Wisłoka Dębica zmarnowała szansę na ogranie lidera z Krakowa. Zmarnowany karny i dwie czerwone kartki

Wisłoka nie może wygrać na wyjeździe
Wisłoka nie może wygrać na wyjeździe Sławomir Oskarbski
Wisłoka Dębica znakomicie weszła w mecz z rezerwami Cracovii, po półgodzinie grali w przewadze, ale fatalna końcówka połowy odmieniła przebieg gry. Po zmianie stron dębiczanie szybko stracili gola i ostatecznie przegrali 1:2

Początek sugerował, że Wisłoka może dopaść lidera i po raz pierwszy wygrać na obcym boisku. I nawet nie chodzi o szybkiego gola Staszczaka (po wolnym Łanuchy odpowiednio przyłożył głowę do piłki).

Poważne widoki na zwycięstwo dębiczan pojawiły się po niespełna pół godzinie, gdy czerwoną kartkę zobaczył Jodłowski. Gra w przewadze to nie w kij dmuchał i można było liczyć, że nasz team sprawi niespodziankę.

Niestety w końcówce połowy ekipa z Dębicy zawaliła sprawę. To było wręcz koszmarne kilka minut. W brodę mógł się pluć Maślany, bo zmarnował rzut karny (bramkarz go wyczuł). To jednak jeszcze nic. Po chwili drugą żółtą kartką ukarany został Siedlecki, a na dokładkę goście zainkasowali cios w postaci gola „do szatni”.

Po przerwie nastąpił nieszczęść ciąg dalszy, bo nie minęło 5 minut od wznowienia gry, gdy rezerwowy Struzik huknął z dystansu pod poprzeczkę. Ważny nic nie poradził, bo i za bardzo nie mógł.

Wisłoka miała prawo stracić rezon, ale czas na odwrócenie biegu zdarzeń był, toteż walczyła. Miała okazje, aby zdobyć punkt, a może i trzy. Okazje miał m.in. Tyson-Priest, czyli angielski nabytek dębiczan. Mógł coś trafić Fedan, Król. Nic z tego. Piłka nie doszła celu i przyjezdni obeszli się smakiem.

Obie kartki dla Siedleckiego niesłuszne, dlatego uważam, że sędzia wypaczył wynik meczu