Włodzimierz Gąsior bez tajemnic. Wyjątkowa książka o znanym i cenionym trenerze piłkarskim [SPORTOWA PÓŁKA]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Powstała wyjątkowa książka o znanym trenerze Włodzimierzu Gąsiorze. Fot. Polska Press/Archiwum prywatne
Włodzimierz Gąsior złotymi zgłoskami zapisał się w historii Korony Kielce. W drugiej połowie lat 90-tych, za kadencji Nidy Gips zbudował zespół, który osiągnął ćwierćfinał Pucharu Polski i włączył się do walki o ekstraklasę. Prowadził też między innymi KSZO Ostrowiec, Siarkę Tarnobrzeg i Stal Stalową Wolę.

To były mroczne czasy, gdzie nie zawsze decydowały umiejętności piłkarskie. Potem ratował Koronę przez spadkiem z elity, miał wielki udział w awansie do najwyższej klasy, choć został niezbyt fajnie potraktowany przez działaczy. Jeden z twórców systemu szkolenia młodzieży w Koronie, coach wicemistrzów Młodej Ekstraklasy to ikona Stali Mielec.

Jako piłkarz wicemistrz Polski juniorów, dwukrotny mistrz kraju seniorów, uczestnik pamiętnych bojów w europejskich pucharach, ćwierćfinalista Pucharu UEFA. O tym, a także innych etapach kariery Włodzimierza Gąsiora, też gwiazdy halowej ligi w USA przeczytacie w książce WŁODZIMIERZ GĄSIOR – ŻOŁNIERZ ZE STALI autorstwa Jaromira Kruka.

– Gdy dostałem zapytanie od wydawnictwa „Szary Wilk” nawet się nie zastanawiałem. Włodzimierz Gąsior to nietuzinkowa postać. Jako trener miał wiele sukcesów, ukształtował mnóstwo piłkarzy, na przykład Piotra Czachowskiego, Macieja Śliwowskiego, Adama Fedoruka. W Koronie też zostawił po sobie trwały ślad. Na pewno mógł zdziałać jeszcze więcej, ale miał swoje zasady, nie wchodził w żadne układy – mówi Jaromir Kruk i zaprasza do nabywania książeczki.

Polacy najaktywniejsi w Europie

Wideo

Materiał oryginalny: Włodzimierz Gąsior bez tajemnic. Wyjątkowa książka o znanym i cenionym trenerze piłkarskim [SPORTOWA PÓŁKA] - Echo Dnia Świętokrzyskie

Dodaj ogłoszenie