Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wójt Wiązownicy Marian Ryznar musi przeprosić senatora Mieczysława Golbę

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Wójt Wiązownicy Marian Ryznar.
Wójt Wiązownicy Marian Ryznar. Archiwum
Marian Ryznar, wójt gminy Wiązownica, musi publicznie przeprosić senatora PiS Mieczysława Golbę. Dzisiaj zapadł w tej sprawie wyrok przed Sądem Apelacyjnym w Rzeszowie.

Sąd drugiej instancji podtrzymał wcześniejszy, z lipca ub. roku, wyrok Sądu Okręgowego w Przemyślu w tej sprawie.
Wójt Ryznar musi zamieścić na swój koszt przeprosiny, o treści ustalonej przez sąd, w lokalnym tygodniku Życie Podkarpackie oraz tę samą treść odczytać na najbliższym zebraniu wiejskim w Szówsku w gm. Wiązownica.

Ponadto Ryznar musi zapłacić 5 tys. złotych na rzecz Caritas Archidiecezji Przemyskiej, jako świadczenie na cel społeczny, oraz zwrócić Golbie koszty procesów w łącznej kwocie 1947 złotych.

W przytoczonej przez sąd treści przeprosin mają znaleźć się m.in. treści „Ja, Marian Ryznar niniejszym oświadczam, iż nieprawdziwe jest stwierdzenie sformułowane przeze mnie na łamach tygodnika „Życie Podkarpackie” 27 listopada 2013 r. nr (…) o treści, że „Golba pojawił się już w trakcie zebrania i przy pomocy kilku nietrzeźwych chciał poprowadzić spotkanie według własnego scenariusza. Konieczne było wezwanie policji dla zapewnienia porządku.” Także nieprawdziwe jest stwierdzenie sformułowane przeze mnie na zebraniu wiejskim w Szówsku w gm. Wiązownica w dniu 17 listopada 2013 r. o treści „iż siedmiu pracowników dostało wezwania do CBA, bo poseł nie chciał VAT-u płacić”. Stwierdzenie takie nie miało i nie ma żadnych podstaw faktycznych.”

W dalszej wójt musi przeprosić senatora Golbę i wyrazić ubolewanie z powodu „naruszenia jego dóbr osobistych tj. czci, dobrego imienia oraz dobrej sławy”.

W dosłownej treści tekstu przeprosin zamiast słowa „senator” jest „poseł”. Dlaczego? Bo Golba kierował sprawę do sądu jako poseł (taką funkcję pełnił w poprzedniej kadencji parlamentarnej).

Nieprawdziwe stwierdzenia z ust wójta Ryznara padły podczas zebrania wiejskiego w Szówsku w listopadzie 2013 r. oraz w późniejszym tekście prasowym w Życiu Podkarpackim.

Dzisiejszy wyrok sądowy jest prawomocny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24