Wisłok Rzeszów i Budo Krosno najlepsze na mistrzostwach Podkarpacia

Maksymilian Gibadło w finale kat. do 69 kg pokonał przed czasem Kamila Czecha.
Maksymilian Gibadło w finale kat. do 69 kg pokonał przed czasem Kamila Czecha. Pado
Wisłok Rzeszów zwyciężył drużynowo w tegorocznych mistrzostwach Podkarpacia w boksie. Sporo nagród zgarnęli też zawodnicy Budo Krosno.

Klasę nie po raz pierwszy pokazał Maksymilian Gibadło, który od tego roku startuje jako senior, ale mimo to wciąż nie ma sobie w naszym województwie równych. Zawodnik Budo Krosno pewnie wygrał finał kat. 69 kg ,pokonując przed czasem Kamila Czecha z Irydy Mielec i otrzymał za to tytuł najlepszego seniora imprezy. Jego klubowy kolega Hubert Bukowiecki został wybrany na najlepszego kadeta. Tytuł juniora mistrzostw powędrował zaś do boksera Wisłoka Rzeszów Marcina Majki.

W sumie w zawodach wystartowało blisko 60 bokserów z 11 klubów z naszego województwa. Na zawodach debiutowali pięściarze nowego klubu na mapie Podkarpacia Gardy Nowa Dęba. Mistrzostwa były jednocześnie eliminacją do mistrzostw Polski juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wyniki walk finałowych mistrzostw Podkarpacia 2015 (zwycięzcy na pierwszym miejscu)
kadeci:

Kat. 60 kg kobiet: Weronika Toporowska (San Nisko) - Julia Chudzicka (Wisłok Rzeszów) 3:0
48 kg: Damian Karasiński (Ring Stalowa Wola) - Wiktor Grzesik (Ring Stalowa Wola) 2:1
60 kg: Hubert Bukowiecki (Budo Krosno) - Maksymilian Sojka (Gimnasjon Boguchwała) 3:0
63 kg: Wiktor Bielecki (Feniks Stalowa Wola) - Jan Kurzawa (Budo Krosno) TKO w II rundzie
75 kg: Adam Ziomek (Gimnasjon Boguchwała) - Norbert Gubernat (Gimnasjon) 3:0

juniorzy
60 kg: Kamil Waszajło (Legenda Jarosław) - Patryk Partyka (Feniks Stalowa Wola) 3:0
69 kg: Bartłomiej Wojnarowski (Budo) - Krystian Jarosz (Gimnasjon) TKO w I rundzie.
75 kg: Marcin Majka (Wisłok Rzeszów) - Jakub Zbyrad (Wisłok) 3:0;
81 kg: Dawid Surmiak (Stal Rzeszów) - Miłosz Olechowski (Ring Stalowa Wola) TKO w I rundzie
91 kg: Jakib Fornal (Ring SW) - Hubert Tur (Feniks SW) 3:0.