Wisłok Strzyżów nie dał rady Avii Świdnik

Wisłok Strzyżów przegrał drugi raz z rzędu. Nasz zespół uległ tym razem 0:3 liderowi tej grupy II ligi Avii Świdnik.

Wietrzyliśmy niespodziankę, ale niestety strzyżowianie nie sprostali liderowi II ligi.

Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane. W większości walka toczyła się punkt za punkt, ale jeśli ktoś nie kończył ataku w pierwszej akcji, byli to gospodarze. W drugim secie Wisłok prowadził nawet (12:10). W głównej mierze było to zasługą Michała Kazały, który najpierw popisał się dwoma znakomitymi atakami, a zaraz potem postraszył rywali w polu zagrywki. Niestety Avia ma w składzie Wojciecha Pawłowskiego. Były gracz m.in. Resovii, a obecnie atakujący klubu ze Świdnika, był jednym z głównych udziałowców wygranej w Strzyżowie. Serwował jak z armaty, a jego ataki ze skrzydła niemal w stu procentach kończyły się sukcesem.

Trzeci set był już bez historii. Goście od początku odskoczyli i nie pozwolili się zbliżyć miejscowej ekipie.

- Zagraliśmy słaby mecz - mówił bez ogródek Bartosz Soja, atakujący Wisłoka. . Przede wszystkim nie siedziała nam zagrywka, przyjęcie też mocno szwankowało. Avia to jednak bardzo dobry zespół, najlepszy w naszej lidze.

Wisłok Strzyżów - Avia Świdnik 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)

WISŁOK: Sroka, Soja, Kusior, Kazala, Krzysiak, Armata, Bilski (libero) oraz Opoń, Przystaś.