Wojewódzki Urząd Pracy rusza z transmisją on-line

Małgorzata Motor
Od piątku Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie będzie transmitował wszystkie swoje spotkania, konferencje i szkolenia związane z pozyskiwaniem pieniędzy unijnych. Wystarczy wejść na stronę www.pokl.wup-rzeszow.pl.

- Wciąż jest niewielka wiedza na temat tego, z jakiego wsparcia może skorzystać przysłowiowy "Kowalski", który ma poważne problemy ze znalezieniem zatrudnienia, samodzielnym poruszaniem się po rynku pracy, nawiązywaniem kontaktów z pracodawcami i spełnianiem jego oczekiwań zawodowych - wyjaśnia Monika Zając z WUP w Rzeszowie.

Jak dodaje, tego rodzaju transmisja umożliwi wszystkim, którzy z różnych powodów nie mogą osobiście uczestniczyć w spotkaniu z pracownikami WUP - na odtworzenie sobie w dowolnym czasie (bądź śledzenie na bieżąco) przebiegu spotkania.

Oprócz spotkań informacyjnych transmitowane będą też inne ważne wydarzenia. Prezentowane będą osoby i szkoły, które prowadziły ciekawe projekty.

- Projekty realizowane w ramach PO KL i wsparcie Europejskiego Funduszu Społecznego nie są może tak spektakularne i widoczne "gołym okiem" jak projekty inwestycyjne w postaci autostrady, nowego mostu, infrastruktury sportowej itd. Jednak inwestowanie w wiedzę, umiejętności zawodowe, rozwój mieszkańców regionu przynoszą ogromne efekty i zmieniają życie ludzi - tłumaczy Monika Zając.

Pierwsza relacja on-line rusza 10 maja. Będzie to transmisja ze spotkania informacyjnego prowadzonego przez pracowników WUP na temat wsparcia dla osób pozostających bez zatrudnienia.

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

s
sekror prywatny
WUP to nie posredniak. nie myl z PUPem i nie kompromituj sie.
WUP, to taki sam pośrednik jak PUP, tylko w nim siedzą większe paniska-urzędasy, i rozprowadzają większe pieniądze po rodzinach i znajomkach.
b
bezrobotny

Idzie do PUP-ów i zapytajcie się jaką pomoc możecie uzyskać, to od razu sprowadzą was na ziemię! Oficjalnie wygląda to tak pięknie, w broszurach, w TV, na www pięknie jest wszystko opisane! Niestety, w praktyce, jest to czysta fikcja! Nauczą pisać CV i tyle, jest jeszcze większa bzdura, gdzieś w Polsce w PUP ustawili automat z kamerą. Dzięki temu bezrobotny może ćwiczyć przed rozmową kwalifikacyjną odpowiedzi, a potem siebie oglądać! W tych urzędach naprawdę się nudzą, że wymyślają takie rzeczy!

w
wacek

Żeby nie było bezrobocia, muszą powstawać nowe miejsca pracy, firmy powinny się rozwijać, oraz gospodarka! A te działania Urzędów Pracy wykorzystywane są sprawienia wrażenia że coś robią, a taka duża ilość urzędników jest konieczna, z doświadczenia wiem, kto jest zatrudniany w urzędach. Tylu urzędasów, a na tablicy 5 ofert pracy ! śmiechu warte!Zawsze można komuś nabić ruch w interesie, typu zlecania szkoleń, robienie badań osobą kierowanym na staż , raz było 50 osób w jeden dzień, koszt badania 60 zł ( badanie polegało na podpisaniu kartki!).

G
Gość

WUP to nie posredniak. nie myl z PUPem i nie kompromituj sie.

j
januszek104

i co to da ??? Czy dzięki temu ten przysłowiowy Kowalski będzie miał większą szansę na znalezienie pracy ? Szczerze wątpię . Czemu ? Bo Urząd Pracy to nic więcej jak miejsce pracy dla urzędników a nie miejsce gdzie można znaleźć pracę ......W myśl zasady "Umiesz liczyć licz na siebie ..." I jak pracy sobie sam nie znajdziesz to nie licz na pośredniak. Ot polska rzeczywistość ....

Dodaj ogłoszenie