Wisłoka Dębica z pucharem podokręgu. Zobacz zdjęcia

Krzysztof Orzech dzierży w dłoniach puchar podokręgów Rzeszów/Dębica
Krzysztof Orzech dzierży w dłoniach puchar podokręgów Rzeszów/Dębica Łukasz Pado
Piłkarze Wisłoki Dębica wygrali finał Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu podokręgów Rzeszów/Dębica. Ekipa Romana Gruszeckiego w decydującym starciu pokonała Limblach Zaczernie 1-0.
Wisloka Debica (zielono-biale stroje) wygrala final Okregowego PP na szczeblu podokregu Rzeszów/Debica z Limblachem Zaczernie 1-0.

Wisłoka Dębica - Limblach Zaczernie 1-0

Zobacz zdjęcia z meczu: Limblach Zaczernie - Wisłoka Dębica

Pierwsza połowa meczu finałowego nie zachwycała.

- To była gierka na plaży - podsumował ją Roman Gruszecki, trener Wisłoki.

Poza akcją Ziobera w 17. minucie po której piłka wylądowała na rogu i Bielatowicza wykończoną minimalnie niecelną główką Adamczaka niewiele się działo. Piłka wędrowała z jednej połowy na drugą, ale bramkarze nie mieli roboty.

W przerwie trener gospodarzy Jakub Słomski wprowadził czterech nowych zawodników, którzy zazwyczaj grają w podstawowym składzie. Było to obiecujące, ale to goście grali lepiej. Michał Wolański niegroźnie uderzył z wolnego, ale piłka skozłowała przed bramkarzem na nierówności i Kukulski z największym trudem sparował ją poza linię końcową. Rzut rożny wykonał drugi z Wolańskich, piłka po powietrznych bojach wysokich zawodników, trafiła pod nogi Baryczy, a ten wpakował ją do siatki. Wisłoka mogła podwyższyć, ale mimo dogodnych sytuacji piłka do siatki już nie wpadła.

- Cieszę się, że zawodnicy wyciągnęli wnioski z pierwszej połowy i weszli na normalny grunt - mówi trener Gruszecki. - Powalczymy o jak najwięcej w pucharach. Każdy z moich chłopców chce grać w wyższych ligach, a to najlepsza okazja dla nich by się pokazać w meczach z lepszymi zespołami.

Pamiątkowy puchar kapitanowi Wisłoki Michałowi Wolańskiemu wręczył Tadeusz Kulik, szef podokręgu Rzeszów, piłkarzom gratulowali też prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń i wiceprezes podokręgu Dębica Wiesław Lada.

LIMBLACH ZACZERNIE - WISŁOKA DĘBICA 0-1 (0-0)

0-1 Barycza (55).

ZACZERNIE: Kukulski - Brogowski, Dynia (46. Polak), Radoń, Róg - Pilecki, Smężeń, Szyszka (46. Brzychczy) - Ziobro (46. Stąporski), Blim, Bukała (46. Ciuła).

WISŁOKA: Flasza - Bielatowicz, Cichosz, Mikulski, Pyskaty - Orzech (90. Wyszyński), Wolak, Michał Wolański, Barycza, Mariusz Wolański - Adamczak (74. Rokita).

SĘDZIOWALI: Mateusz Warzocha oraz Sebastian Petela i Sebastian Antosiewicz (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Polak, Radoń - Cichosz, Wolak, Michał Wolański. WIDZÓW 250.

Dziś losujemy półfinały

Półfinały wojewódzkie (dziś zostaną wylosowane pary) zostaną rozegrane 25 maja na boisku drużyny niżej sklasyfikowanej, a finałowy dwumecz -/ 15 i 22 czerwca. Obok Wisłoki w półfinale zagra Stal Sanok oraz zwycięzcy par Syrenka Roźwienica - Orzeł Przeworsk (mecz 18 maja) i Kantor Turbia - Unia Nowa Sarzyna (17 maja).