Winni politycy, media i my sami

  Winni politycy, media i my sami

  Wysłuchał Andrzej Klimczak

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak

  prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak ©Jaromir Kwiatkowski

  Zagrożeń dla Polski i polskości doszukiwał się prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak w czasie spotkania w rzeszowskiej Katedrze.
  prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak

  prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak ©Jaromir Kwiatkowski

  Jednym z zagrożeń, jakie J.R. Nowak uparuje dla Polski, jest zmniejszający się patriotyzm. Jego zdaniem nie jest to najważniejsze z zagrożeń, bowiem społeczeństwo zaczyna się budzić ze stanu obojętności i coraz częściej podnosi kwestie patriotyzmu, widząc zagrożenia jakie niesie współczesność.
  Jak twierdzi J.R. Nowak, daleko groźniejszymi są dla kraju działania polityków i mediów.
  - Czuję się głęboko poruszony faktem, że prezydentem mojego kraju jest wieczny przepraszacz. Przepraszał już Żydów, Niemców, Ukraińców i Czechów. A kto przeprosi mój kraj i mój naród za krzywdy historyczne, których doznał? - pyta Nowak.
  - Przed pięciu laty Leszek Balcerowicz mówił o Polsce, że jest "gospodarczym tygrysem" Europy - wspominał Nowak Dzisiaj widzimy, jak ten obszarpany tygrys wygląda. Jak wygląda ekonomia kraju, kultura, nauka. Nie wspomnę już o żałosnych warunkach jakie wynegocjowaliśmy z Unią Europejską.
  Zagrożenia dla Polski i polskości od tamtego czasu wzrosły. To zdaniem Nowaka również wynik działalności mediów, które karmią na co dzień społeczeństwo nieprawdą.
  Nowak jest też przekonany, że zagrożeń należy upatrywać w pozaprawnych działaniach władzy.
  - Każdy dzień przynosi nowe afery w kręgach rządzących - mówi Nowak - Stwarzają one różne zagrożenia, również te, związane z fałszywym wizerunkiem Polski na arenie międzynarodowej. Gdzie są obietnice SLD, które miało stać się ratunkiem dla Polski i jej gospodarki? Teraz widać wyraźnie jaką rolę w Polsce spełnia SLD. To od nas wszystkich zależy, czy przy najbliższych wyborach skończymy z tą polityczną farsą - nawoływał Nowak - To od nas zależeć będzie, czy będą to ostatnie rządy postkomunistów w Polsce. Musimy się starać, aby nigdy więcej nie podnieśli się po porażce, bo inaczej zaszkodzimy narodowi, który stracił już zbyt wiele lat po 1989 roku.
  - Dzisiaj obserwujemy kolejną aferę z Jerzym Jaskiernią w roli głównej - mówił Nowak - Będę uważnie obserwował, czy sądy cokolwiek znajdą w tej sprawie. Bo ja już znalazłem. Jaskiernia jako minister sprawiedliwości robił czystki wśród prokuratorów. Były minister sprawiedliwości, przewodniczący klubu poselskiego SLD, rok temu był pytany przez lewicowy "Przegląd", czy za największe przekręty powinno się ogłaszać przepadek mienia winnych? Co odpowiedział były minister sprawiedliwości... - Nie, taka praktyka dyskredytowała by Polskę w oczach międzynarodowej opinii publicznej. Należy więc postępować zgodnie z normami Unii Europejskiej. Jaskiernia kłamał, bo słynny sędzia włoski, znany z akcji "czyste ręce", w jednym z wywiadów mówił, że w duchu jednej z dyrektyw UE należy konfiskować majątki powstałe w wyniku działalności przestępczej.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo