Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego...

  Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego zakończony!

  EH

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego zakończony!
  Wspólnie z Zarządem Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP nagrodziliśmy strażaków ochotników, jednostki OSP oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze z całego województwa. W tegorocznej edycji plebiscytu, którą prowadzimy pod patronatem Waldemara Pawlaka, Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP, zwycięzcy odbiorą nagrody 18 maja w Warszawie podczas ogólnopolskiej gali FLORIANY 2019. Czekają nagrody finansowe!
  Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego zakończony!

  W sobotę, 4 maja, w samo południe, rozpoczęło się głosowanie w wielkim, ogólnopolskim finale plebiscytu. Wzięli w nim udział reprezentanci naszego województwa. Sprawdź wyniki.:

  KLIKNIJ i zobacz wyniki ogólnopolskiego finału w każdej kategorii plebiscytu
  Kliknij i zobacz wyniki plebiscytu w województwie:


  Strażak Roku
  Jednostka OSP Roku
  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku

  Rozmowy z liderami w kategorii Strażak OSP Roku


  Rozmowa z Jarosławem Twarogiem  Rozmowa z Bronisławem Moskotem  Rozmowa z Jerzym Urbanikiem  Rozmowa z Gabrielem Grelą  Rozmowa z liderem w kategorii Jednostka OSP Roku  Sprawdź wyniki etapu powiatowego - KLIKNIJ i Zobacz:


  Strażak Roku
  Jednostka OSP Roku


  Tegoroczna edycja naszego strażackiego plebiscytu będzie wyjątkowa. -W tym roku akcja zyska szczególną rangę i prestiż - mówi Stanisław Sowa, Redaktor Naczelny Gazety Codziennej Nowiny. - Zwycięzcy plebiscytu z naszego województwa odbiorą nagrody w Warszawie podczas gali finałowej konkursu FLORIANY 2019, w którym przyznawane są tzw. strażackie oscary.

  Wyjątkowy jest także zasięg plebiscytu. Głosowanie prowadzone było jednocześnie we wszystkich województwach w Polsce, a laureaci zostali wybrani na każdym poziomie - powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Nasi strażacy, poza zwycięstwem w powiecie i w regionie, będą mogli także zdobyć tytuły najlepszych w Polsce i dodatkowe nagrody finansowe w ogólnopolskim finale akcji!

  Plebiscyt jest prowadzony nie tylko pod patronatem Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP, lecz także we współpracy z Zarządem Głównym ZOSP RP i pod patronatem Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP.


  - Z przyjemnością obejmujemy ten plebiscyt patronatem - mówi Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. - Znakomicie przyczynia się on do promocji chwalebnej idei ochotniczej straży pożarnej. Cieszymy się także, że szesnastu najpopularniejszych strażaków i szesnaście jednostek OSP, a także trzy najpopularniejszej młodzieżowe drużyny pożarnicze z całej Polski zostaną nagrodzone podczas gali konkursu FLORIANY 2019.
  List od Prezesa Waldemara Pawlaka


  Trzy etapy głosowania na strażaków i jednostki OSP

  Najpierw mieszkańcy każdego powiatu zgłoszą do nagrody strażaków, jednostki OSP i młodzieżowe drużyny pożarnicze, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie.

  W piątek, 22 marca wystartowało głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Strażak Roku i Jednostka OSP Roku został przyznany osobno w powiatach naszego województwa. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu zakończyło sie w środę, 17 kwietnia.

  Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansowali do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu. W piątek, 19 kwietnia rozpoczęło się głosowanie na wojewódzkim szczeblu akcji, które trwało do piątku, 26 kwietnia. Laureaci z powiatów walczyli w nim o wojewódzkie tytuły i nagrody finansowe, które zostały wręczone w maju podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Zwycięzców powiatowego etapu zaprezentowaliśmy 23 kwietnia, we wtorkowym wydaniu Nowin.

  Specjalną nagrodą dla zwycięzców w województwie, w kategoriach Strażak Roku i Jednostka OSP Roku, będzie dwuosobowe zaproszenie do Warszawy na uroczystą galę rozdania strażackich oscarów - nagród w konkursie FLORIANY 2019, gdzie laureaci naszego plebiscytu także odbiorą nagrody i wyróżnienia.

  Na tym jednak nie skończy się rywalizacja. Zwycięzcy w województwie awansowali do ogólnopolskiego finału plebiscytu, które rozpoczęło się w sobotę, 4 maja - w Dni Strażaka i trwało do wtorku, 14 maja. Podobnie, jak przy awansie do wojewódzkiego etapu, finaliści zachowali głosy zdobyte od początku akcji.

  Ogólnopolski finał wyłoni laureatów tytułów Strażak Ochotnik Roku 2019 w Polsce i Jednostka OSP Roku 2019 w Polsce. Zwycięzcy zdobędą nie tylko zaszczytne wyróżnienia, lecz także dodatkowe nagrody finansowe. Otrzymają je także zdobywcy drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskich rankingach strażaków i jednostek.

  Głosowanie na młodzieżowe drużyny pożarnicze

  Młodzi strażacy rywalizowali w dwóch etapach. Najpierw młodzieżowe drużyny pożarnicze zostały zgłoszone do naszej akcji i walczyły o tytuł najpopularniejszej w województwie. Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 22 marca i trwało do piątku, 26 kwietnia. Trzy drużyny, które otrzymały najwięcej głosów zdobyły wyróżnienia i nagrody finansowe, które wręczono podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka.

