Wisłoka Dębica pewnie wygrała w mieście Ojca Mateusza. Dwa gole i asysta Radwanka

Błażej Radwanek był w Sandomierzu skuteczny, a do tego zanotował też asystę
Błażej Radwanek był w Sandomierzu skuteczny, a do tego zanotował też asystę Sławomir Oskarbski
Wisłoka zachowała koncentrację po sensacyjnej wygranej z Wieczystą Kraków i w ramach 30. kolejki 3 ligi wygrała 4-1 w Sandomierzu z miejscową Wisłą. W pierwszej połowie dwa razy do siatki trafił Błażej Radwanek

- Wygrana z Wieczystą na wyjeździe to jest coś, dała nam wiele radości, ale sztuką jest podchodzić z pełną koncentracją także do drużyn niżej notowanych. Powiem, że w tym kontekście, jeśli wygramy w Sandomierzu, da mi to nawet więcej satysfakcji niż wygrana z krakowianami, na których każdy się spina - mówił przed środowym meczem Bartosz Zołotar.

Piłkarze z Parkowej nie zawiedli swego szkoleniowca i po wyczynie pod Wawelem pewnie wypunktowali zespół, który w przyszłym sezonie będzie grał w czwartej lidze. Wynik dosyć szybko otworzył Błażej Radwanek, który trafił z rzutu karnego. "Jedenastkę" wywalczył nastoletni Jakub Smoleń, wracający do gry po kartkowej absencji.

Po nieco ponad pół godzinie gry było już 2-0 dla biało-zielonych. Znów gratulacje od kolegów zebrał pan Błażej, który wykorzystał podanie od Damiana Łanuchy i zaliczył swego piątego gola w sezonie. Krótko po przerwie napastnik z Dębicy po raz trzeci mocno wpłynął na wynik - obsłużył Kamila Rębisza, a ten podwyższył na 3-1.

Gospodarze po sześciu minutach zdobyli się na ripostę. Bramkę zdobył Kameruńczyk Etoundi, ale kibice Wisły nie mieli co liczyć na emocje. Sandomierzan dobił, kwadrans przed ostatnim gwizdkiem, Mateusz Stańczyk.

Wynik pokazuje naszą grę. Straciliśmy mnóstwo bramek, to samo za siebie mówi. To jest straszne

powiedział Robert Chmura, trener wiślaków.

Wisła Sandomierz – Wisłoka Dębica 1-4 (0-2)

Bramki: 0-1 Radwanek 9'-karny, 0-2 Radwanek 32, 0-3 Rębisz 51,1-3 Abate 57, 1-4 Stańczyk 74.

Wisła: Czarnogłowski - Cichoń (56. Bień), Sudy, Krajewski, I. Wódz - Wyjadłowski, Khorolskyi (87. Kotalczyk), Michalczyk (46. Furman), Kościółek (56. Tumulec), Stokłosa (46. Uciński) - Abate. Trener Robert Chmura.

Wisłoka: Raciniewski - Kardyś (81. Kontrabecki), Rachfalik, Priest-Tyson - Surma, Iwanicki, Łanucha (75. Maik) Smoleń (75. Jasiak) - Siedlik, Radwanek (81. Siedlecki), Rębisz (68. Stańczyk). Trener Bartosz Zołotar.