wszyscy nie wierzą że uda się zrealizować. 

Pozdrawiam wszystkich sympatyków p.Ferenca a także wszystkich jego konkurentów . 

Oj potrafi on się dogadać i ułożyć jak wyżej już zauważyli niektórzy nawet z wrogami o hierarchach nie wspomnę a byłem osobiście światkiem takowych poczynań - za co czapka z głowy. 

B E L F E R

B
B E L F E R
W dniu 22.10.2018 o 11:35, bezpartyjny napisał:

Czy aby jestes PEWNY tego co napisales o PiS ?Tak dla przypomnienia... co obiecywala PiS w kampani wyborczej :- kazdemu dziecku dać po 500zl /mc- nie dopuscić do zamkniecia ani jednej kopalni i nie zwolni zadnego górnika- reaktywuje Stocznie w Szczecinie- anuluje wiek emerytalny 67 i przywroci 65- zlikwiduje VAT8% na ubranka dla dzieci- obnizy VAT do 22%- da prace mlodym i mieszkania socjalne na start- pensje pielegniarkom i calej sluzbie zdrowia PODWOI- przewalutuje frankowiczów- zwiekszy 3 krotnie kwote wolna od podatku- podniesie renty i zwiekszy emerytury- podniesie najnizsza krajowa do poziomu UE- podwoi naklady na polska nauke- zrepolonizuje banki- opodatkuje hypemarkety i banki- lekarz i dentysta bedzie w kazdej szkole- przedszkola beda za friko- obnizy CIT z 19 do 15% dla przedsiebiorstw zatrudniajacych min. 3 osoby- wycofa PL z pakietu klimatycznego- stworzy system obrony terytorialnej kraju- zlikwiduje NFZ pieniadze przekaze wojewodom- zapewni wzrost liczby lekarzy i pielegniarek- ochroni lasy panstwowe zapisem w Konstytucji- bedzie bronić zlotówki przed Euro- bedzie bronić polskiej ziemi przed wykupem- bedzie aktywnie dzialać na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemyslu- wyrówna doplaty bezposrednie dla rolników da im tez rekompensaty zwiazane z embargiem rosyjskim- dokona zmian dotyczacych ustaw smieciowych.- da prawo rodzicom do decydowania o edukacji swoich dzieci- zlikwiduje gimnazja, przywróci 8- klasowa szkole podstawowa i 4-letnie licea- bankowy tytul egzekucyjny zlikwiduje- zwiekszy i wesprze eksport- program uruchomienia biliona 400 mld zl. na inwestycje, lacznie z funduszami europejskimi- rozwinie budownictwa mieszkaniowe- odbuduje polski przemysl- powola Narodowa Rade Rozwoju- powola Rade Przedsiebiorczosci- usprawni i uskuteczni dyplomacje- stworzy bezpieczenstwo energetyczneWarto sobie zanotować.Tylko zebys czasami CZKAWKI nie dostal !

 


A czy pamiętasz co obiecało P-eł O  ????

Mi nie trzeba przypominać a i z tego co wszędzie słyszę to DOŚĆ już mieli zwykli ludzie tych przekrętów, KOMBINACJI, kumoterstwa,  tych GIGANTYCZNYCH majątków które prominenci dorobili się w błyskawicznym czasie, UKŁADÓW, PRZYCHYLNOŚCI dla zaufanych, pogardy dla zwykłych i najsłabszych pod każdym względem POLAKÓW,  zwykłego OSZUSTWA, KŁAMSTWA, CYGAŃSTWA  ITD, ITP.  jakie za rządów wszechwładnie panującego układu POPeeSeLu  - B Y Ł O !!! 

Obecnym - daję szansę do końca kadencji a ocenę wystawię im podczas głosowania na kartach wyborczych !  A zapewniam że jestem surowym recenzentem poczynań wybrańców narodu. 

Na pewno można zauważyć różnicę pomiędzy pierwszymi 3 latami poprzedniego rządu  a  3 latami obecnych rządzących.  

