Wisłoka Dębica zremisowała na wyjeździe z Unią Tarnów. Była okazja na "gola do szatni"

Wisłoka nie potrafiła znaleźć sposobu na bramkarza z Tarnowa
Wisłoka nie potrafiła znaleźć sposobu na bramkarza z Tarnowa Sławomir Oskarbski
W 10. kolejce 3. ligi Wisłoka Dębica zremisowała 0:0 z Unią w Tarnowie i pozostaje bez zwycięstwa na obcym boisku. Najlepszą okazję na bramkę miał Łukasz Siedlik

Oba zespoły bardzo chciały wygrać, bo znajdują się dość nisko w tabeli, ale kibice nie dość, że nie doczekali się bramek, to jeszcze nie obejrzeli zbyt wielu akcji, które pachniałyby zmianą rezultatu.

Drużyna z Dębicy najbliżej trafienia do bramki tarnowian była w 43. minucie. Do sytuacji stuprocentowej doszedł wtedy Łukasz Siedlik; znalazł się przed bramkarzem miejscowych, ale niestety przegrał z nim bezpośredni pojedynek.

Dla odmiany Unia w drugiej połowie próbowała mocniej zaatakować, ale jedynie ze dwa razy mocniej postraszyła golkipera Wisłoki. Strzały z dystansu gospodarzy albo mijały bramkę, albo piłka frunęła w jej sam środek i Wojciech Daniel bez trudu sobie radził.

Pogoda w Tarnowie była tak, jak w większości kraju – było pochmurno, dżdżysto, ale drużyny grały na bardzo dobrej murawie.
Ciekawostkę stanowi fakt, że piłkarze Unii zagrali na stadionie w Mościcach po kilku miesiącach przerwy (wcześniej na obiekcie TOSiR-u). Wcześniej mieli tam zakaz wstępu, który wydała im sekcja żużlowa. Ta ostatnia dzierżawi obiekt i oczekiwała, że klub piłkarski będzie uiszczał opłatę za możliwość rozgrywania meczów. Obie strony nie mogły na tym polu dojść do zgody, ale w końcu się dogadały.

Nie zmienia to faktu, że Unii ciągle brakuje środków, o czym świadczył choćby brak spikera na meczu, albo to, że drużyna futsalowa Unii oddała ostatnio walkowerem mecz, który miała zagrać w Zielonej Górze.

Unia Tarnów – Wisłoka Dębica 0:0