Wisłoka Dębica rozgromiła Przełom Besko i umocniła się na pozycji lidera 4 ligi podkarpackiej [ZDJĘCIA]

SOL
Wisłoka Dębica pewnie pokonała u siebie Przełom Besko 5:0 i powiększyła przewagę nad drugim Izolatorem do 6 punktów. Wygraną liderowi 4 ligi podkarpackiej dały bramki Sojdy oraz po dwie Łanuchy i Rębisza. Sławomir Oskarbski

Mecz skończył się oczekiwanym przez kibiców rezultatem, chociaż do przerwy ambitni goście robili wszystko, aby jednak uszczknąć coś z puli punktowej. Miejscowi mieli przewagę, ale brakowało im wykończenia. Chyba najlepszą sytuację miał Damian Lubera, który dostał świetną piłkę od Tomasza Baryczy, ale będąc oko w oko z Dariuszem Półkoszkiem, trafił wprost w bramkarza.

W drugiej połowie worek z bramkami w końcu się otworzył. Przy każdej swój udział miał Damian Łanucha, który albo sam trafiał do siatki, albo posyłał podanie do strzelca. Dużo ożywienia wniósł także wprowadzony po przerwie Patryk Zygmunt. Tuż po wejściu na boisko wywalczył rzut karny, zamieniony na drugą bramkę przez Łanuchę. Dębiczanom dało to komfort gry, a trener Dariusz Kantor mógł dać wykazać się rezerwowym. Z dobrej strony pokazał się 18-letni Bartosz Pulak. To od niego zaczęła się akcja, po której Kamil Rębisz podwyższył na 4:0. Młody zawodnik biało-zielonych miał też swoje okazje na zdobycie gola, ale zabrakło trochę szczęścia, a pewnie też zimnej krwi w decydującym momencie. W drugiej połowie nie tylko on mógł się wpisać na listę strzelców. Goście, kiedy już nie mieli czego bronić, pozwalali na wiele liderowi i wynik mógł być okazalszy.

Wisłoka Dębica – Przełom Besko 5:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Sojda 59, 2:0 Łanucha 62-k., 3:0 Rębisz 74, 4:0 Rębisz 83, 5:0 Łanucha 87.

Wisłoka: Dybski 6 – Król 6, Cabała 7, Hus 6 (64 Remut) - Sobczyk 6 (58 Zygmunt), Łanucha 9, Wrzosek ż 6 (77 Pęcak), Rębisz 8 - Lubera 5 (71 Stypa), Sojda 6 (79 Pulak), Barycza 5 (43 Bożek 6). Trener Dariusz Kantor.

Przełom: Półkoszek 4 – Winnicki 4 (72 Kwiatkowski), Szybka 4, Osiniak 4, Staszkiewicz 4 – Kasperkowicz 4, Oleniacz 4, Mogilany 4, K. Kijowski 4 (84 Winiarski), Galant ż 4 (65 Sz. Haduch) – Wołczański 4 (78 Kapłon). Trener Paweł Jaślar.

Sędziował Kogut 6 (Jarosław). Widzów 350.

NOWINY. PGE Stal Mielec rozbiła Chrobrego Głogów. Trener Artur Skowronek: Zagraliśmy bardzo dobry mecz