MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Władysław Ortyl zainaugurował kampanię do Parlamentu Europejskiego [WIDEO]

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Wideo
od 12 lat
- W trudnych czasach od liderów wymaga się podejmowania odważnych decyzji, dlatego postanowiłem kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego - tak Władysław Ortyl tłumaczył swoją decyzję o starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Marszałek województwa podkarpackiego spotkaniem z dziennikarzami na mieleckim rynku zainaugurował swoją kampanię wyborczą.

- Olbrzymie zaufanie, jakim mieszkańcy regionu obdarzyli mnie w wyborach samorządowych to dla mnie wielkie zobowiązanie, aby zadbać o przyszłość naszego regionu. Jego rozwój w znacznej mierze zależy od funduszy z Unii Europejskiej, o których podziale i przeznaczeniu decyduje się w Brukseli. Tam również zapadają rozstrzygnięcia w kluczowych dla Polski kwestiach takich jak bezpieczeństwo wschodniej granicy, polityka imigracyjna, wsparcie dla rolnictwa czy transformacja energetyczna. Doświadczenie, jakie zdobyłem zarówno w instytucjach krajowych, jak i Komitecie Regionów gwarantuje, że skutecznie dopilnuję interesów Podkarpacia, reprezentując je godnie i szanując wartości, w które wierzymy - mówił Władysław Ortyl.

Miejsce piątkowego spotkania również nie było przypadkowe. Jak przypomniał marszałek Władysław Ortyl mielecki rynek został zrewitalizowany dzięki dotacjom z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego 2007-2013.

Wśród najważniejszych planów i zamierzeń, które chce realizować jako europarlamentarzysta, marszałek wymienił kwestie bezpieczeństwa kraju i Podkarpacia. To również sprawy związane ze służbą zdrowia, szeroko pojętą infrastrukturą transportową, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb naszych lotnisk.

- Społeczeństwo oczekuje konsekwentnego działania na rzecz dużych i przyszłościowych inwestycji. Jak nas uczy przeszłość wiele spraw, działań decyzji, ma początek właśnie w Brukseli. Tam trzeba być i skutecznie działać. Moje doświadczenie w samorządzie, w Komitecie Regionów i wcześniejsze w pracy parlamentarnej czy w ministerstwie mogę wykorzystać w Parlamencie Europejskim - dodał Ortyl.

Władysław Ortyl podkreślił zdecydowanie, że start w wyborach do europarlamentu to praca zespołowa, bo w pierwszej kolejności liczy się wynik jaki zdobędzie cała lista.

- Startujemy dla ważnych spraw i przyszłości. Mamy mocną listę od numer 1 aż do 10. To lista ułożona pod grę i wynik całej drużyny - dodał.

Marszałek Władysław Ortyl od 2016 roku jest członkiem Europejskiego Komitetu Regionów, gdzie należy do grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Obecnie jest wiceprzewodniczącym grupy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24