Wojewódzki Puchar Polski. Sokół Sieniawa pokonuje SPEC Stal Łańcut

Marcin Jastrzębski
Zespół Sokoła Sieniawa (na biało) wywalczył awans do finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Marcin Jastrzębski
Gracze 3-ligowego Sokoła Sieniawa pokonali 3:2 4-ligową SPEC Stal Łańcut w półfinałowym meczu okręgowego Pucharu Polski.

Zanim Sokół wyszedł na prowadzenie, zespół SPEC Stali miała trzy dogodne sytuacje. Dosłownie minutę przed trafieniem Mateusza Sowińskeigo w stu procentowej sytuacji był Michał Daniel, ale jego strzał nogą obronił bramkarz 3-ligowej ekipy z Sieniawy. Wcześniej groźny strzał oddał też Mateusz Skała. W przerwie trener Sokoła, Arkadiusz Baran, dokonał czterech zmian w składzie. Tuż po przerwie po składnej akcji wynik podwyższył Igor Tarała.

Stal ruszyła do ataku i zasłużenie zdobyła gola kontaktowego. Niewiele brakowało, a zdobyłaby wyrównującego gola. Sokół odpowiedział trafieniem Mateusza Gdowika. Tuż przed końcowym gwizdkiem bramkę na 2:3 zdobył aktywny w tym meczu Oskar Majda.

Finał wojewódzkiego Pucharu Polski: Stal Stalowa Wola – Sokół Sieniawa odbędzie się w Stalowej Woli już 7 czerwca.

SPEC Stal Łańcut – Sokół Sieniawa 2:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Sowiński 14, 0:2 Tarała 55, 1:2 Róg 67, 1:3 Gdowik 87, 2:3 Majda 90.

Stal: Słysz – Cwynar, Majda, Kopczak (64 Płocica), Daniel, Skała (78 Stopyra), Kołodziej, Róg (88 Gujda), Buć, Wójcik, Kocój. Trener Krzysztof Korab.

Sokół: (skład wyjściowy) Rudolf – Geniec, Skała, Lis, Tłuczek, Mac, Sowiński, Tarała, Persak, Majka, Mazgoła. Trener Arkadiusz Baran.