Liczę jeszcze, że tym wszystkim co tyle nakradli dotychczas -obojętne z jakiej opcji są lub jaka KLIKA ich popiera -  ODBIERZE SIĘ CAŁKOWICIE MAJĄTEK do ZERA  gdyż te ukradzione pieniądze /wyłudzone, zagrabione, przyznane na podstawie fałszywych i spreparowanych dokumentów - patrz ZDANOWSKA /  pozwoliły osiągnąć kolejną kasę !!! 

Jest to oczekiwanie z którym się najczęściej spotykam a co do którego niemal wszyscy nie wierzą że uda się zrealizować. 

Pozdrawiam wszystkich sympatyków p.Ferenca a także wszystkich jego konkurentów . 

Oj potrafi on się dogadać i ułożyć jak wyżej już zauważyli niektórzy nawet z wrogami o hierarchach nie wspomnę a byłem osobiście światkiem takowych poczynań - za co czapka z głowy. 

B E L F E R

b
bezpartyjny
W dniu 19.10.2018 o 14:56, Marek T. napisał:

Co jak co ale PiSowi trzeba przyznać jedno ze to co obiecali przed wyborami to prawie wszystko zrealizowali i to w 3 lata. To jest jedyny taki rząd w wolnej Polsce.A co zrobiła Platforma Obywatelska dla ludzi? Nic. Żadnej obietnicy nie zrealizowała. Zabrała pieniądze z OFE, podnosiła podatki i mówiła że kryzys jest. Przez 8 lat...

Czy aby jestes PEWNY tego co napisales o PiS ?

Tak dla przypomnienia... co obiecywala PiS w kampani wyborczej :
- kazdemu dziecku dać po 500zl /mc
- nie dopuscić do zamkniecia ani jednej kopalni i nie zwolni zadnego górnika
- reaktywuje Stocznie w Szczecinie
- anuluje wiek emerytalny 67 i przywroci 65
- zlikwiduje VAT8% na ubranka dla dzieci
- obnizy VAT do 22%
- da prace mlodym i mieszkania socjalne na start
- pensje pielegniarkom i calej sluzbie zdrowia PODWOI
- przewalutuje frankowiczów
- zwiekszy 3 krotnie kwote wolna od podatku
- podniesie renty i zwiekszy emerytury
- podniesie najnizsza krajowa do poziomu UE
- podwoi naklady na polska nauke
- zrepolonizuje banki
- opodatkuje hypemarkety i banki
- lekarz i dentysta bedzie w kazdej szkole
- przedszkola beda za friko
- obnizy CIT z 19 do 15% dla przedsiebiorstw zatrudniajacych min. 3 osoby
- wycofa PL z pakietu klimatycznego
- stworzy system obrony terytorialnej kraju
- zlikwiduje NFZ pieniadze przekaze wojewodom
- zapewni wzrost liczby lekarzy i pielegniarek
- ochroni lasy panstwowe zapisem w Konstytucji
- bedzie bronić zlotówki przed Euro
- bedzie bronić polskiej ziemi przed wykupem
- bedzie aktywnie dzialać na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemyslu
- wyrówna doplaty bezposrednie dla rolników da im tez rekompensaty zwiazane z embargiem rosyjskim
- dokona zmian dotyczacych ustaw smieciowych.
- da prawo rodzicom do decydowania o edukacji swoich dzieci
- zlikwiduje gimnazja, przywróci 8- klasowa szkole podstawowa i 4-letnie licea
- bankowy tytul egzekucyjny zlikwiduje
- zwiekszy i wesprze eksport- program uruchomienia biliona 400 mld zl. na inwestycje, lacznie z funduszami europejskimi
- rozwinie budownictwa mieszkaniowe
- odbuduje polski przemysl
- powola Narodowa Rade Rozwoju
- powola Rade Przedsiebiorczosci
- usprawni i uskuteczni dyplomacje
- stworzy bezpieczenstwo energetyczne
Warto sobie zanotować.