  Zwycięska drużyna uzyskała także awans od ogólnopolskiego finału, w którym zachowując zdobyte głosy zmierzyła się z drużynami z innych województw. Finałowe głosowanie rozpoczęło się w sobotę, 4 maja i trwało do wtorku, 14 maja. Trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, które w finale zdobyły najwięcej głosów otrzymają główne nagrody finansowe, które odbiorą podczas uroczystej gali rozdania strażackich oscarów w Warszawie.


  Konkurs FLORIANY 2019

  III Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019 jest organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przez redakcję pisma "Strażak". Głównym przesłaniem i celem inicjatywy jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.
  Więcej informacji o konkursie FLORIANY 2019 na floriany.zosprp.pl

  Wielka gala konkursu FLORIANY 2019

  Strażackie Oscary są wręczane podczas uroczystej gali, które w tym roku odbędzie się w sobotę, 18 maja, w Warszawie. To największe wydarzenie i święto ZOSP RP w Polsce. Na galę przybywają setki gości z całego kraju.

  W tym roku, oprócz laureatów konkursu FLORIANY 2019 na scenie zostaną nagrodzeni także laureaci naszego plebiscytu - zwycięzcy z każdego województwa w kategoriach Strażak Ochotnik Roku i Jednostka OSP Roku oraz trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zdobędą najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu.

  Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

  Na szczeblu wojewódzkim laureaci z każdego powiatu odebrali dyplomy i nagrody podczas organizowanych przez Zarząd Wojewódzki ZOSP RP w Rzeszowie Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażak, które odbył się w niedzielę, 5 maja, w Kalwarii Pacławskiej o godzinie 10.

  Ważne terminy

  • Zgłoszenia kandydatów zakończyliśmy w czwartek, 4 kwietnia.
  • Głosowanie w kategoriach Strażak Roku i Jednostka OSP Roku odbywać się będzie w trzech etapach: powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
  • Głosowanie w kategorii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza odbywać się będzie w etapie wojewódzkim i ogólnopolskim.
  • Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie w kategoriach Strażak Roku i Jednostka OSP Roku rozpoczęło się w piątek, 22 marca i zakończyło się w środę, 17 kwietnia, do godz. 20
  • Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się zwycięzcy powiatowych głosowań. Przechodząc do finału zachowali głosy zdobyte w pierwszym etapie.
  • Etap wojewódzki głosowania rozpoczął się w piątek 19 kwietnia i trwał do piątku, 26 kwietnia, do godz. 20.
  • Zwycięzcy wojewódzkiego etapu głosowania zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu zachowując głosy zdobyte od początku głosowania.
  • Głosowanie w kategorii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza rozpoczęło się w piątek, 22 marca i trwało do piątku, 26 kwietnia, do godz. 20
  • Ogólnopolski finał plebiscytu rozpoczął się w sobotę, 4 maja i trwał do środy, 14 maja.
  • Laureatów etapu powiatowego i wojewódzkiego zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbyło się podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w niedzielę, 5 maja w Kalwarii Pacławskiej.


  Na zwycięzców czekają nagrody!  Kategoria STRAŻAK ROKU


  Strażacy, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:
  • tytuł Strażaka Roku w powiecie
  • dyplom i medal
  • zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka
  • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Strażak, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Strażaka Roku Podkarpacia 2019
  • dyplom i statuetkę
  • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
  • zaproszenie na kolację dla dwóch osób w Hotelu Ambasadorskim
  • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Strażacy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • zaproszenia na kolacje dla dwóch osób w Hotelu Ambasadorskim
  • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu


  Strażak, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Strażaka Roku Polski 2019
  • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych


  Strażacy, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu


  Kategoria JEDNOSTKA OSP ROKU


  Jednostki OSP, które w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:
  • tytuł Jednostki OSP Roku w powiecie
  • dyplom i medal dla jednostki
  • zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka
  • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Jednostka OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Jednostka OSP Roku Podkarpacia 2019
  • dyplom i statuetkę
  • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
  • sprężarkę
  • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Jednostki OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • nagrodę finansową w wysokości 2000 złotych
  • spawarkę  Jednostki OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych
  • nożyce akumulatorowe  Jednostka OSP, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Jednostki OSP Roku w Polsce 2019
  • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych


  Jednostki OSP, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu


  Kategoria MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA  Młodzieżowa drużyna pożarnicza, która zdobędzie najwięcej głosów w naszym województwie otrzyma:
  • tytuł Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Roku Podkarpacia
  • medal dla drużyny wręczany podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka oraz dyplomy dla wszystkich członków drużyny
  • nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych
  • 25 podwójnych zaproszeń dla drużyny na tor kartingowy RESKART w Rzeszowie
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zajmą drugie i trzecie miejsce w naszym województwie otrzymają:
  • medal dla drużyny wręczany podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka oraz dyplomy dla wszystkich członków drużyny
  • nagrody finansowe w wysokości 600 złotych i 400 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu


  Młodzieżowa drużyna pożarnicza, która zdobędzie najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu otrzyma:
  • tytuł Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Roku Polski 2019
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych


  Młodzieżowe drużyny pożarnicze, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu


  Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego zakończony!  Informacje o akcji
  tel. 510 026 862 (od poniedziałku do piątku w godz. 8 -16)
  e-mail: [email protected].

  Regulamin

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo