Wielkie pożegnanie Podolskiego. Co za gol na koniec! [ZDJĘCIA, WIDEO]

JCZ
Ostatni mecz Lukasa Podolskiego dla reprezentacji Niemiec
Ostatni mecz Lukasa Podolskiego dla reprezentacji Niemiec AFP/East News
Strzałem w okienko Lukas Podolski pożegnał się z reprezentacją Niemiec. Zagrał w niej po raz ostatni. Selekcjoner Joachim Loew symbolicznie przekazał mu opaskę kapitana, a kibice pożegnali wielką kartoniadą i setkami transparentów z napisami „Danke Poldi”. W towarzyskim spotkaniu z Anglią to właśnie gol Podolskiego zadecydował o zwycięstwie 1:0 (0:0).

Podolski zadebiutował w kadrze Niemiec w 2004 roku. Od tamtej pory rozegrał aż 130 meczów. Zdobył do 49 bramek (czwarty wynik w klasyfikacji wszech czasów), a w 2014 roku sięgnął po tytuł mistrza świata (w 2008 roku po wicemistrzostwo Europy). Wiedząc, że czas upływa jednak nieubłaganie i młodsi zawodnicy coraz śmielej wypierają tych starszych, do których się zalicza (w czerwcu obchodzić będzie 32 urodziny) postanowił zakończyć karierę w reprezentacji.

Koledzy z drużyny, selekcjoner i przede wszystkim fani pożegnali go w bardzo podniosły sposób. Były ciepłe słowa (także po polsku), kwiaty, transparenty oraz wielka kartoniada w narodowych barwach z napisem „Poldi”. Wzruszony pomocnik dziękował przed rozpoczęciem meczu. Widownia nagrodziła go owacją na stojąco, kilkukrotnie skandując nazwisko. Tak samo było, gdy kilka minut przed końcem schodził z boiska.

Niemcy zagrali w rezerwowym składzie. Z pierwszego zagrali tylko Mats Hummels, Toni Kroos, Jonas Hector czy Joshua Kimmich. Szansę dostali zmiennicy i nie do końcą ją wykorzystali. Mocniejsza personalnie Anglia sprawiała lepsze wrażenie zwłaszcza w pierwszej połowie. W 31 minucie Adam Lallana kopnął w słupek, zaś w 41 tylko dobra interwencja Marca ter Stegena uratowała Niemcy przed utratą gola. Z bliska strzelał Eric Dier. Drużyna Joachima Loewa przed przerwą miała praktycznie tylko jedną sytuację. Podolski z 18 metra kopnął nad poprzeczką.

Po zmianie stron tempo nieco wzrosło. Niemcy zaczęli naciskać. Wreszcie główny bohater tego wieczoru doczekał swojej chwili. W 69 minucie Podolski kapitalnym uderzeniem z lewej nogi uderzył w same okienko. Jeżeli na siatce była pajęczyna, to na pewno ją zdjął. Wymarzone ukoronowanie kariery. Licznik „Poldi” zamyka na 49. trafieniach.

To pierwsza wygrana Niemców u siebie z Anglikami od przeszło 30 lat.

Ostatnia bramka Lukasa Podolskiego dla Niemiec:

Piłkarz meczu: Lukas Podolski
Atrakcyjność meczu: 6/10

MŚ 2018 w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Wielkie pożegnanie Podolskiego. Co za gol na koniec! [ZDJĘCIA, WIDEO] - Gol24