NOWINY24
  ZDROWIE

  Nowiny na weekend

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Nowiny na weekend

  • Osiem ważnych i ciekawych faktów na temat nadwagi i otyłości
  • Zdrowie po polsku, czyli na co chorują Polacy? [RAPORT]
  • Mity i fakty na temat soczewek kontaktowych

  Wójtowie z powiatu jasielskiego, którzy przegrali wybory...

  Wójtowie z powiatu jasielskiego, którzy przegrali wybory otrzymali sowite odprawy. Dostali też pieniądze za niewykorzystane urlopy

  Grzegorz Michalski

  Nowiny

  Nowiny

  Wójtowie z powiatu jasielskiego, którzy przegrali wybory otrzymali sowite odprawy. Dostali też pieniądze za niewykorzystane urlopy
  Byli wójtowie i burmistrz z powiatu jasielskiego, którzy rozstali się ze stanowiskiem, dostali odprawy w wysokości swoich trzymiesięcznych pensji. Każdy z nich otrzymał również należność za niewykorzystany urlop.
  Wójtowie z powiatu jasielskiego, którzy przegrali wybory otrzymali sowite odprawy. Dostali też pieniądze za niewykorzystane urlopy
  W naszym powiecie z funkcją wójta pożegnało się czterech gospodarzy: Stanisław Pankiewicz - wójt gminy Jasło, Mariusz Pykosz - wójt gminy Osiek Jasielski, Zbigniew Staniszewski - wójt gminy Dębowiec oraz Zenon Szura - wójt gminy Skołyszyn.

  Z posadą burmistrza Kołaczyc po przegranych wyborach rozstała się również Małgorzata Salacha.

  Emerytury, odprawy i zaległe urlopy


  Byli gospodarze gmin otrzymują odprawy w wysokości ich trzymiesięcznych poborów. Według prawa ich zastępcom odprawy się nie należą. Dodatkowo byli włodarze dostają pieniądze za niewykorzystany urlop.

  Dwóch wójtów dostało też odprawy emerytalne. Według ustawy o pracownikach samorządowych byłemu wójtowi w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy przysługuje jednorazowa odprawa w wysokości: po 10 latach pracy - dwumiesięcznego wynagrodzenia; po 15 latach pracy - trzymiesięcznego wynagrodzenia, natomiast po 20 latach pracy - sześciomiesięcznego wynagrodzenia. Kwoty przez nas podane są stawkami brutto.

  Z walki o kolejne kadencje zrezygnowali gospodarze gmin Jasło oraz Skołyszyn. 69-letni Stanisław Pankiewicz w związku z upływem kadencji otrzymał odprawę w kwocie 31 860 złotych. Były gospodarz gminy Jasło dostał też ekwiwalent za niewykorzystany urlop - 12 787 zł.

  Z kolei Zenon Szura, który postanowił, że nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję na fotelu wójta gminy Skołyszyn, otrzymał 91 620 zł - jest to kwota odprawy związanej z upływem kadencji oraz odprawy emerytalnej. Do tego 11 678 złotych za niewykorzystany urlop.

  Pozostali gospodarze gmin pożegnali się ze stanowiskami w wyniku przegranych wyborów. Burmistrz Kołaczyc, Małgorzata Salacha na odchodne dostała 30 540 zł. Za urlop, który w ciągu pracy nie został wykorzystany, otrzymała 1459 złotych

  56-letni Zbigniew Staniszewski, który przegrał w drugiej turze wyborów na stanowisko wójta gminy Dębowiec, dostał 30 540 zł odprawy. Do tego 61 080 złotych odprawy emerytalnej.

  Staniszewski nie wykorzystał całego przysługującego mu urlopu. Z tej racji otrzymał ekwiwalent pieniężny w wysokości 1946 zł.

  Były gospodarz gminy Osiek Jasielski Mariusz Pykosz, żegnając się ze stanowiskiem, otrzymał odprawę w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia, tj. w kwocie 30 540 zł oraz ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy w kwocie 17 517 zł.  zobacz też: Stanisław Sienko, tanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa Mielec 59. Plebiscyt Sportowy Nowin 2019


  POPULARNE NA NOWINY24:

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo