Wisłok Wiśniowa (na biało) okazał się skuteczniejszy od Przełomu Besko
Wisłok Wiśniowa (na biało) okazał się skuteczniejszy od Przełomu Besko Bartosz Frydrych
Wisłok Wiśniowa pewnie pokonał Przełom Besko, ale wcale tak być nie musiało...

Wisłok Wiśniowa - Przełom Besko 5:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Pietrasiewicz 13-głową, 2:0 Baran 17, 3:0 Pietrasiewicz 37, 3:1 K. Kijowski 49, 4:1 Zajchowski 80, 5:1 Złotek 83.

Wisłok: Dziok - Kozubek, Świder, Bernacki, Kuta - Maik (46 Zajchowski) Stanisz, Sajdak (46 Złotek), Borowczyk (87 Zimny), Baran (50 Boruta) - Pietrasiewicz (75 Wiktor). Trener Mariusz Stawarz.

Przełom: Szpiech - Kolanko, Pasternak, Oleniacz, Łącki - Dobrzański (75 Szczęsny), Szybka, K. Kielar (78 Zajączkowski), K. Kijowski - Kasperkowicz (85 Przybyła), Niemczyk (83 Józefczyk). Trener Paweł Jaślar.

Sędziował Konefał 7 (Mielec). Widzów 120.

Końcowy wynik mógłby sugerować, że wygrana miejscowym przyszła lekko, łatwo i przyjemnie. Tak wcale jednak nie było. O ile w pierwszej połowie zdecydowanie na boisku dominował Wisłok, to przez dwadzieścia minut drugiej połowy goście w zasadzie nie schodzili z połowy miejscowych. - Trzeba jasno przyznać, że wtedy nie istnieliśmy - nie ukrywa Mariusz Stawarz, trener gospodarzy.

Dominacja przyjezdnych skończyła się w momencie drugiej żółtej kartki dla Mateusza Oleniacza. - Wtedy pewnym już było, że wygramy, a jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa. Chciałbym pochwalić naszego przeciwnika, bo choć wygraliśmy wysoko, to pokazali się naprawdę z dobrej strony. Grali agresywnie i są świetnie przygotowani pod względem fizycznym. Przeżywaliśmy trudne chwile, ale udało nam się je przetrwać. To m.in. zasługa kilku świetnych interwencji naszego bramkarza - podsumował trener Wisłoka.