Tylko zebys czasami CZKAWKI nie dostal !

R
Ryfka

"Ferensizm" "ferensizmem"... ale kto przełamie KACZYNIZM ???!!!!!

M
Marek T.

Co jak co ale PiSowi trzeba przyznać jedno ze to co obiecali przed wyborami to prawie wszystko zrealizowali i to w 3 lata. To jest jedyny taki rząd w wolnej Polsce.
A co zrobiła Platforma Obywatelska dla ludzi? Nic. Żadnej obietnicy nie zrealizowała. Zabrała pieniądze z OFE, podnosiła podatki i mówiła że kryzys jest. Przez 8 lat...

b
bobik

na co wam ludzie aqaparki nie lepiej zadbać o służbę zdrowia i miejsca pracy?Jak pois wejdzie do rzeszowa to odda eskimosom co przed wojną było będa uwłaszczenia

b
bobik

na co wam ludzie aqaparki nie lepiej zadbać o służbę zdrowia i miejsca pracy?Jak pois wejdzie do rzeszowa to odda eskimosom co przed wojną było będa uwłaszczenia

G
Gość
W dniu 08.10.2018 o 10:19, obserwator napisał:

Trawestując słowa znanej piosenki: "...Każdy mówić może trochę lepiej, lub trochę gorzej...". Do 1996 roku przez 20 lat w samym centrum Rzeszowa stał szkielet "Europy II", tak jakby właśnie skończyło się bombardowanie, a niemal wszystkie kamienice na rynku, za wyjątkiem PTTK, stały podparte drewnianymi stemplami z obawy przed zwaleniem. Mówiąc wprost Ferenc zastał Rzeszów drewniany, a uczynił murowany. A jeśli chodzi o przynależność do słusznie minionych czasów to pan Kaczyński w 1962 roku wystąpił w głównej roli w filmie fabularnym dla dzieci, a w 1976 roku obronił doktorat. Jak rozumiem, to - według niego - Polską rządził wtedy Piłsudski !!! Dlatego właśnie nie lubię polityków, gdyż z uporem godnym lepszej sprawy starają się na siłę znajdować wokół bardziej naiwnych i mniej "kumatych" od siebie... Mogę głosować nawet na panią sprzątającą lub pan a od wywozu śmieci - jeśli będą w stanie zrealizować tyle co Ferenc !! W tym właśnie tkwi źródło jego wielokrotnych sukcesów wyborczych !!!

Chyba zabetonowany, jak jego mózg.

G
Gość
W dniu 10.10.2018 o 20:28, Wiki123 napisał:

A co my nie wiemy kogo mamy wybrać?Przyjechał znawca Bawarii i będzie nas pouczał, dwa tygodnie przed wyborami.Dokładnie wiemy kto dba o nasze miasto, tylko ten aqua park by się przydał jeszcze.

Prezes,którego uprzejmie nazwałeś "znawcą Bawarii" jest światowcem i co chwila przedstawia swoje oczekiwania. Podobały mu się Chiny,potem Turcja,teraz chce Bawarii i jednocześnie odszkodowań od Niemiec. Sprytny gość, polityczny ojciec chrzestny premiera tysiąclecia.

W
Wiki123

A co my nie wiemy kogo mamy wybrać?

Przyjechał znawca Bawarii i będzie nas pouczał, dwa tygodnie przed wyborami.

Dokładnie wiemy kto dba o nasze miasto, tylko ten aqua park by się przydał jeszcze.

G
Gość
W dniu 09.10.2018 o 11:09, jo£ napisał:

rze to wrzod na doopie podkarpacia bo wszystko kradna mniejszym

To jest opinia jełopa bez elementarnej wiedzy.

a
aserty

Wystarczy spojrzeć na Przemyśl gdzie od 20 lat rządzi PiS i co? Wszyscy uciekają do... Rzeszowa. Czy trzeba nam kolejnego Szlachty? Wole jednak by Prezydent coś robił... Więc wyboru nie ma żadnego i w Rzeszowie bez zmian.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3