Początek trasy i pierwsze kilometry
Start UROrajdu zaplanowano na godz. 8.00 na parkingu przy głównym wejściu do Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. Po krótkiej odprawie uczestnicy wyruszą na trasę, początkowo drogą gruntową, by następnie przejechać ul. Buszkowicką i ul. Zadwórzańską, wjeżdżając na obwodnicę. Kolejnym punktem na trasie będzie ul. Wilczańska, skąd rowerzyści skierują się na ul. Przekopaną i Przejazdową, a następnie na ul. Lwowską.
Przez malownicze okolice Przemyśla
Trasa prowadzi przez malownicze tereny okolic Przemyśla. Rowerzyści przejadą przez miejscowości takie jak:
- Hureczko,
- Hurko,
- Siedliska,
- Jaksmanice,
- Krówniki,
- Nehrybka,
- Stanisławczyk.
Kolejnym punktem na trasie będzie pokonanie kładki na Wiarze, by następnie dotrzeć do Rożubowic. Stamtąd trasa prowadzi prosto do Fortu III „Łuczyce”, który stanowi metę rajdu.
Atrakcje na trasie i zakończenie rajdu
Podczas rajdu przewidziane są postoje na fortach „Borek” i „Salis Soglio”, które z pewnością dostarczą uczestnikom nie tylko chwili wytchnienia, ale także niezapomnianych wrażeń z obcowania z historycznymi zabytkami regionu. Finał rajdu odbędzie się na Forcie III „Łuczyce”, gdzie na uczestników czekać będzie tradycyjna zupa dyniowa oraz poczęstunek, co dodatkowo umili zakończenie tej sportowej przygody.
Jak się zapisać?
Zgłoszenia na UROrajd przyjmowane są drogą elektroniczną na adres e-mail: [email protected] lub telefonicznie pod numerem 16 677 50 41 w dniach od 5 do 12 września, w godzinach od 8.30 do 9.30. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, PESEL oraz numer telefonu kontaktowego, najlepiej komórkowego. Zgłoszenie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu rajdu, który dostępny jest na stronie organizatora.
Regulamin rajdu
W rajdzie mogą wziąć udział wszyscy chętni posiadający sprawny rower, zgodny z obowiązującymi przepisami o wyposażeniu pojazdów. Dzieci poniżej 10. roku życia mogą uczestniczyć jedynie pod opieką rodzica lub prawnego opiekuna, zaś uczestnicy w wieku 10-18 lat muszą posiadać kartę rowerową i zgodę opiekuna lub być pod nadzorem osoby dorosłej.
Organizatorzy przypominają o konieczności przestrzegania przepisów Kodeksu Drogowego oraz zasad kulturalnego zachowania podczas rajdu. Na trasie obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i innych środków odurzających. Uczestnikom zaleca się zabranie ze sobą napojów, ciepłego okrycia oraz zabezpieczenia przed deszczem. Choć organizatorzy nie odpowiadają za mienie uczestników, zalecane jest używanie kasków ochronnych, szczególnie w przypadku dzieci.
Każdy uczestnik bierze udział w rajdzie na własną odpowiedzialność, a niepełnoletni na odpowiedzialność swoich opiekunów. Przystąpienie do rajdu oznacza zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz na publikację wizerunku uczestnika w relacjach z wydarzenia.
Tradycja i znaczenie UROrajdu
UROrajd od lat jest nieodłącznym elementem obchodów Europejskiego Tygodnia Urologicznego w Przemyślu. To nie tylko okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także promocja zdrowego stylu życia, co jest niezwykle ważne w profilaktyce chorób urologicznych. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich miłośników rowerowych wyzwań, gwarantując, że trasa rajdu dostarczy niezapomnianych wrażeń.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Tak wygląda szara rzeczywistość żony Mroczka 4 miesiące po ślubie. Koniec bajki?
- Paweł Deląg tylko raz był bliski ślubu. Aktor zdradził nazwisko niedoszłej żony
- Przeżyła z mężem 40 lat. Nie wiedziała, że już nie żyje. Sama odeszła zaraz po nim
- Wachowicz ściągnęła makijaż i pokazała plamy na dłoniach! Ledwo da się ją rozpoznać