sportowy
  NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  • Kod pocztowy Przemyśla, jaki napis jest w herbie Przemyśla? Sprawdź jak dobrze znasz Przemyśl
  • Tak rozmawiają policjanci. Znasz ich slang? [QUIZ]

  Wisła Kraków nad przepaścią. Nie będzie przejęcia klubu...

  Wisła Kraków nad przepaścią. Nie będzie przejęcia klubu przez krakowskich biznesmenów

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Karcz

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Wisła Kraków nad przepaścią. Nie będzie przejęcia klubu przez krakowskich biznesmenów
  W Zabierzowie doszło w czwartek do spotkania biznesmenów, którzy byli zainteresowani przejęciem Wisły Kraków. Piszemy byli, bo podjęli oni decyzję, że tego nie zrobią. Dla „Białej Gwiazdy” są to fatalne informacje. Oznaczają one, że klub z ul. Reymonta jest bardzo bliski upadku.
  Wisła Kraków nad przepaścią. Nie będzie przejęcia klubu przez krakowskich biznesmenów
  Przypomnijmy, że w ostatnich dniach trwały negocjacje pomiędzy Wojciechem Kwietniem, właścicielem sieci aptek „Słoneczna”, Wiesławem Włodarskim, właścicielem firmy FoodCare oraz przedstawicielami firm Antrans i Dasta Invest. Cała czwórka miała podzielić się udziałami w Wiśle. Przypomnijmy, że Wojciech Kwiecień miał wziąć 30 procent udziałów, a pozostali po 20. Strony miały jeszcze ustalić między sobą, co z pozostałymi dziesięcioma procentami. Teraz te spekulacje stają się już bezprzedmiotowe, skoro biznesmeni nie zdecydowali się wejść do Wisły.

  Informacje też potwierdził zresztą klub, zamieszczając krótki komunikat, w którym poinformował oficjalnie, że do przejęcia Wisły przez wspomnianych biznesmenów nie dojdzie.
  Przypomnijmy, że jednocześnie z rozmowami biznesmenów trwał w ostatnim czasie w klubie audyt, który miał dać odpowiedź na pytanie, w jakiej rzeczywiście sytuacji finansowej jest piłkarska spółka z ul. Reymonta. Teraz wychodzi na to, że właśnie wyniki wspomnianego audytu mogły być główną przyczyną, dlaczego krakowscy biznesmeni ostatecznie nie zdecydowali się przejąć Wisły.

  Dla Wisły ta decyzja brzmi jak prawdziwy wyrok. Jeśli nie zdarzy się cud i nagle nie pojawi się inny chętny na przejęcie piłkarskiej spółki, „Białą Gwiazdę” czekać będzie upadek, a dwa najbliższe mecze – to piątkowe z Wisłą Płock i kolejne z Lechem Poznań w Krakowie – mogą być ostatnimi występami „Białej Gwiazdy” w ekstraklasie na długie lata. Wiele wskazuje na to, że wiosną drużyna nie przystąpi już do rozgrywek, a odbudowę klubu w zmienionych strukturach trzeba będzie rozpoczynać od IV ligi. Trudno w tym momencie spekulować, jaki ostatecznie będzie scenariusz w najbliższych dniach i czy można jeszcze spodziewać się nagłego, bardziej optymistycznego zwrotu akcji. Niewiele na to wskazuje.

  Tutaj znajdziesz więcej informacji o Wiśle Kraków

  Oglądaj mecze Ekstraklasy na żywo online w Player.pl >>>

  DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!